fot. Cofidis

Ofensywa zespołu Arkea – Samsic na rynku transferowym jeszcze się nie zakończyła. Francuski team, po zakontraktowaniu Nairo Quintany i kilku pomocników, celuje w mocne wzmocnienie formacji sprinterskiej.

W związku z reformą wchodzącą w życie od sezonu 2020, zespoły walczące o miejsce w World Tourze prześcigają się pod względem ilości i jakości transferów. Kolejny „duży strzał” szykuje ekipa Arkea – Samsic, która ma w planach zatrudnić aż trzech nowych sprinterów.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez francuskie media, w grę wchodzą zawodnicy doskonale znani na międzynarodowej scenie. Pierwszym z nich jest Nacer Bouhanni, który potrzebuje zmiany otoczenia jak wody. Drugim z nowych nabytków zespołu ma być Daniel McLay, który wypłynął na szerokie wody kilka lat temu właśnie z francuskiego zespołu. Wielkie trio uzupełnić ma z kolei Thomas Boudat, który z roku na rok jest coraz niebezpieczniejszy.

Jednocześnie, choć umowy z wymienionym trio nie zostały jeszcze podpisane, zespół rozpoczął już budowę odpowiedniego pociągu. Swój kontrakt przedłużył bowiem Benoit Jarrier, który ma być idealnym rozprowadzającym.

Przypomnijmy, że wcześniej odpowiednie dokumenty z ekipą Arkea – Samsic podpisali Nairo i Dayer Quintana, Winner Anacona oraz Diego Rosa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments