Thomas Boudat (Europcar) został zwycięzcą pierwszej edycji Classica Corsica. To największy sukces młodego Francuza w jego krótkiej karierze.

Prawie 204 kilometry mieli do pokonania zawodnicy rywalizujący na trasie pierwszej edycji Classica Corsica. Start nastąpił w Ajaccio, a po przebyciu dwóch górskich premii kolarze mieli finiszować w Bastii. Wśród 16. startujących drużyn nie było niestety Polaków.

classica corsicaPo kilku atakach ostateczna ucieczka zawiązała się na podjeździe Col de Vizzavona. Na czele kręciło aż 39 zawodników. Z tej grupki na atak zdecydowało się trzech kolarzy: Pierre-Luc Périchon (Bretagne-Séché Environnement), Yoann Paillot (Marseille 13-KTM) i Steven Tronet (Auber 93). Druga grupka została doścignięta przez peleton około 70 kilometrów przed metą.

Trójka 58. kilometrów przed metą miała tylko ponad minutę przewagi nad peletonem. 10 kilometrów dalej ucieczka przeszła do historii. Kolejnymi śmiałkami byli: Reinier Honig (Team Roompot), Flavien Dassonville (Auber 93) i Kiel Reijnen (Unitedhealthcare).

Trójka zgodnie współpracowała i na 15 kilometrów przed metą miała ponad minutę przewagi nad peletonem. Duża grupa nie dała za wygraną i dogoniła trójkę na cztery kilometry przed metą.

Finiszowe metry najlepiej rozegrał Thomas Boudat (Europcar), który tym samym osiągnął swój życiowy sukces w profesjonalnej karierze. Drugi był Shane Archbold (Bora-Argon 18), a trzeci Daniele Ratto (UnitedHealthcare).

TOP 10:

1 Thomas Boudat (Team Europcar)
2 Shane Archbold (Bora-Argon 18)
3 Daniele Ratto (Unitedhealthcare)
4 Benjamin Giraud (Team Marseille 13-KTM)
5 Rasmus Guldhammer (Cult Energy)
6 Michael Van Staeyen (Cofidis)
7 Fabio Felline (Trek Factory Racing)
8 Linus Gerdemann (Cult Energy)
9 Yauheni Hutarovich (Bretagne-Séché Environnement)
10 Julien Duval(Armée de Terre)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments