Ruta del Sol

Thomas Boudat (Direct Energie) był najszybszy na trasie Cholet – Pays de la Loire.

Po roku przerwy dzisiaj po raz 40. rozegrany został francuski wyścig klasyczny – Cholet – Pays de la Loire. Na pagórkowatej trasie wokół Cholet kolarze musieli pokonać 204 kilometry. Wśród startujących był Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence KTM).

Ucieczkę dnia utworzyli: Oscar Riesebeek (Roompot-Nederlandse Loterij), Dieter Bouvry (Cibel-Cebon), Polychronis Tzortzakis (Tarteletto-Isorex) i Emil Toudal (BHS-Almeborg Bornholm), ale już 70 kilometrów przed metą ich odjazd przeszedł do historii.

Po chwili spokoju w peletonie na kolejną akcję zdecydowali się: Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale), Fabien Grellier (Direct Energie), Quentin Pacher (Vital Concept Cycling Club), Julien Antomarchi (Roubaix-Lille Métropole) i Nicolas Edet (Cofidis). Z tyłu pracowali głównie kolarze Groupama – FDJ.

Ta grupa została złapana na osiem kilometrów przed metą, ale wtedy na czele pojawił się nie kto inny jak Sylvain Chavanel (Direct Energie). Francuz szybko odjechał grupie i samotnie pomknął w stronę mety.

Kiedy wydawało się, że to Chavanel będzie się cieszył z triumfu, peleton dogonił go na ostatnim kilometrze! Finiszowy sprint (na szczęście dla Chavanela) wygrał jego kolega z ekipy, Thomas Boudat.

Drugi był Hugo Hofstetter (Cofidis), a podium uzupełnił Roy Jans (Cibel – Cebon). Przemysław Kasperkiewicz zajął 28. miejsce.

Wyniki:

1 BOUDAT Thomas FRA DIRECT ENERGIE les 202,7 km en 4h44’41”
2 HOFSTETTER Hugo FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +00
3 JANS Roy BEL CIBEL – CEBON +00
4 JONES Brenton AUS DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM +00
5 CHAVANEL Sylvain FRA DIRECT ENERGIE +00
6 HOELGAARD Daniel NOR GROUPAMA – FDJ +00
7 DANIEL Maxime FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC +00
8 MALDONADO Anthony FRA ST MICHEL – AUBER 93 +00
9 FONSECA Armindo FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC +00
10 COSNEFROY Benoit FRA AG2R LA MONDIALE +00
11 ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +00
12 LISSON Christoffer DEN BHS – ALMEBORG BORNHOLM +00
13 PERICHON Pierre Luc FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC +00
14 TRUSOV Nikolay RUS GAZPROM – RUSVELO +00
15 DERNIES Tom BEL ROUBAIX LILLE METROPOLE +00
16 FRIESECKE Gian SUI TEAM VORARLBERG SANTIC +00
17 RIESEBEEK Oscar NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +00
18 SCHELLING Patrick SUI TEAM VORARLBERG SANTIC +00
19 DE GREEF Robbert NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +00
20 TURGIS Jimmy FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +00
21 JAKIN Alo EST ST MICHEL – AUBER 93 +00
22 THALMANN Roland SUI TEAM VORARLBERG SANTIC +00
23 KLARIS Magnus Bak DEN BHS – ALMEBORG BORNHOLM +00
24 SHILOV Sergei RUS GAZPROM – RUSVELO +00
25 THOMINET Camille FRA ST MICHEL – AUBER 93 +00
26 MADOUAS Valentin FRA GROUPAMA – FDJ +00
27 MANZIN Lorrenzo FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +00
28 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM +00
29 VINCENT Léo FRA GROUPAMA – FDJ +00
30 MARCHAND Gianni BEL CIBEL – CEBON +00
31 PUTT Tanner USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM +00
32 KOZONTCHUK Dmitriy RUS GAZPROM – RUSVELO +00
33 SIMON Julien FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +00
34 ARIESEN Tim NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +00
35 BARCELO ARAGON Fernando ESP  +00
36 WEENING Pieter NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +00
37 ANTOMARCHI Julien FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE +00
38 PAILLOT Yoann FRA ST MICHEL – AUBER 93 +00
39 BAGUES KALPARSORO Aritz ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +00
40 COMBAUD Romain FRA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM +08
41 RUYTERS Brecht BEL CIBEL – CEBON +08
42 STOCKMAN Michiel BEL TARTELETTO – ISOREX +08
43 MAURELET Flavien FRA ST MICHEL – AUBER 93 +08
44 GAUTIER Cyril FRA AG2R LA MONDIALE +10
45 RUIJGH Rob NED TARTELETTO – ISOREX +10
46 JANSSENS Jimmy BEL CIBEL – CEBON +10
47 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +10
48 GAROSIO Andrea ITA D’AMICO UTENSILNORD +15
49 CARLINI Ettore ITA D’AMICO UTENSILNORD +15
50 MAINARD Jerome FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE +15
51 ORRICO Davide ITA TEAM VORARLBERG SANTIC +15
52 DUMOULIN Samuel FRA AG2R LA MONDIALE +15
53 DUPONT Hubert FRA AG2R LA MONDIALE +17
54 PICHON Laurent FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC +19
55 ERMENAULT Corentin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +28
56 MOTTIER Justin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +28
57 COURTEILLE Arnaud FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +28
58 CORNU Jeremy FRA DIRECT ENERGIE +28
59 VAUGRENARD Benoit FRA GROUPAMA – FDJ +01:02
60 NAULEAU Bryan FRA DIRECT ENERGIE +01:29
61 JAUREGUI Quentin FRA AG2R LA MONDIALE +01:29
62 MATE MARDONES Luis Angel ESP COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +01:29
63 MEIJERS Jeroen NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +01:47
64 VERMEULEN Emiel BEL ROUBAIX LILLE METROPOLE +02:09
65 BONNAMOUR Franck FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC +02:16
66 DIELEMAN Michiel BEL CIBEL – CEBON +02:27
67 TORRES JORRO Sergio ESP TARTELETTO – ISOREX +02:42
68 BOUCHER David BEL TARTELETTO – ISOREX +02:42
69 ARMIRAIL Bruno FRA GROUPAMA – FDJ +02:42
70 AMDI PEDERSEN Nicklas Overgaard DEN BHS – ALMEBORG BORNHOLM +02:42
71 MARCOTTE Eric USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM +02:42
72 GOUAULT Pierre FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE +02:42
73 LEIGH Andrew GBR TARTELETTO – ISOREX +03:32
74 EDET Nicolas FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +03:32
75 TAARAMÄE Rein EST DIRECT ENERGIE +03:32
76 LEROUX Samuel FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE +03:32
77 QUEMENEUR Perrig FRA DIRECT ENERGIE +03:32
78 PEREZ Anthony FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +03:32
79 MAIKIN Roman RUS GAZPROM – RUSVELO +03:32
80 LAGUTIN Sergey RUS GAZPROM – RUSVELO +03:32
81 STALLAERT Joeri BEL TEAM VORARLBERG SANTIC +03:32
82 RÜEGG Lukas SUI TEAM VORARLBERG SANTIC +03:32
83 LEVEAU Jérémy FRA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM +03:32
84 LEDANOIS Kevin FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC +03:32
85 BADILATTI Matteo SUI TEAM VORARLBERG SANTIC +03:32
86 ITURRIA SEGUROLA Mikel ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +03:32
87 BALDO Nicolas FRA ST MICHEL – AUBER 93 +03:32
88 SHALUNOV Evgeny RUS GAZPROM – RUSVELO +03:32
89 BAGOT Yoann FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +03:32
90 CABOT Jeremy FRA ROUBAIX LILLE METROPOLE +03:32
91 BREGNHØJ Mathias DEN BHS – ALMEBORG BORNHOLM +03:50
92 TOUDAL Emil DEN BHS – ALMEBORG BORNHOLM +03:50
93 PACHER Quentin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +05:06
94 DE JONGHE Kevin BEL TARTELETTO – ISOREX +05:54
95 FEILLU Romain FRA ST MICHEL – AUBER 93 +06:46
96 UDONDO SANTAMARIA Gotzon ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +06:46
97 TZORTZAKIS Polychronis GRE TARTELETTO – ISOREX +08:28
98 RAFFAELE Angelo ITA D’AMICO UTENSILNORD +08:28
99 SEIGLE Romain FRA GROUPAMA – FDJ +12:44
100 ONESTI Emanuele ITA D’AMICO UTENSILNORD +12:44

Wycofali się:
MCCABE Travis USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM
QUAADE Rasmus Christian DEN BHS – ALMEBORG BORNHOLM
STEVENS Timothy BEL CIBEL – CEBON
BOUVRY Dieter BEL CIBEL – CEBON
SMUKULIS Gatis LAT DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
HEGYVARY Adrian USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM
SAMPARISI Nicolas ITA D’AMICO UTENSILNORD
CATAFORD Alexander CAN UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM
BETTINI Francesco ITA D’AMICO UTENSILNORD
EATON Daniel USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM
RYBALKIN Aleksei RUS GAZPROM – RUSVELO
GONZALEZ PRIETO Aitor ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
TRARIEUX Julien FRA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
MARTINEZ Yannick FRA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
DELAPLACE Anthony FRA TEAM FORTUNEO – SAMSIC
GRELLIER Fabien FRA DIRECT ENERGIE
ROUX Anthony FRA GROUPAMA – FDJ
FOURNIER Marc FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB