Johim Ariesen (Metec) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap Volta ao Alentejo. Trzeci był Paweł Franczak (ActiveJet Team)!

Trzeci dzień ścigania w portugalskiej etapówce przyniósł najdłuższy etap w tegorocznej edycji, prowadzący z Portel do Mértola. Na prawie 190 kilometrowej trasie nie było żadnej górskiej premii, ale kolarze mogli powalczyć o bonusowe sekundy na trzech lotnych finiszach.

alentejo 3 etap

Dopiero po 75 kilometrach utworzyła się ucieczka w składzie: Michał Podlaski (ActiveJet Team), Alejandro Marque (Efapel), Asmund Romstad Løvik (Team FixIT.no) i Mikel Bizkarra (Murias Taldea). Mimo ambitnej postawy harcowników peleton nie dał im szans i skasował odjazd na 40 kilometrów przed metą.

Finiszowy sprint wygrał Johim Ariesen (Metec – TKH p/b Mantel), a drugi był Manuel Cardoso (Tavira). Trzecie miejsce wywalczył Paweł Franczak (ActiveJet Team)!

Ostatnie kilometry były niezwykle niebezpieczne, o czym świadczą słowa Pawła Franczaka: – Końcówka była kaskaderska. Wcześniejsze ranty i bardzo szybkie tempo wprowadziły wiele nerwowości. Na półtorej kilometra do mety była kraksa, ja nieco zostałem z tyłu, ale szybko się odnalazłem i zacząłem przechodzić kolejnych zawodników. Miałem w pamięci informację o tym co wydarzyło się tutaj rok temu, gdzie był również potężna kraksa z poważnymi konsekwencjami dla niektórych kolarzy. Pomimo tego uważam, że końcówkę pokonałem świetnia, nachodziłem na ostatnich metrach czołówkę, ale starczyło to na tylko i aż trzecie miejsce. Czujemy się silni i walczymy dalej, zarówno o generalkę, jak i etap.

Liderem pozostał Manuel Cardoso, a Michał Podlaski (ActiveJet Team) zajmuje dziewiątą pozycję.

Wyniki trzeciego etapu:

1 211 NED19880316 — ARIESEN Johim ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 4:06:41 —
2 41 POR19830407 21728 CARDOSO Manuel ELITE TEAM TAVIRA (POR) 4:06:41 m.t.
3 164 POL19911007 — FRANCZAK Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM 4:06:41 m.t.
4 2 POR19851130 21072 CALDEIRA Samuel ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 4:06:41 m.t.
5 145 POR19940706 — GUERREIRO Ruben Sub-23 TEAM AXEON (USA) 4:06:41 m.t.
6 124 USA19940806 — JOYCE Colin Sub-23 USA CYCLING (USA) 4:06:41 m.t.
7 21 POR19900527 24002 PAULINHO Pedro ELITE ANTARTE (POR) 4:06:41 m.t.
8 217 NED19921223 — RIESEBEEK Oscar ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 4:06:41 m.t.
9 35 POR19840515 12436 CARDOSO Filipe ELITE EFAPEL (POR) 4:06:41 m.t.
10 225 ESP19900906 — SIMON CASULLERAS Jordi ELITE ECUADOR (ECU) 4:06:41 m.t.
11 34 POR19890213 21985 GONÇALVES Domingos ELITE EFAPEL (POR) 4:06:41 m.t.
12 141 USA19930704 — EATON Daniel Sub-23 TEAM AXEON (USA) 4:06:41 m.t.
13 36 POR19901114 20842 SILVA Rafael ELITE EFAPEL (POR) 4:06:41 m.t.
14 101 POR19940507 25024 GOMES Luís Sub-23 CARGLASS (POR) 4:06:41 m.t.
15 51 ESP19880919 48174 GARCIA DE MATEOS Vicente ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 4:06:41 m.t.
16 121 USA19940614 — EISENHART Taylor Sub-23 USA CYCLING (USA) 4:06:41 m.t.
17 33 ESP19910613 70821870 RUBIO Diego ELITE EFAPEL (POR) 4:06:41 m.t.
18 72 POR19851213 20074 SANCHO Bruno ELITE ANICOLOR (POR) 4:06:41 m.t.
19 193 ESP19911208 — TXOPERENA MATXIKOTE Benat ELITE TALDEA (ESP) 4:06:41 m.t.
20 221 ECU19850614 — GUAMA DE LA CRUZ Bayron ELITE ECUADOR (ECU) 4:06:41 m.t.
21 55 POR19861221 24144 BENTA João ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 4:06:41 m.t.
22 224 ECU19921117 — VELASCO Henry ELITE ECUADOR (ECU) 4:06:41 m.t.
23 3 ESP19860217 787386664 FERNANDEZ Delio ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 4:06:41 m.t.
24 151 NOR19911102 — BLIKRA Haavard ELITE OSTER HUS (NOR) 4:06:41 m.t.
25 105 POR19960905 26402 OLIVEIRA Rui Sub-23 CARGLASS (POR) 4:06:41 m.t.
26 27 POR19831011 20600 SOUSA Sergio ELITE ANTARTE (POR) 4:06:41 m.t.
27 162 POL19880513 — PODLASKI Michal ELITE ACTIVEJET TEAM 4:06:41 m.t.
28 157 NOR19921019 — GALTA Frederik ELITE OSTER HUS (NOR) 4:06:41 m.t.
29 167 ESP19901130 — EZQUERRA MUELA Jesus ELITE ACTIVEJET TEAM 4:06:41 m.t.
30 13 ESP19901125 53578234 GALLEGO Alberto ELITE BOAVISTA (POR) 4:06:41 m.t.
31 57 POR19791214 6062 SABIDO Hugo ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 4:06:41 m.t.
32 181 ESP19930528 — ARISTI Mikel Sub-23 EDP (ESP) 4:06:41 m.t.
33 216 NED19901103 — KOUWENHOVEN Sjoerd ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 4:06:41 m.t.
34 214 NED19890621 — GMELICH Jarno ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 4:06:41 m.t.
35 106 POR19960905 26401 OLIVEIRA Ivo Sub-23 CARGLASS (POR) 4:06:41 m.t.
36 192 ESP19890731 — BRAVO OIARBIDE Garikoitz ELITE TALDEA (ESP) 4:06:41 m.t.
37 14 POR19920921 20908 FERREIRA Ricardo ELITE BOAVISTA (POR) 4:06:41 m.t.
38 203 RUS19880206 — SHILOV Sergey ELITE LOKOSPHINKX (RUS) 4:06:41 m.t.
39 176 NOR19930917 — HERMANSEN Sindre Eid Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) 4:06:41 m.t.
40 168 ESP19920606 — GONZALEZ SALAS Mario ELITE ACTIVEJET TEAM 4:06:41 m.t.
41 158 NOR19930815 — LANDA Oscar Sub-23 OSTER HUS (NOR) 4:06:41 m.t.
42 165 POL19900524 — BERNAS Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM 4:06:41 m.t.
43 194 ESP19930111 — ESTEVEZ Imanol Sub-23 TALDEA (ESP) 4:06:41 m.t.
44 198 ESP19890821 — BIZKARRA Mikel ELITE TALDEA (ESP) 4:06:41 m.t.
45 204 RUS19920108 — SHALUNOV Evgeny ELITE LOKOSPHINKX (RUS) 4:06:41 m.t.
46 23 POR19810613 12355 BROCO Hernani ELITE ANTARTE (POR) 4:06:41 m.t.
47 154 NOR19910410 — JENSEN August ELITE OSTER HUS (NOR) 4:06:41 m.t.
48 4 POR19861206 18068 VINHAS Rui ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 4:06:41 m.t.
49 146 GBR19950330 — GEOGHEGAN HART Tao Sub-23 TEAM AXEON (USA) 4:06:41 m.t.
50 163 POL19820510 — BODNAR Lukasz ELITE ACTIVEJET TEAM 4:06:41 m.t.
51 212 NED19881129 — TE BRAKE Remco ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 4:06:41 m.t.
52 147 NZL19930617 — ORAM James Sub-23 TEAM AXEON (USA) 4:06:41 m.t.
53 132 USA19770529 — ZWIZANSKI Scott ELITE TEAM OPTUM (USA) 4:06:41 m.t.
54 138 USA19880128 — SELANDER Bjorn ELITE TEAM OPTUM (USA) 4:06:41 m.t.
55 131 CAN19890525 — BOIVIN Guillaume ELITE TEAM OPTUM (USA) 4:06:41 m.t.
56 28 POR19901127 26922 ANTUNES Amaro ELITE ANTARTE (POR) 4:06:41 m.t.
57 188 ESP19930922 — MARTIN Javier Sub-23 EDP (ESP) 4:06:41 m.t.
58 56 POR19820812 15703 ISIDORO Micael ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 4:06:41 m.t.
59 218 BEL19940111 — LETEN Wouter Sub-23 TKH CONTINENTAL TEAM 4:06:41 m.t.
60 226 BRA19920219 — GASPAR João ELITE ECUADOR (ECU) 4:06:41 m.t.
61 45 POR19920715 27282 REIS Rafael ELITE TEAM TAVIRA (POR) 4:06:41 m.t.
62 222 ECU19841211 — RAGONESSI Jose ELITE ECUADOR (ECU) 4:06:41 m.t.
63 215 NED19900112 — HAMELINK Jasper ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 4:06:41 m.t.
64 47 POR19860401 17751 MESTRE Daniel ELITE TEAM TAVIRA (POR) 4:06:41 m.t.
65 161 POL19890629 — BRYLOWSKI Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM 4:06:41 m.t.
66 142 USA19950325 — OWEN Logan Sub-23 TEAM AXEON (USA) 4:06:41 m.t.
67 144 USA19951020 — CURRAN Geoffrey Sub-23 TEAM AXEON (USA) 4:06:41 m.t.
68 42 POR19830911 18581 MESTRE Ricardo ELITE TEAM TAVIRA (POR) 4:06:41 m.t.
69 1 ESP19800129 35474738 VELOSO Gustavo ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 4:06:41 m.t.
70 137 USA19830820 — SOLADAY Thomas ELITE TEAM OPTUM (USA) 4:06:41 m.t.
71 133 CAN19910125 — NAUD Pierrick ELITE TEAM OPTUM (USA) 4:06:41 m.t.
72 213 NED19910327 — EISING Tijmen ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 4:06:41 m.t.
73 31 ESP19811023 35456339 MARQUE Alejandro ELITE EFAPEL (POR) 4:09:16 a 2:35
74 68 POR19960124 34992 FERNANDES Venceslau Sub-23 FEIRA 4:09:16 m.t.
75 16 POR19760529 6585 SANTOS Virgilio ELITE BOAVISTA (POR) 4:09:16 m.t.
76 118 POR19911010 30496 ALMEIDA Nuno ELITE CONSTANTINOS 4:09:16 m.t.
77 46 POR19860422 18126 CASIMIRO Henrique ELITE TEAM TAVIRA (POR) 4:09:16 m.t.
78 8 POR19871202 22501 FERNANDES Luis ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 4:09:16 m.t.
79 201 RUS19920210 — SVESHNIKOV Kirill ELITE LOKOSPHINKX (RUS) 4:10:30 a 3:49
80 37 POR19891120 23407 BRANDÃO Jóni ELITE EFAPEL (POR) 4:11:49 a 5:08
81 77 POR19950428 31052 CARVALHO Rui Sub-23 ANICOLOR (POR) 4:11:49 m.t.
82 107 POR19941004 29313 MAGALHÃES Zulmiro Sub-23 CARGLASS (POR) 4:11:49 m.t.
83 75 POR19950219 26206 SILVA Nelson Sub-23 ANICOLOR (POR) 4:11:49 m.t.
84 156 NOR19890112 — HAGEN Krister ELITE OSTER HUS (NOR) 4:11:49 m.t.
85 195 ESP19921213 — INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander ELITE TALDEA (ESP) 4:11:49 m.t.
86 5 ESP19930412 — REBOLLIDO Angel Sub-23 QUINTA DA LIXA (POR) 4:12:31 a 5:50
87 93 POR19961117 31051 NUNES Hugo Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) 4:12:58 a 6:17
88 25 POR19880517 22804 SILVA Bruno ELITE ANTARTE (POR) 4:13:10 a 6:29
89 22 POR19900114 22283 AFONSO Luis ELITE ANTARTE (POR) 4:13:10 m.t.
90 196 ESP19920913 — VELASCO Adrian ELITE TALDEA (ESP) 4:13:10 m.t.
91 84 POR19930922 25472 LEAÇA Fábio Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 4:13:18 a 6:37
92 148 USA19941108 — DANIEL Gregory Sub-23 TEAM AXEON (USA) 4:13:18 m.t.
93 122 USA19941216 — VERMEULEN Alexey Sub-23 USA CYCLING (USA) 4:13:18 m.t.
94 62 POR19950218 28237 MANSILHAS Fábio Sub-23 FEIRA 4:13:18 m.t.
95 174 NOR19950731 — SANDAL Henrik Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) 4:13:18 m.t.
96 83 POR19951215 39955 MENDES Pedro Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 4:13:18 m.t.
97 111 POR19910831 21890 LETRAS João ELITE CONSTANTINOS 4:13:18 m.t.
98 38 ESP19920228 44092765 BREA Oscar ELITE EFAPEL (POR) 4:13:18 m.t.
99 223 ECU19850521 — NAVARRETE Segundo ELITE ECUADOR (ECU) 4:13:20 a 6:39
100 228 ECU19900426 — TORRES Albert ELITE ECUADOR (ECU) 4:13:20 m.t.
101 207 RUS19931116 — RYBALKIN Aleksey Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) 4:13:20 m.t.
102 153 NOR19930817 — HAUSKEN JACOBSEN Tormod Sub-23 OSTER HUS (NOR) 4:13:20 m.t.
103 127 USA19930126 — PHILIPP Torey Sub-23 USA CYCLING (USA) 4:13:20 m.t.
104 208 RUS19900108 — NEUSTROEV Vasily ELITE LOKOSPHINKX (RUS) 4:13:20 m.t.
105 125 USA19930715 — POWLESS Nielson Sub-23 USA CYCLING (USA) 4:13:20 m.t.
106 173 NOR19900216 — EIDSHEIM Filip ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) 4:13:20 m.t.
107 171 NOR19890223 — GJOLBERG Adrian ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) 4:13:20 m.t.
108 177 NOR19930918 — STOKKENES Torstein Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) 4:13:20 m.t.
109 205 RUS19930821 — VDOVIN Alexander Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) 4:13:20 m.t.
110 206 RUS19930821 — VDOVIN Sergey Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) 4:13:20 m.t.
111 184 ESP19941031 — SAEZ Eder Sub-23 EDP (ESP) 4:13:20 m.t.
112 96 POR19960829 41190 ALMEIDA Natanael Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) 4:13:20 m.t.
113 7 POR19830220 12293 OLIVEIRA Helder ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 4:13:20 m.t.
114 61 POR19941025 28028 OLIVEIRA Fábio Sub-23 FEIRA 4:13:20 m.t.
115 197 ESP19910516 — INTZIARTE Unai ELITE TALDEA (ESP) 4:13:20 m.t.
116 32 ESP19810504 72094220 DE LA FUENTE David ELITE EFAPEL (POR) 4:13:20 m.t.
117 66 POR19940718 30784 TEIXEIRA Ricardo Sub-23 FEIRA 4:13:20 m.t.
118 67 POR19940809 — Tiago FERREIRA Sub-23 FEIRA 4:13:20 m.t.
119 54 POR19880220 24685 PINTO Sandro ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 4:13:20 m.t.
120 104 POR19950524 35405 GONÇALVES Gaspar Sub-23 CARGLASS (POR) 4:13:20 m.t.
121 108 POR19961012 41338 CRISPIM André Sub-23 CARGLASS (POR) 4:13:20 m.t.
122 12 POR19910525 29040 FIGUEIREDO Frederico ELITE BOAVISTA (POR) 4:13:20 m.t.
123 86 POR19960311 26428 RAMALHO André Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 4:13:20 m.t.
124 11 POR19861210 21015 FONTE César ELITE BOAVISTA (POR) 4:13:20 m.t.
125 78 POR19951207 30849 SILVA Xavier Sub-23 ANICOLOR (POR) 4:13:20 m.t.
126 73 POR19910910 21310 FREITAS Daniel ELITE ANICOLOR (POR) 4:13:20 m.t.
127 26 POR19910813 28688 MEIRELES Nuno ELITE ANTARTE (POR) 4:13:20 m.t.
128 53 ESP19821023 51947 DE SEGOVIA José ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 4:13:20 m.t.
129 52 ESP19861204 51946 GARCIA Marcos ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 4:13:20 m.t.
130 182 ESP19951109 — IRISARRI Jon Sub-23 EDP (ESP) 4:13:20 m.t.
131 183 ESP19951113 — SAN SEBASTIAN LASA Xabier Sub-23 EDP (ESP) 4:13:20 m.t.
132 6 POR19920319 22893 SILVA Joaquim ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 4:13:29 a 6:48
133 74 POR19951030 37027 FERNANDES José Sub-23 ANICOLOR (POR) 4:13:34 a 6:53
134 85 POR19940415 27473 HENRIQUES Pedro Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 4:13:37 a 6:56
135 136 USA19790205 — HUFF Charles Bradley ELITE TEAM OPTUM (USA) 4:13:48 a 7:07
136 134 USA19890226 — YOUNG Eric ELITE TEAM OPTUM (USA) 4:13:48 m.t.
137 48 POR19890403 24861 NUNES Diogo ELITE TEAM TAVIRA (POR) 4:13:52 a 7:11
138 126 USA19950110 — BRYON Miguel Sub-23 USA CYCLING (USA) 4:16:32 a 9:51
139 143 USA19950505 — OIEN Justin Sub-23 TEAM AXEON (USA) 4:16:32 m.t.
140 123 USA19960903 — WOLFE Bem Sub-23 USA CYCLING (USA) 4:16:32 m.t.
141 185 ESP19921021 — FERNANDEZ Egoitz ELITE EDP (ESP) 4:16:32 m.t.
142 18 POR19850608 21045 SILVA Daniel ELITE BOAVISTA (POR) 4:16:32 m.t.
143 17 POR19770331 7390 SOUSA Celio ELITE BOAVISTA (POR) 4:16:32 m.t.
144 178 NOR19890501 — ROMSTAD LOVIK Asmund ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) 4:16:32 m.t.
145 15 POR19940703 32785 MATOS Nuno Sub-23 BOAVISTA (POR) 4:16:32 m.t.
146 155 NOR19880918 — BORRESEN Magnus ELITE OSTER HUS (NOR) 4:16:32 m.t.
147 186 ESP19920719 — PLAZAOLA Ander ELITE EDP (ESP) 4:16:32 m.t.
148 102 POR19950110 33454 MARTINGIL César Sub-23 CARGLASS (POR) 4:16:32 m.t.
149 187 ESP19900216 — ZUAZUBISKAR Illart ELITE EDP (ESP) 4:16:32 m.t.
150 113 POR19950712 41001 OUTEIRO João Sub-23 CONSTANTINOS 4:18:41 a 12:00
151 76 POR19930805 32666 MACEDO Renato Sub-23 ANICOLOR (POR) 4:19:18 a 12:37
152 91 POR19950730 27850 BARRADAS António Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) 4:19:18 m.t.
153 92 POR19940812 23778 BRITO Hugo Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) 4:19:18 m.t.
154 44 POR19900222 29915 PEREIRA Valter ELITE TEAM TAVIRA (POR) 4:19:21 a 12:40
155 43 POR19831218 17148 LIVRAMENTO David ELITE TEAM TAVIRA (POR) 4:19:21 m.t.
156 64 POR19960621 30278 PEREIRA João Sub-23 FEIRA 4:23:32 a 16:51
157 135 CAN19870722 — ANDERSON Ryan ELITE TEAM OPTUM (USA) 4:06:41 a 0

Klasyfikacja generalne po trzecim etapie:

1 41 POR19830407 21728 CARDOSO Manuel ELITE TEAM TAVIRA (POR) 11:12:23 24 -16
2 2 POR19851130 21072 CALDEIRA Samuel ELITE QUINTA DA LIXA (POR) a 3 36 -13
3 147 NZL19930617 — ORAM James Sub-23 TEAM AXEON (USA) a 6 123 -10
4 145 POR19940706 — GUERREIRO Ruben Sub-23 TEAM AXEON (USA) a 9 35 -7
5 213 NED19910327 — EISING Tijmen ELITE TKH CONTINENTAL TEAM a 11 111 -5
6 3 ESP19860217 787386664 FERNANDEZ Delio ELITE QUINTA DA LIXA (POR) a 12 41 -4
7 135 CAN19870722 — ANDERSON Ryan ELITE TEAM OPTUM (USA) m.t. 171 -4
8 21 POR19900527 24002 PAULINHO Pedro ELITE ANTARTE (POR) a 13 17 -3
9 162 POL19880513 — PODLASKI Michal ELITE ACTIVEJET TEAM m.t. 73 -3
10 193 ESP19911208 — TXOPERENA MATXIKOTE Benat ELITE TALDEA (ESP) m.t. 78 -3
11 194 ESP19930111 — ESTEVEZ Imanol Sub-23 TALDEA (ESP) m.t. 101 -3
12 157 NOR19921019 — GALTA Frederik ELITE OSTER HUS (NOR) a 14 92 -2
13 198 ESP19890821 — BIZKARRA Mikel ELITE TALDEA (ESP) m.t. 170 -2
14 151 NOR19911102 — BLIKRA Haavard ELITE OSTER HUS (NOR) a 15 86 -1
15 36 POR19901114 20842 SILVA Rafael ELITE EFAPEL (POR) a 16 28 0
16 124 USA19940806 — JOYCE Colin Sub-23 USA CYCLING (USA) m.t. 32 0
17 35 POR19840515 12436 CARDOSO Filipe ELITE EFAPEL (POR) m.t. 34 0
18 51 ESP19880919 48174 GARCIA DE MATEOS Vicente ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 48 0
19 167 ESP19901130 — EZQUERRA MUELA Jesus ELITE ACTIVEJET TEAM m.t. 60 0
20 101 POR19940507 25024 GOMES Luís Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 64 0
21 13 ESP19901125 53578234 GALLEGO Alberto ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 65 0
22 217 NED19921223 — RIESEBEEK Oscar ELITE TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 76 0
23 34 POR19890213 21985 GONÇALVES Domingos ELITE EFAPEL (POR) m.t. 78 0
24 27 POR19831011 20600 SOUSA Sergio ELITE ANTARTE (POR) m.t. 80 0
25 57 POR19791214 6062 SABIDO Hugo ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 90 0
26 141 USA19930704 — EATON Daniel Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 96 0
27 214 NED19890621 — GMELICH Jarno ELITE TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 96 0
28 168 ESP19920606 — GONZALEZ SALAS Mario ELITE ACTIVEJET TEAM m.t. 98 0
29 154 NOR19910410 — JENSEN August ELITE OSTER HUS (NOR) m.t. 100 0
30 221 ECU19850614 — GUAMA DE LA CRUZ Bayron ELITE ECUADOR (ECU) m.t. 101 0
31 225 ESP19900906 — SIMON CASULLERAS Jordi ELITE ECUADOR (ECU) m.t. 111 0
32 146 GBR19950330 — GEOGHEGAN HART Tao Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 113 0
33 47 POR19860401 17751 MESTRE Daniel ELITE TEAM TAVIRA (POR) m.t. 156 0
34 45 POR19920715 27282 REIS Rafael ELITE TEAM TAVIRA (POR) m.t. 158 0
35 192 ESP19890731 — BRAVO OIARBIDE Garikoitz ELITE TALDEA (ESP) m.t. 166 0
36 4 POR19861206 18068 VINHAS Rui ELITE QUINTA DA LIXA (POR) m.t. 203 0
37 165 POL19900524 — BERNAS Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM m.t. 213 0
38 33 ESP19910613 70821870 RUBIO Diego ELITE EFAPEL (POR) a 31 107 0
39 138 USA19880128 — SELANDER Bjorn ELITE TEAM OPTUM (USA) a 34 217 0
40 28 POR19901127 26922 ANTUNES Amaro ELITE ANTARTE (POR) a 36 206 0
41 163 POL19820510 — BODNAR Lukasz ELITE ACTIVEJET TEAM a 38 165 0
42 203 RUS19880206 — SHILOV Sergey ELITE LOKOSPHINKX (RUS) a 40 144 0
43 55 POR19861221 24144 BENTA João ELITE RAY JUST ENERGY (POR) a 42 183 0
44 23 POR19810613 12355 BROCO Hernani ELITE ANTARTE (POR) a 49 178 0
45 226 BRA19920219 — GASPAR João ELITE ECUADOR (ECU) a 56 192 0
46 144 USA19951020 — CURRAN Geoffrey Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 251 0
47 204 RUS19920108 — SHALUNOV Evgeny ELITE LOKOSPHINKX (RUS) a 1:02 119 0
48 1 ESP19800129 35474738 VELOSO Gustavo ELITE QUINTA DA LIXA (POR) a 1:16 242 0
49 215 NED19900112 — HAMELINK Jasper ELITE TKH CONTINENTAL TEAM a 1:32 228 0
50 121 USA19940614 — EISENHART Taylor Sub-23 USA CYCLING (USA) a 2:07 214 0
51 42 POR19830911 18581 MESTRE Ricardo ELITE TEAM TAVIRA (POR) a 3:25 283 0
52 31 ESP19811023 35456339 MARQUE Alejandro ELITE EFAPEL (POR) a 3:46 151 -1
53 8 POR19871202 22501 FERNANDES Luis ELITE QUINTA DA LIXA (POR) a 3:58 239 0
54 201 RUS19920210 — SVESHNIKOV Kirill ELITE LOKOSPHINKX (RUS) a 4:20 250 0
55 195 ESP19921213 — INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander ELITE TALDEA (ESP) a 5:24 200 0
56 37 POR19891120 23407 BRANDÃO Jóni ELITE EFAPEL (POR) m.t. 220 0
57 46 POR19860422 18126 CASIMIRO Henrique ELITE TEAM TAVIRA (POR) a 5:46 290 0
58 11 POR19861210 21015 FONTE César ELITE BOAVISTA (POR) a 6:54 194 -1
59 12 POR19910525 29040 FIGUEIREDO Frederico ELITE BOAVISTA (POR) a 6:55 199 0
60 52 ESP19861204 51946 GARCIA Marcos ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 219 0
61 182 ESP19951109 — IRISARRI Jon Sub-23 EDP (ESP) a 7:10 220 0
62 25 POR19880517 22804 SILVA Bruno ELITE ANTARTE (POR) a 7:37 238 0
63 32 ESP19810504 72094220 DE LA FUENTE David ELITE EFAPEL (POR) a 8:15 261 0
64 6 POR19920319 22893 SILVA Joaquim ELITE QUINTA DA LIXA (POR) a 8:24 300 0
65 72 POR19851213 20074 SANCHO Bruno ELITE ANICOLOR (POR) a 9:13 101 0
66 176 NOR19930917 — HERMANSEN Sindre Eid Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) m.t. 249 0
67 132 USA19770529 — ZWIZANSKI Scott ELITE TEAM OPTUM (USA) m.t. 277 0
68 216 NED19901103 — KOUWENHOVEN Sjoerd ELITE TKH CONTINENTAL TEAM a 9:16 184 -4
69 181 ESP19930528 — ARISTI Mikel Sub-23 EDP (ESP) a 9:20 148 0
70 212 NED19881129 — TE BRAKE Remco ELITE TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 169 0
71 14 POR19920921 20908 FERREIRA Ricardo ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 172 0
72 106 POR19960905 26401 OLIVEIRA Ivo Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 175 0
73 56 POR19820812 15703 ISIDORO Micael ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 211 0
74 131 CAN19890525 — BOIVIN Guillaume ELITE TEAM OPTUM (USA) m.t. 220 0
75 142 USA19950325 — OWEN Logan Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 289 0
76 164 POL19911007 — FRANCZAK Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM a 9:23 128 -6
77 137 USA19830820 — SOLADAY Thomas ELITE TEAM OPTUM (USA) a 10:39 332 0
78 15 POR19940703 32785 MATOS Nuno Sub-23 BOAVISTA (POR) a 11:03 289 0
79 17 POR19770331 7390 SOUSA Celio ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 317 0
80 68 POR19960124 34992 FERNANDES Venceslau Sub-23 FEIRA a 11:48 213 0
81 118 POR19911010 30496 ALMEIDA Nuno ELITE CONSTANTINOS m.t. 219 0
82 16 POR19760529 6585 SANTOS Virgilio ELITE BOAVISTA (POR) a 11:55 296 0
83 161 POL19890629 — BRYLOWSKI Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM a 13:45 306 0
84 43 POR19831218 17148 LIVRAMENTO David ELITE TEAM TAVIRA (POR) a 13:56 266 0
85 211 NED19880316 — ARIESEN Johim ELITE TKH CONTINENTAL TEAM a 14:07 173 -10
86 158 NOR19930815 — LANDA Oscar Sub-23 OSTER HUS (NOR) a 14:08 322 -9
87 222 ECU19841211 — RAGONESSI Jose ELITE ECUADOR (ECU) a 14:12 321 -5
88 224 ECU19921117 — VELASCO Henry ELITE ECUADOR (ECU) a 14:17 204 0
89 218 BEL19940111 — LETEN Wouter Sub-23 TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 265 0
90 188 ESP19930922 — MARTIN Javier Sub-23 EDP (ESP) m.t. 280 0
91 75 POR19950219 26206 SILVA Nelson Sub-23 ANICOLOR (POR) a 14:21 202 0
92 107 POR19941004 29313 MAGALHÃES Zulmiro Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 206 0
93 156 NOR19890112 — HAGEN Krister ELITE OSTER HUS (NOR) m.t. 265 0
94 77 POR19950428 31052 CARVALHO Rui Sub-23 ANICOLOR (POR) m.t. 274 0
95 5 ESP19930412 — REBOLLIDO Angel Sub-23 QUINTA DA LIXA (POR) a 15:10 294 0
96 54 POR19880220 24685 PINTO Sandro ELITE RAY JUST ENERGY (POR) a 15:11 350 0
97 133 CAN19910125 — NAUD Pierrick ELITE TEAM OPTUM (USA) a 15:36 377 0
98 22 POR19900114 22283 AFONSO Luis ELITE ANTARTE (POR) a 15:42 273 0
99 196 ESP19920913 — VELASCO Adrian ELITE TALDEA (ESP) a 15:49 299 0
100 38 ESP19920228 44092765 BREA Oscar ELITE EFAPEL (POR) a 15:50 216 0
101 111 POR19910831 21890 LETRAS João ELITE CONSTANTINOS m.t. 247 0
102 125 USA19930715 — POWLESS Nielson Sub-23 USA CYCLING (USA) a 15:51 278 -1
103 61 POR19941025 28028 OLIVEIRA Fábio Sub-23 FEIRA a 15:52 255 0
104 223 ECU19850521 — NAVARRETE Segundo ELITE ECUADOR (ECU) m.t. 266 0
105 66 POR19940718 30784 TEIXEIRA Ricardo Sub-23 FEIRA m.t. 268 0
106 67 POR19940809 — Tiago FERREIRA Sub-23 FEIRA m.t. 331 0
107 148 USA19941108 — DANIEL Gregory Sub-23 TEAM AXEON (USA) a 15:57 302 0
108 208 RUS19900108 — NEUSTROEV Vasily ELITE LOKOSPHINKX (RUS) a 15:59 229 0
109 53 ESP19821023 51947 DE SEGOVIA José ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 261 0
110 73 POR19910910 21310 FREITAS Daniel ELITE ANICOLOR (POR) m.t. 262 0
111 173 NOR19900216 — EIDSHEIM Filip ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) m.t. 279 0
112 86 POR19960311 26428 RAMALHO André Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 16:10 307 0
113 74 POR19951030 37027 FERNANDES José Sub-23 ANICOLOR (POR) a 16:13 341 0
114 206 RUS19930821 — VDOVIN Sergey Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) a 16:19 285 20
115 48 POR19890403 24861 NUNES Diogo ELITE TEAM TAVIRA (POR) a 17:30 393 0
116 102 POR19950110 33454 MARTINGIL César Sub-23 CARGLASS (POR) a 19:04 245 0
117 143 USA19950505 — OIEN Justin Sub-23 TEAM AXEON (USA) a 19:11 283 0
118 18 POR19850608 21045 SILVA Daniel ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 324 0
119 185 ESP19921021 — FERNANDEZ Egoitz ELITE EDP (ESP) m.t. 335 0
120 178 NOR19890501 — ROMSTAD LOVIK Asmund ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) a 19:22 397 0
121 105 POR19960905 26402 OLIVEIRA Rui Sub-23 CARGLASS (POR) a 20:02 324 0
122 186 ESP19920719 — PLAZAOLA Ander ELITE EDP (ESP) a 20:32 409 0
123 93 POR19961117 31051 NUNES Hugo Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) a 20:34 291 0
124 85 POR19940415 27473 HENRIQUES Pedro Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 20:41 345 0
125 83 POR19951215 39955 MENDES Pedro Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 20:54 334 0
126 122 USA19941216 — VERMEULEN Alexey Sub-23 USA CYCLING (USA) m.t. 357 0
127 153 NOR19930817 — HAUSKEN JACOBSEN Tormod Sub-23 OSTER HUS (NOR) a 20:56 362 0
128 78 POR19951207 30849 SILVA Xavier Sub-23 ANICOLOR (POR) m.t. 364 0
129 127 USA19930126 — PHILIPP Torey Sub-23 USA CYCLING (USA) m.t. 365 0
130 184 ESP19941031 — SAEZ Eder Sub-23 EDP (ESP) m.t. 370 0
131 7 POR19830220 12293 OLIVEIRA Helder ELITE QUINTA DA LIXA (POR) m.t. 392 0
132 205 RUS19930821 — VDOVIN Alexander Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) m.t. 397 0
133 183 ESP19951113 — SAN SEBASTIAN LASA Xabier Sub-23 EDP (ESP) m.t. 403 0
134 104 POR19950524 35405 GONÇALVES Gaspar Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 407 0
135 207 RUS19931116 — RYBALKIN Aleksey Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) a 21:16 366 20
136 76 POR19930805 32666 MACEDO Renato Sub-23 ANICOLOR (POR) a 21:50 330 0
137 177 NOR19930918 — STOKKENES Torstein Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) a 21:55 391 0
138 44 POR19900222 29915 PEREIRA Valter ELITE TEAM TAVIRA (POR) a 22:00 382 0
139 171 NOR19890223 — GJOLBERG Adrian ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) a 22:02 406 0
140 197 ESP19910516 — INTZIARTE Unai ELITE TALDEA (ESP) a 22:07 398 0
141 134 USA19890226 — YOUNG Eric ELITE TEAM OPTUM (USA) a 22:29 439 0
142 26 POR19910813 28688 MEIRELES Nuno ELITE ANTARTE (POR) a 23:00 433 0
143 136 USA19790205 — HUFF Charles Bradley ELITE TEAM OPTUM (USA) a 23:01 444 0
144 123 USA19960903 — WOLFE Bem Sub-23 USA CYCLING (USA) a 24:08 411 0
145 126 USA19950110 — BRYON Miguel Sub-23 USA CYCLING (USA) a 24:18 290 10
146 62 POR19950218 28237 MANSILHAS Fábio Sub-23 FEIRA a 25:33 296 0
147 174 NOR19950731 — SANDAL Henrik Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) m.t. 317 0
148 108 POR19961012 41338 CRISPIM André Sub-23 CARGLASS (POR) a 25:35 345 0
149 64 POR19960621 30278 PEREIRA João Sub-23 FEIRA a 26:11 411 0
150 155 NOR19880918 — BORRESEN Magnus ELITE OSTER HUS (NOR) a 26:29 459 0
151 113 POR19950712 41001 OUTEIRO João Sub-23 CONSTANTINOS a 28:12 435 0
152 96 POR19960829 41190 ALMEIDA Natanael Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) a 28:43 437 0
153 84 POR19930922 25472 LEAÇA Fábio Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 30:39 344 0
154 187 ESP19900216 — ZUAZUBISKAR Illart ELITE EDP (ESP) a 30:42 463 0
155 92 POR19940812 23778 BRITO Hugo Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) a 34:11 448 0
156 91 POR19950730 27850 BARRADAS António Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) m.t. 463 0
157 228 ECU19900426 — TORRES Albert ELITE ECUADOR (ECU) a 35:44 412 -1