Zdenek Stybar i Niki Terpstra są asami w rękawie drużyny Etixx-Quick Step na wyścig Ronde Van Vlaanderen. Belgijski skład bardzo poważnie podchodzi do tego wyścigu i mimo nieobecności Toma Boonena nie zamierza tanio sprzedać skóry.

W gronie faworytów, choć chyba jednak nie żelaznych, jest wymieniany Zdenek Stybar, zwycięzca tegorocznego Strade Bianche.

– Od kilku tygodni jestem w dobrej formie i mam nadzieję, że w niedzielę osiągnę szczyt. Zdążyłem się zregenerować po bardzo ciężkim Gandawa-Wevelgem. W środę zrobiliśmy rekonesans trasy – dobrze było ją sobie przypomnieć, jechałem w tym wyścigu trzykrotnie. Oczywiście coś już w tym sezonie wygrałem, ale ciągle chcę więcej, chciałbym zjeść wisienkę z tortu. Ale to jest kolarstwo, nigdy niczego nie można być pewnym. Poza tym w naszej drużynie są też inni mocni kolarze, chociażby Niki Terpstra. Zobaczymy, jak to będzie, ale jedno jest pewne – jako drużyna jesteśmy mocni. Oczywiście, brakuje nam Toma, ale to nas jeszcze bardziej motywuje do tego, by osiągnąć dobry wynik – powiedział Stybar oficjalniej stronie internetowej drużyny.

Z kolei zwycięzca zeszłorocznego Paryż-Roubaix wydaje się być jeszcze bardziej zmotywowany przed niedzielną walką. Z pewnością będzie chciał odegrać się za przegraną w G-W.

– Dobrze się zregenerowałem, teraz czuję się dobrze, ale oczywiście nie mogę być pewien, jak będzie podczas długiego i wyczerpującego wyścigu, jakim jest “Flandria”. W zeszłym roku wiodło mi się dobrze w północnych klasykach i mam nadzieję, że w tym będzie tak samo. Jako zespół jesteśmy bardzo silni, więc możemy rozegrać ten wyścig korzystając z wielu różnych scenariuszy. Interesuje nas tylko jedno miejsce – najwyższy stopień podium – zadeklarował Terpstra.

Biorąc pod uwagę losy rozegranych dotychczas wyścigów jednodniowych nie da się ukryć, że Etixx-Quick Step nie jest faworytem. Najwięcej mówi się o Geraincie Thomasie ze Sky oraz Alexandrze Kristoffie z Katushy. Nawet szef Etixx – Patrick Lefevere zauważył, że jego podopieczni wydają się być najsilniejszymi “outsiderami”.

Skład Etixx-Quick Step na Tour of Flanders 2015: Zdenek Stybar, Niki Terpstra, Matteo Trentin, Stijn Vandenbergh, Iljo Keisse, Guillaume Van Keirsbulck, Yves Lampaert, Nikolas Maes.

Foto: Getty Images

Marta Wiśniewska