Jeden z najważniejszych wiosennych klasyków w Czechach Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš w rękach gospodarzy! Zwyciężył Jiri Polnicky (Whirpool – Author). Trzecie miejsce zajął Adam Stachowiak (Kolss – BDC).

Na starcie stanęło 199 zawodników, a wśród nich był polski skład Kolss – BDC, Wibatech – Fuji oraz ekipa Domin Sport. W koszulce CCC Sprandi Polkowice wystartował również Jan Hirt, który jednak musiał wycofać się z wyścigu po kraksie na początku rywalizacji. Czech jechał bez wozu technicznego.

Od początku dnia było mocne tempo i wielu zawodników próbowało odjazdu. Peleton jednak nie pozwolił żadnej ucieczce na zbudowanie dużej przewagi i przez długi wszyscy zawodnicy jechali w jednej grupie. Dopiero po blisko trzech godzinach rywalizacji uformowała się grupa sześciu kolarzy, wśród których byli Adam Stachowiak i Błażej Janiaczyk.

Samotnie próbował zaatakować Daniel Turek z Cycling Academy i przy wjeździe na ostatnią rundę długości 18 kilometrów miał 20 sekund przewagi nad goniącymi. Zawodnika z akademii kolarskiej Petera Sagana dogonili Polnicky i Stachowiak. Ta trójka na ostatnich kilometrach rozegrała między sobą walkę o zwycięstwo. Najwięcej sił zachował Polnicky i to on wyprzedził Turka na finiszu. Adam Stachowiak zajął doskonałe, trzecie miejsce! W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków: ósmy był Kamil Zieliński (Domin Sport), a dziewiąty Sylwester Janiszewski (Wibatech).

Top 10:

1. Polnický (Whirlpool – Author) 4:01:31,

2. Turek (Cycling Academy),

3. Stachowiak (Pol.)

4. Tybor (SR),

5. Hunal (Whirlpool – Author),

6. Medek (Puskinak.cz) všichni +6,

7. Kaňkovský (Whirlpool – Author),

8. Zileliński,

9. Janiszewski ,

10. Bucháček (Whirlpool – Author) všichni +1:02.