Doskonale znamy miłość Belgów do piwa i kolarstwa. Podczas wyścigów przełajowych pod nogami pełno plastikowych kufli po złotym trunku. Teraz dzięki współpracy Etixx – Quick Step i browaru De Bie będziemy mogli skosztować “De Bie Velo”.

Tradycyjne, lekkie i smakowe piwo jest efektem współpracy drużyny Etixx z browarem mającym siedzibę w Wakken. “To jest możliwe, żeby zrobić zdrowe piwo. Ważymy je z naturalnych produktów, bez żadnej chemii”  – zachwala swój produkt Nicolas Tjoen z browaru De Bie.

Na temat współpracy z browarem wypowiedział się także szef Etixxu – Patrick Lefevere:

“Etixx – Quick Step jest drużyną, która wyróżnia się sukcesami i innowacyjnością. Nigdy jednak nie zapomnimy naszych belgijskich korzeniach i tradycji. Pasja i najwyższa jakość to coś co łączy naszą drużynę i browar De Bie.”

Piwo “De Bie Velo” to belgijski tripel, którego “moc” wynosi 8%.

“Piwo ma swój specyficzny, owocowy smak i taki też posmak zostawia. Dobrze zrównoważona słodycz i goryczka, a końcu czuć ostrą nutkę anyżu, kolendry i szałwii. To piwo zapewne pokochają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest bardzo smaczne i pomimo tego, że ma sporo procentów jest dobrze pijalne”

– tak o kolarskim trunku wypowiada się Robbie Defraeye, ekspert piwny.

O tym dla kogo jest to piwo i gdzie będzie można je nabyć opowiada Marnix Drysdale, dyrektor ds. reklamy Etixx – Quick Step:

“De Bie Velo to piwo dla fanów, piwo dla zwycięzców od drużyny zwycięzców. Będzie dostępne w naszym fanklubie, dla vipów w trakcie wyścigów i jako specjalny prezent w paczkach w naszym sklepie internetowym. Cieszymy się, że możemy serwować to piwo!”

 

źródło: etixx-quickstep.com