Romain Feillu (Bretagne – Seche) po finiszu z peletonu wygrał klasyk Route Adélie de Vitré. Francuz pokonał swojego rodaka – Nacera Bouhanniego (Cofidis), który w dalszym ciągu pozostaje bez zwycięstwa w tym roku.

Zawodnicy ścigali się na blisko 200 kilometrowej trasie wokół Vitre w strugach desczu. Znajdowało się na niej sporo krótkich podjazdów.

Po finiszu z rozciągniętej grupy, pierwszy na mecie zameldował się Romain Feillu. Kolarz Bretagne-Seche kilka lat temu uznawany był za najlepszego sprintera we Francji, ale od jakiegoś czasu nie może się przełamać w najważniejszych startach. Dziś wyprzedził Nacera Bouhanniego. Bohater płaskich etapów ubiegłorocznego Giro w dalszym ciągu pozostaje bez zwycięstwa od czasu transferu do Cofidisu. Trzeci finiszował Timothy Dupont (Roubaix-Lille Metropole).

Wyniki:

1    Romain FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    4:58:55
2     Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
3    Timothy DUPONT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
4    Christophe LABORIE    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
5    Benjamin GIRAUD    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
6    Steven TRONET    AUBER 93    0:00:00
7    Baptiste PLANCKAERT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
8    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
9     Julien DUVAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:00
10    Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS    COLOMBIA    0:00:00
11     Sebastián MOLANO    COLOMBIA    0:00:00
12    Laurent PICHON    FDJ    0:00:00
13    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
14     Maxime RENAULT    AUBER 93    0:00:00
15    Armindo FONSECA    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
16    Anthony GESLIN    FDJ    0:00:00
17    Alexis BODIOT    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:00
18    Anthony ROUX    FDJ    0:00:00
19    Kiel REIJNEN    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:00
20    Yukiya ARASHIRO    TEAM EUROPCAR    0:00:00
21    César BIHEL    AUBER 93    0:00:00
22    Jerome COUSIN    TEAM EUROPCAR    0:00:00
23    Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
24    Sergey FIRSANOV    RUSVELO    0:00:00
25     Clément KORETZKY    TEAM VORARLBERG    0:00:00
26     Michael Carbel SVENDGAARD    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
27    Marco CANOLA    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:00
28    Julien ANTOMARCHI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
29    Alexandre BLAIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
30    Benoît VAUGRENARD    FDJ    0:00:00
31     Tanner PUTT    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:00
32    Sébastien DELFOSSE    WALLONIE – BRUXELLES    0:00:00
33    Loïc DESRIAC    KINAN CYCLING TEAM    0:00:00
34    Kirill POZDNYAKOV    RUSVELO    0:00:00
35    Luis Angel MATE MARDONES    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
36    Simone STORTONI    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:00
37    Benoit JARRIER    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:12
38    Patrick GRETSCH    AG2R LA MONDIALE    0:00:12
39     Romain COMBAUD    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:12
40     Christian MAGER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:12
41    Robert FÖRSTER    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:00:12
42    Guillaume LEVARLET    AUBER 93    0:00:12
43    Víctor DE LA PARTE    TEAM VORARLBERG    0:00:16
44    Rémy DI GREGORIO    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:16
45     Dieter BOUVRY    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:16
46    Nicolas BALDO    TEAM VORARLBERG    0:00:23
47    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:00:24
48    Julien BERARD    AG2R LA MONDIALE    0:00:24
49    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COLOMBIA    0:00:24
50     Rudy BARBIER    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:28
51     Alessio TALIANI    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:33
52     Jimmy TURGIS    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:33
53     Olivier LE GAC    FDJ    0:00:33
54    Matthieu BOULO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:33
55    Bryan NAULLEAU    TEAM EUROPCAR    0:00:37
56    Maxime VANTOMME    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:37
57    Julien GUAY    AUBER 93    0:00:41
58    Arnaud GERARD    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:46
59     David CHERBONNET    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:55
60     Romain LE ROUX    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:55
61    Alexander SEROV    RUSVELO    0:00:55
62     Lorenzo MANZIN    FDJ    0:00:55
63    Gustav LARSSON    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:55
64    Marco BENFATTO    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:55
65     Karel HNIK    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:55
66    Gregory HABEAUX    WALLONIE – BRUXELLES    0:00:55
67     Maxime ANCIAUX    WALLONIE – BRUXELLES    0:00:58
68    Nicolas WINTER    TEAM VORARLBERG    0:00:59
69    Fabrice JEANDESBOZ    TEAM EUROPCAR    0:01:05
70     Etienne TORTELIER    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:01:05
71    Kevin ISTA    WALLONIE – BRUXELLES    0:01:05
72     Théo VIMPERE    AUBER 93    0:01:08
73    Julien EL FARES    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:01:08
74    Arthur VICHOT    FDJ    0:01:12
75    Evaldas SISKEVICIUS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:01:45
76    Julien LOUBET    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:01:45
77    Julien SIMON    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:45
78    Juan Pablo VALENCIA    COLOMBIA    0:01:47
79    Carlos GALVIZ    ANDRONI GIOCATTOLI    0:01:47
80    Ryoma NONAKA    KINAN CYCLING TEAM    0:01:47
81    Dan CRAVEN    TEAM EUROPCAR    0:01:47
82    Christoph SPRINGER    TEAM VORARLBERG    0:01:47
83     Thomas WERTZ    WALLONIE – BRUXELLES    0:01:53
84    Romain LEMARCHAND    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:01:57
85    Joel ZANGERLE    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:01:57
86    Alexander RYBAKOV    RUSVELO    0:01:57
87     Laurent EVRARD    WALLONIE – BRUXELLES    0:01:57
88    Jonathan CLARKE    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:01:57
89     Tom DERNIES    WALLONIE – BRUXELLES    0:01:57
90    Arnaud COURTEILLE    FDJ    0:01:57
91     Yuma KOISHI    CCT p/b CHAMPION SYSTEM    0:01:57
92    Jai CRAWFORD    KINAN CYCLING TEAM    0:01:57
93     Olivier CHEVALIER    WALLONIE – BRUXELLES    0:03:05
94    Geoffrey SOUPE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:03:15
95    John MURPHY    UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM    0:04:44
96    Clément PENVEN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:05:13
97     Christophe LAPORTE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:05:41
98     Patrick JÄGER    TEAM VORARLBERG    0:07:30
99    John Kronborg EBSEN    ANDRONI GIOCATTOLI    0:07:35
100    Gregor GAZVODA    KINAN CYCLING TEAM    0:07:35
101     Rudy KOWALSKI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:07:35
102     Maxime CAM    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:07:35
103     Quentin JAUREGUI    AG2R LA MONDIALE    0:07:52
104    Christophe RIBLON    AG2R LA MONDIALE    0:07:52

 

Fot: Bretagne Seche