Alejandro Valverde (Movistar) wygrał piąty etap wyścigu Volta Ciclista a Catalunya. Nowym liderem wyścigu został Richie Porte (Sky).

Piąty, najdłuższy etap tegorocznego wyścigu w Katalonii prowadził z Alp do Valls i liczył ponad 195 kilometrów. 10 kilometrów przed metą kończył się jedyny podjazd na dzisiejszym etapie – Alt de Lilla (4,1 km długości; 4.8 % średniego nachylenia; max. 7 %).

catalunya 5 etap

W pierwszą akcję zabrał się dziś między innymi Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice), ale szybko została skasowana. Ostatecznie w odjeździe dnia uczestniczyli: Jan Polanc (Lampre), Calvin Watson (Trek) i Yohan Bagot (Cofidis). Trójka w połowie dystansu miała 4. minuty przewagi nad peletonem. Mocna praca peletonu spowodowała, że ucieczka przeszła do historii na 44 kilometry przed metą. Niestety z wyścigu musiał wycofać się Rafał Majka (Tinkoff – Saxo). Powodem były kłopoty zdrowotne.

Nieoznaczony podjazd i wiatr wykorzystała grupka około 20 zawodników, wśród których byli między innymi Richie Porte (Sky), Tejay van Garderen (BMC Racing), Alejandro Valverde (Movistar), Alberto Contador (Tinkoff – Saxo) czy Fabio Aru (Astana). W drugiej grupie był między innymi Daniel Martin (Cannondale – Garmin), a bardzo dużo tracił już dotychczasowy lider – Bart De Clercq (Lotto-Soudal).

Czołowa grupa 19 kilometrów przed metą miała już minutę przewagi nad kolejnymi zawodnikami. Na końcowych metrach podjazdu Alt de Lilla zaatakował Valverde, a za nim pognali Contador, Aru, Tiralongo, Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale), Rafael Valls (Lampre – Merida), Rigoberto Uran (Etixx – Quick Step) i Richie Porte (Sky). Na zjeździe dojechali do nich jeszcze Darwin Atapuma i Tejay van Garderen (obaj BMC Racing Team).

Bardzo ładnie zjeżdżał Valverde, który na 2 kilometry przed metą miał kilkadziesiąt metrów przewagi nad konkurentami. Hiszpan nie dał się doścignąć i wygrał już drugi etap w Katalonii. Drugi był Uran, a trzeci Tiralongo.

Nowym liderem wyścigu został Richie Porte (Sky).

Najlepszym z Polaków był dziś Przemysław Niemiec (Lampre – Merida), który uplasował się na 45. miejscu, a w generalce jest 42. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) spadł w generalce na 49. miejsce.

Wyniki piątego etapu:

1º  31  VALVERDE, Alejandro     ESP  MOVISTAR TEAM         4:25:52   10″
2º  81  URAN, Rigoberto         COL  ETIXX – QUICK STEP   a     05    6″
3º  74  TIRALONGO, Paolo        ITA  ASTANA PRO TEAM      a     05    4″
4º  44  PORTE, Richie           AUS  TEAM SKY             a     05
5º  71  ARU, Fabio              ITA  ASTANA PRO TEAM      a     05
6º  68  POZZOVIVO, Domenico     ITA  AG2R LA MONDIALE     a     05
7º  11  CONTADOR, Alberto       ESP  TINKOFF – SAXO       a     05
8º  42  LOPEZ, David            ESP  TEAM SKY             a     12
9º  24  ATAPUMA, Darwin         COL  BMC RACING TEAM      a     05
10º  21  VAN GARDEREN, Tejay     USA  BMC RACING TEAM      a     05
11º 111  VALLS, Rafael           ESP  LAMPRE – MERIDA      a     05
12º  27  TEUNS, Dylan            BEL  BMC RACING TEAM      a     42
13º  75  CATALDO, Dario          ITA  ASTANA PRO TEAM      a     44
14º 155  KELDERMAN, Wilco        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a     44
15º  45  ROCHE, Nicolas          IRL  TEAM SKY             a     44
16º 167  ZOIDL, Riccardo         AUT  TREK FACTORY RACING  a     44
17º 181  HIVERT, Jonathan        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  01:35
18º  35  ROJAS, Jose J.          ESP  MOVISTAR TEAM        a  01:35
19º 105  PANTANO, Jarlinson      COL  IAM CYCLING          a  01:35
20º  48  POELS, Wouter           NED  TEAM SKY             a  01:35
21º 142  BARGUIL, Warren         FRA  TEAM GIANT – ALPECIN a  01:35
22º 205  MOLARD, Rudy            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  01:35
23º   2  CARUSO, Giampaolo       ITA  TEAM KATUSHA         a  01:35
24º 173  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  01:35
25º 201  NAVARRO, Daniel         ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a  01:35
26º 156  KRUIJSWIJK, Steven      NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  01:35
27º  51  MARTIN, Daniel          IRL  CANNONDALE – GARMIN  a  01:35
28º   7  TROFIMOV, Yury          RUS  TEAM KATUSHA         a  01:35
29º  26  MOINARD, Amaël          FRA  BMC RACING TEAM      a  01:35
30º 134  CHAVES, Jhoan E.        COL  ORICA GreenEDGE      a  01:48
31º  43  KIRYIENKA, Vasil        BLR  TEAM SKY             a  01:51
32º 211  CANO, Alex R.           COL  COLOMBIA             a  02:44
33º 122  DE CLERCQ, Bart         BEL  LOTTO SOUDAL         a  02:53
34º 163  STUYVEN, Jasper         BEL  TREK FACTORY RACING  a  02:53
35º 171  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:53
36º 233  DE GREEF, Francis       BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  02:53
37º 214  DUQUE, Leonardo         COL  COLOMBIA             a  02:53
38º 146  PREIDLER, Georg         AUT  TEAM GIANT – ALPECIN a  02:53
39º  28  SENNI, Manuel           ITA  BMC RACING TEAM      a  02:53
40º 176  BARBERO, Carlos         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:53
41º  54  CARDOSO, Andre          POR  CANNONDALE – GARMIN  a  02:53
42º 236  MINNAARD, Marinus C.    NED  WANTY – GROUPE GOBER a  02:53
43º  78  ROSA, Diego             ITA  ASTANA PRO TEAM      a  02:53
44º 177  VILELA, Ricardo         POR  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:53
  45º 112  NIEMIEC, Przemyslaw     POL  LAMPRE – MERIDA      a  02:53    
46º 131  MEIER, Christian        CAN  ORICA GreenEDGE      a  02:53
47º 193  PATERSKI, Maciej        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  02:53
48º 231  GASPAROTTO, Enrico      ITA  WANTY – GROUPE GOBER a  02:53
49º 202  MATE, Luis A.           ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a  02:53
50º 144  CRADDOCK, Lawson        USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  02:53
51º  91  ELISSONDE, Kenny        FRA  FDJ                  a  02:53
52º 107  WARBASSE, Lawrence      USA  IAM CYCLING          a  02:53
53º   4  CHERNETSKI, Sergei      RUS  TEAM KATUSHA         a  02:53
54º   3  VORGANOV, Eduard        RUS  TEAM KATUSHA         a  02:53
55º 206  SIMON, Julien           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  02:53
56º 161  ZUBELDIA, Haimar        ESP  TREK FACTORY RACING  a  02:53
57º 178  PARRA, Heiner R.        COL  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:53
58º   5  KOCHETKOV, Pavel        RUS  TEAM KATUSHA         a  02:53
59º  66  DUPONT, Hubert          FRA  AG2R LA MONDIALE     a  02:53
60º  86  BRAMBILLA, Gianluca     ITA  ETIXX – QUICK STEP   a  02:53
61º  18  KISERLOVSKI, Robert     CRO  TINKOFF – SAXO       a  02:53
62º  77  KANGERT, Tanel          EST  ASTANA PRO TEAM      a  02:53
63º  64  GASTAUER, Ben           LUX  AG2R LA MONDIALE     a  02:53
64º  56  DOMBROWSKI, Joseph L.   USA  CANNONDALE – GARMIN  a  02:53
65º  55  DANIELSON, Thomas       USA  CANNONDALE – GARMIN  a  02:53
66º 153  TEN DAM, Laurens        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  02:53
67º  87  BOUET, Maxime           FRA  ETIXX – QUICK STEP   a  02:53
68º 126  VAN DEN BROECK, Jurgen  BEL  LOTTO SOUDAL         a  02:53
69º  97  REZA, Kévin             FRA  FDJ                  a  03:19
70º  36  HERRADA, José           ESP  MOVISTAR TEAM        a  03:26
71º  46  ZANDIO, Xabier          ESP  TEAM SKY             a  03:26
72º  38  ANACONA, Winner         COL  MOVISTAR TEAM        a  03:26
73º  82  DE LA CRUZ, David       ESP  ETIXX – QUICK STEP   a  03:38
74º  34  FERNANDEZ, Ruben        ESP  MOVISTAR TEAM        a  03:38
75º 184  BOULO, Matthieu         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  04:24
76º  47  KONIG, Leopold          CZE  TEAM SKY             a  04:56
77º  62  BETANCUR, Carlos A.     COL  AG2R LA MONDIALE     a  05:50
78º 154  KEIZER, Martijn         NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  05:50
79º 145  JONES, Carter           USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  05:50
80º 165  SILVESTRE, Fabio        POR  TREK FACTORY RACING  a  05:50
81º 103  ELMIGER, Martin         SUI  IAM CYCLING          a  05:50
82º 188  VACHON, Florian         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  06:26
83º  41  FROOME, Christopher     GBR  TEAM SKY             a  08:40
84º 138  BEWLEY, Sam             NZL  ORICA GreenEDGE      a  08:40
85º 137  MEYER, Cameron          AUS  ORICA GreenEDGE      a  08:40
86º  67  LATOUR, Pierre-roger    FRA  AG2R LA MONDIALE     a  08:40
87º  63  MINARD, Sébastien       FRA  AG2R LA MONDIALE     a  08:40
88º 101  COPPEL, Jerome          FRA  IAM CYCLING          a  08:40
89º  95  LE GAC, Olivier         FRA  FDJ                  a  08:40
90º  93  GENIEZ, Alexandre       FRA  FDJ                  a  08:40
91º 113  FERRARI, Roberto        ITA  LAMPRE – MERIDA      a  08:40
92º 174  TXURRUKA, Amets         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  10:21
93º 124  HENDERSON, Greg         NZL  LOTTO SOUDAL         a  10:30
94º 127  VAN DER SANDE, Tosh     BEL  LOTTO SOUDAL         a  10:30
95º 121  ARMEE, Sander           BEL  LOTTO SOUDAL         a  10:45
96º 225  COQUARD, Bryan          FRA  TEAM EUROPCAR        a  11:00
97º 222  SICARD, Romain          FRA  TEAM EUROPCAR        a  11:32
98º 207  CHAINEL, Steve          FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  13:33
99º  88  ALAPHILIPPE, Julian     FRA  ETIXX – QUICK STEP   a  13:33
100º 166  WATSON, Calvin          AUS  TREK FACTORY RACING  a  13:33
101º   8  VOROBYEV, Anton         RUS  TEAM KATUSHA         a  13:33
102º 208  CHETOUT, Loic           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  13:33
103º  85  VAKOC, Petr             CZE  ETIXX – QUICK STEP   a  13:33
104º  25  HERMANS, Ben            BEL  BMC RACING TEAM      a  13:33
105º 141  MEZGEC, Luka            SLO  TEAM GIANT – ALPECIN a  13:33
106º 143  FRÖHLINGER, Johannes    GER  TEAM GIANT – ALPECIN a  13:33
107º 104  CHEVRIER, Clement       FRA  IAM CYCLING          a  13:33
108º 115  CATTANEO, Mattia        ITA  LAMPRE – MERIDA      a  13:33
 109º 195  RUTKIEWICZ, Marek       POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  13:33    
110º  98  MANZIN, Lorrenzo        FRA  FDJ                  a  13:33
111º 117  GRMAY, Tsgabu G.        ETH  LAMPRE – MERIDA      a  13:33
112º  32  SOLER, Marc             ESP  MOVISTAR TEAM        a  13:33
 113º 192  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  13:33  
114º 172  PRADES, Eduard          ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  13:33
115º 212  MARTÍNEZ, Daniel        COL  COLOMBIA             a  13:33
116º 217  SARMIENTO, Cayetano     COL  COLOMBIA             a  13:33
 117º 197  CERNY, Josef            CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC a  13:33  
118º 216  PEDRAZA, Walter         COL  COLOMBIA             a  13:33
119º  16  VALGREN, Michael        DEN  TINKOFF – SAXO       a  13:33
 120º 198  SAMOILAU, Branislau     BLR  CCC SPRANDI POLKOWIC a  13:33
121º 235  GHYSELINCK, Jan         BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  13:33
122º 118  KOSHEVOY, Ilia          BLR  LAMPRE – MERIDA      a  13:33
123º 158  ROOSEN, Timo            NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  13:33
124º  76  MALACARNE, Davide       ITA  ASTANA PRO TEAM      a  13:33
125º 237  EIJSSEN, Yannick        BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  13:33
126º  14  PAULINHO, Sergio M.     POR  TINKOFF – SAXO       a  13:33
127º  12  BASSO, Ivan             ITA  TINKOFF – SAXO       a  13:33
128º 224  MORICE, Julien          FRA  TEAM EUROPCAR        a  13:33
129º  13  HERNANDEZ, Jesus        ESP  TINKOFF – SAXO       a  13:33
130º 175  MAS, Luis               ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  13:33
131º 213  DIAZ, Edward            COL  COLOMBIA             a  13:33
132º  23  STETINA, Peter          USA  BMC RACING TEAM      a  13:33
133º  53  ACEVEDO, Janier A.      COL  CANNONDALE – GARMIN  a  13:33
 134º 196  SZMYD, Sylwester        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  13:33
135º 185  JARRIER, Benoit         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  13:33
136º 183  FONSECA, Armindo        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  13:33
 137º 191  SCHUMACHER, Stefan      GER  CCC SPRANDI POLKOWIC a  13:33  
138º  96  LECUISINIER, Pierre-h.  FRA  FDJ                  a  13:33
139º 186  LABORIE, Christophe     FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  13:33
140º 204  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  13:33
141º 108  WYSS, Marcel            SUI  IAM CYCLING          a  13:33
142º  83  VERONA, Carlos          ESP  ETIXX – QUICK STEP   a  13:33
143º 162  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY RACING  a  13:33
144º 182  SEPULVEDA, Eduardo      ARG  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  13:33
145º 227  GAUTIER, Cyril          FRA  TEAM EUROPCAR        a  13:33
146º 125  VALLEE, Boris           BEL  LOTTO SOUDAL         a  13:33
147º  22  SANCHEZ, Samuel         ESP  BMC RACING TEAM      a  13:33
148º  73  LANDA, Mikel            ESP  ASTANA PRO TEAM      a  13:33
149º  52  HESJEDAL, Ryder         CAN  CANNONDALE – GARMIN  a  13:33
150º 116  DURASEK, Kristijan      CRO  LAMPRE – MERIDA      a  13:33
151º 114  POLANC, Jan             SLO  LAMPRE – MERIDA      a  13:33
152º 228  JEANDESBOZ, Fabrice     FRA  TEAM EUROPCAR        a  13:33
153º 221  ROLLAND, Pierre         FRA  TEAM EUROPCAR        a  13:33
154º 168  COLEDAN, Marco          ITA  TREK FACTORY RACING  a  13:33
155º 203  BAGOT, Yohan            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  13:33
156º  37  SUTHERLAND, Rory        AUS  MOVISTAR TEAM        a  13:33
157º   6  SILIN, Egor             RUS  TEAM KATUSHA         a  13:33
158º 133  LANCASTER, Brett        AUS  ORICA GreenEDGE      a  13:33
159º 226  COUSIN, Jerome          FRA  TEAM EUROPCAR        a  13:33
160º  92  VEIKKANEN, Jussi        FIN  FDJ                  a  13:33
 161º 194  HIRT, Jan               CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC a  13:33
162º  58  TALANSKY, Andrew        USA  CANNONDALE – GARMIN  a  13:33
163º  57  HOWES, Alex             USA  CANNONDALE – GARMIN  a  13:33

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1º  44  PORTE, Richie           AUS  TEAM SKY                 22:58:20
2º  68  POZZOVIVO, Domenico     ITA  AG2R LA MONDIALE       a       05
3º  11  CONTADOR, Alberto       ESP  TINKOFF – SAXO         a       07
4º  31  VALVERDE, Alejandro     ESP  MOVISTAR TEAM          a       16
5º  81  URAN, Rigoberto         COL  ETIXX – QUICK STEP     a       18
6º  71  ARU, Fabio              ITA  ASTANA PRO TEAM        a       27
7º  24  ATAPUMA, Darwin         COL  BMC RACING TEAM        a       33
8º 111  VALLS, Rafael           ESP  LAMPRE – MERIDA        a       43
9º 155  KELDERMAN, Wilco        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    01:09
10º  51  MARTIN, Daniel          IRL  CANNONDALE – GARMIN    a    01:35
11º 105  PANTANO, Jarlinson      COL  IAM CYCLING            a    02:16
12º 122  DE CLERCQ, Bart         BEL  LOTTO SOUDAL           a    02:27
13º  43  KIRYIENKA, Vasil        BLR  TEAM SKY               a    02:29
14º 173  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:33
15º 134  CHAVES, Jhoan E.        COL  ORICA GreenEDGE        a    02:35
16º   2  CARUSO, Giampaolo       ITA  TEAM KATUSHA           a    02:37
17º 142  BARGUIL, Warren         FRA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    03:38
18º 167  ZOIDL, Riccardo         AUT  TREK FACTORY RACING    a    03:59
19º  86  BRAMBILLA, Gianluca     ITA  ETIXX – QUICK STEP     a    04:00
20º   7  TROFIMOV, Yury          RUS  TEAM KATUSHA           a    04:01
21º  26  MOINARD, Amaël          FRA  BMC RACING TEAM        a    04:01
22º  48  POELS, Wouter           NED  TEAM SKY               a    04:22
23º 156  KRUIJSWIJK, Steven      NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    04:25
24º 201  NAVARRO, Daniel         ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    05:37
25º 171  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    05:43
26º 126  VAN DEN BROECK, Jurgen  BEL  LOTTO SOUDAL           a    06:41
27º  91  ELISSONDE, Kenny        FRA  FDJ                    a    07:05
28º 202  MATE, Luis A.           ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    07:49
29º 161  ZUBELDIA, Haimar        ESP  TREK FACTORY RACING    a    09:35
30º  55  DANIELSON, Thomas       USA  CANNONDALE – GARMIN    a    09:39
31º 211  CANO, Alex R.           COL  COLOMBIA               a    10:28
32º  74  TIRALONGO, Paolo        ITA  ASTANA PRO TEAM        a    12:20
33º  58  TALANSKY, Andrew        USA  CANNONDALE – GARMIN    a    14:28
34º  75  CATALDO, Dario          ITA  ASTANA PRO TEAM        a    15:36
35º  21  VAN GARDEREN, Tejay     USA  BMC RACING TEAM        a    15:38
36º  78  ROSA, Diego             ITA  ASTANA PRO TEAM        a    15:59
37º 221  ROLLAND, Pierre         FRA  TEAM EUROPCAR          a    16:17
38º  66  DUPONT, Hubert          FRA  AG2R LA MONDIALE       a    17:58
39º  45  ROCHE, Nicolas          IRL  TEAM SKY               a    19:20
40º 222  SICARD, Romain          FRA  TEAM EUROPCAR          a    22:04
41º   5  KOCHETKOV, Pavel        RUS  TEAM KATUSHA           a    22:23
42º 112  NIEMIEC, Przemyslaw     POL  LAMPRE – MERIDA        a    22:25
43º  54  CARDOSO, Andre          POR  CANNONDALE – GARMIN    a    22:43
44º  42  LOPEZ, David            ESP  TEAM SKY               a    22:47
45º  36  HERRADA, José           ESP  MOVISTAR TEAM          a    23:17
46º   4  CHERNETSKI, Sergei      RUS  TEAM KATUSHA           a    27:11
47º  87  BOUET, Maxime           FRA  ETIXX – QUICK STEP     a    27:36
48º  34  FERNANDEZ, Ruben        ESP  MOVISTAR TEAM          a    28:04
49º 193  PATERSKI, Maciej        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    29:21
50º 101  COPPEL, Jerome          FRA  IAM CYCLING            a    29:23
51º 205  MOLARD, Rudy            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    29:23
52º 181  HIVERT, Jonathan        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    29:41
53º  56  DOMBROWSKI, Joseph L.   USA  CANNONDALE – GARMIN    a    29:41
54º  83  VERONA, Carlos          ESP  ETIXX – QUICK STEP     a    29:43
55º  23  STETINA, Peter          USA  BMC RACING TEAM        a    29:53
56º 203  BAGOT, Yohan            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    29:57
57º  73  LANDA, Mikel            ESP  ASTANA PRO TEAM        a    31:31
58º  14  PAULINHO, Sergio M.     POR  TINKOFF – SAXO         a    31:31
59º 231  GASPAROTTO, Enrico      ITA  WANTY – GROUPE GOBER   a    32:11
60º  18  KISERLOVSKI, Robert     CRO  TINKOFF – SAXO         a    32:11
61º 153  TEN DAM, Laurens        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    32:21
62º 227  GAUTIER, Cyril          FRA  TEAM EUROPCAR          a    33:05
63º  27  TEUNS, Dylan            BEL  BMC RACING TEAM        a    34:07
64º  47  KONIG, Leopold          CZE  TEAM SKY               a    34:21
65º  64  GASTAUER, Ben           LUX  AG2R LA MONDIALE       a    35:02
66º 131  MEIER, Christian        CAN  ORICA GreenEDGE        a    35:40
67º  96  LECUISINIER, Pierre-h.  FRA  FDJ                    a    35:42
68º   3  VORGANOV, Eduard        RUS  TEAM KATUSHA           a    35:45
69º 236  MINNAARD, Marinus C.    NED  WANTY – GROUPE GOBER   a    35:45
70º  97  REZA, Kévin             FRA  FDJ                    a    36:34
71º 206  SIMON, Julien           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    36:36
72º  41  FROOME, Christopher     GBR  TEAM SKY               a    36:46
73º  35  ROJAS, Jose J.          ESP  MOVISTAR TEAM          a    37:53
74º  25  HERMANS, Ben            BEL  BMC RACING TEAM        a    37:59
75º 116  DURASEK, Kristijan      CRO  LAMPRE – MERIDA        a    38:16
76º 107  WARBASSE, Lawrence      USA  IAM CYCLING            a    39:17
77º  77  KANGERT, Tanel          EST  ASTANA PRO TEAM        a    39:17
78º 178  PARRA, Heiner R.        COL  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    39:26
79º 228  JEANDESBOZ, Fabrice     FRA  TEAM EUROPCAR          a    40:32
80º 233  DE GREEF, Francis       BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    40:33
81º 104  CHEVRIER, Clement       FRA  IAM CYCLING            a    41:36
82º 182  SEPULVEDA, Eduardo      ARG  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    41:53
83º 103  ELMIGER, Martin         SUI  IAM CYCLING            a    42:10
84º 146  PREIDLER, Georg         AUT  TEAM GIANT – ALPECIN   a    42:23
85º 177  VILELA, Ricardo         POR  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    42:23
86º  88  ALAPHILIPPE, Julian     FRA  ETIXX – QUICK STEP     a    42:51
87º  85  VAKOC, Petr             CZE  ETIXX – QUICK STEP     a    42:51
88º 144  CRADDOCK, Lawson        USA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    43:06
89º  22  SANCHEZ, Samuel         ESP  BMC RACING TEAM        a    43:23
90º  53  ACEVEDO, Janier A.      COL  CANNONDALE – GARMIN    a    43:39
91º 127  VAN DER SANDE , Tosh    BEL  LOTTO SOUDAL           a    46:54
92º  76  MALACARNE, Davide       ITA  ASTANA PRO TEAM        a    47:16
93º 188  VACHON, Florian         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    48:51
94º  38  ANACONA, Winner         COL  MOVISTAR TEAM          a    49:36
95º   6  SILIN, Egor             RUS  TEAM KATUSHA           a    49:57
96º 204  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    49:57
97º 214  DUQUE, Leonardo         COL  COLOMBIA               a    50:22
98º  16  VALGREN, Michael        DEN  TINKOFF – SAXO         a    50:30
99º 121  ARMEE, Sander           BEL  LOTTO SOUDAL           a    51:06
 100º 196  SZMYD, Sylwester        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    51:13
101º 216  PEDRAZA, Walter         COL  COLOMBIA               a    51:25
102º 172  PRADES, Eduard          ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    53:03
103º 207  CHAINEL, Steve          FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    53:03
104º 237  EIJSSEN, Yannick        BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    53:03
105º 124  HENDERSON, Greg         NZL  LOTTO SOUDAL           a    53:26
106º  12  BASSO, Ivan             ITA  TINKOFF – SAXO         a    54:27
107º 174  TXURRUKA, Amets         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    54:41
108º 225  COQUARD, Bryan          FRA  TEAM EUROPCAR          a    55:31
109º 117  GRMAY, Tsgabu G.        ETH  LAMPRE – MERIDA        a    55:43
110º 163  STUYVEN, Jasper         BEL  TREK FACTORY RACING    a    55:46
111º 226  COUSIN, Jerome          FRA  TEAM EUROPCAR          a    55:46
112º  67  LATOUR, Pierre-roger    FRA  AG2R LA MONDIALE       a    57:05
113º 165  SILVESTRE, Fabio        POR  TREK FACTORY RACING    a    57:47
114º  82  DE LA CRUZ, David       ESP  ETIXX – QUICK STEP     a    58:18
 115º 195  RUTKIEWICZ, Marek       POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    59:04
116º 184  BOULO, Matthieu         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    59:41
117º 176  BARBERO, Carlos         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a 01:00:24
118º 154  KEIZER, Martijn         NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a 01:00:27
119º  62  BETANCUR, Carlos A.     COL  AG2R LA MONDIALE       a 01:00:30
120º 198  SAMOILAU, Branislau     BLR  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:00:35
121º  92  VEIKKANEN, Jussi        FIN  FDJ                    a 01:00:35
122º  95  LE GAC, Olivier         FRA  FDJ                    a 01:00:37
123º 118  KOSHEVOY, Ilia          BLR  LAMPRE – MERIDA        a 01:01:10
 124º 192  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:01:22
125º 175  MAS, Luis               ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a 01:02:37
126º  28  SENNI, Manuel           ITA  BMC RACING TEAM        a 01:03:56
127º  46  ZANDIO, Xabier          ESP  TEAM SKY               a 01:04:30
128º  93  GENIEZ, Alexandre       FRA  FDJ                    a 01:04:34
129º 158  ROOSEN, Timo            NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a 01:05:30
130º 145  JONES, Carter           USA  TEAM GIANT – ALPECIN   a 01:05:46
131º 137  MEYER, Cameron          AUS  ORICA GreenEDGE        a 01:06:33
132º  13  HERNANDEZ, Jesus        ESP  TINKOFF – SAXO         a 01:07:43
133º  52  HESJEDAL, Ryder         CAN  CANNONDALE – GARMIN    a 01:08:36
 134º 194  HIRT, Jan               CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:09:30
135º 208  CHETOUT, Loic           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a 01:11:16
136º  32  SOLER, Marc             ESP  MOVISTAR TEAM          a 01:11:19
 137º 191  SCHUMACHER, Stefan      GER  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:11:20
138º   8  VOROBYEV, Anton         RUS  TEAM KATUSHA           a 01:12:02
139º 113  FERRARI, Roberto        ITA  LAMPRE – MERIDA        a 01:12:02
140º 141  MEZGEC, Luka            SLO  TEAM GIANT – ALPECIN   a 01:12:38
141º  57  HOWES, Alex             USA  CANNONDALE – GARMIN    a 01:12:59
142º  63  MINARD, Sébastien       FRA  AG2R LA MONDIALE       a 01:13:46
143º 138  BEWLEY, Sam             NZL  ORICA GreenEDGE        a 01:14:19
144º 186  LABORIE, Christophe     FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a 01:14:37
145º 213  DIAZ, Edward            COL  COLOMBIA               a 01:15:40
146º 114  POLANC, Jan             SLO  LAMPRE – MERIDA        a 01:16:33
147º  37  SUTHERLAND, Rory        AUS  MOVISTAR TEAM          a 01:17:49
148º 125  VALLEE, Boris           BEL  LOTTO SOUDAL           a 01:18:06
149º  98  MANZIN, Lorrenzo        FRA  FDJ                    a 01:18:17
150º 115  CATTANEO, Mattia        ITA  LAMPRE – MERIDA        a 01:18:38
151º 162  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY RACING    a 01:18:39
152º 143  FRÖHLINGER, Johannes    GER  TEAM GIANT – ALPECIN   a 01:19:14
153º 166  WATSON, Calvin          AUS  TREK FACTORY RACING    a 01:20:10
154º 217  SARMIENTO, Cayetano     COL  COLOMBIA               a 01:20:13
155º 108  WYSS, Marcel            SUI  IAM CYCLING            a 01:20:13
156º 183  FONSECA, Armindo        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a 01:20:13
157º 185  JARRIER, Benoit         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a 01:21:32
158º 224  MORICE, Julien          FRA  TEAM EUROPCAR          a 01:24:50
159º 168  COLEDAN, Marco          ITA  TREK FACTORY RACING    a 01:24:50
160º 133  LANCASTER, Brett        AUS  ORICA GreenEDGE        a 01:24:50
161º 212  MARTÍNEZ, Daniel        COL  COLOMBIA               a 01:25:03
162º 235  GHYSELINCK, Jan         BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a 01:29:24
 163º 197  CERNY, Josef            CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC   a 01:30:24