Dziennik L’Equipe donosi, iż wraz z zakończeniem sezonu 2015 duński Saxo Bank zakończy współpracę z Tinkoff Credit Systems. Czy to koniec obecności wielkiego sponsora w kolarstwie?

Po rozstaniu ekipy Olega Tinkova z Bjarne Riisem można się było spodziewać, że Saxo Bank będzie rozważał rozstanie z drużyną Alberto Contadora. Od dłuższego czasu uważano, że tylko postać duńskiego menedżera utrzymuje sponsorów.

Oleg Tinkov będzie musiał znaleźć nowego, potężnego partnera, gdyż kopenhaski bank wykładał aż 5 milionów euro, co stanowi sporą część 12-milionowego budżetu ekipy. Jeśli nie uda się znaleźć chętnych do współpracy ekscentryczny miliarder być może będzie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni.

Co to oznacza dla kolarzy?

Wstępnie mówi się o tym, że Alberto Contador odejdzie z drużyny, gdyż był widziany z Bjarne Riisem w Lugano, w Szwajcarii. Panowie przez kilka dni dzielili hotel, gdzie prawdopodobnie ustalali przyszłość nowego, ambitnego planu. Nie jest wykluczone, że w projekt zamieszany będzie Saxo Bank. Sam El Pistolero nie zabiera jednak głosu od kilku dni.

Pozostali zawodnicy nie mają się raczej o co martwić. Na miejsce hiszpańskiego lidera Oleg Tinkov na pewno będzie próbował sprowadzić kogoś innego, ale ma w arsenale również młodych i perspektywicznych (Sagan czy Majka), którzy z pewnością przyniosą wiele radości i wyników.

Michał Kapusta

 

 

Poprzedni artykułCzesław Lang: „Mistrzostwa Polski nie miały oprawy godnej swojej rangi” [video]
Następny artykułStachowiak na podium w Pucharze Czech!
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments