Wiele oczu, podczas zbliżających się wyścigów World Tour, zwróconych będzie na Team Sky. Po dobrym początku sezonu, to Brytyjczycy mogą w dużym stopniu rozdawać karty zarówno w Mediolan – San Remo i Volta a Catalunya.

W niedzielnym monumencie, liderem niebiańskich będzie Ben Swift, który w ubiegłym sezonie wywalczył trzecią pozycję. Menadżer drużyny Dave Brailsford, do pomocy swojemu sprinterowi asygnował swoich najlepszych specjalistów od wyścigów jednodniowych z Ianem Stannardem na czele.

Równie imponująco prezentuje się skład Team Sky na Volta a Catalunya. Do liderowania drużynie wyznaczony został Chris Froome, który zaprezentuje się kibicom po raz pierwszy po chorobie, która dopadła go przed Tirreno – Adriatico. Zwycięzca Tour de France z 2013 roku będzie mógł liczyć na doskonałą pomoc całej rzeszy znakomitych górali, wśród których są między innymi Richie Porte i Leopold Konig.

Skład Team Sky na Mediolan – San Remo:

Bernhard Eisel, Andrew Fenn, Lars Petter Nordhaug, Salvatore Puccio, Luke Rowe, Ian Stannard, Ben Swift, Geraint Thomas.

Skład Team Sky na Volta a Catalunya:

Chris Froome, Vasil Kiryienka, Leopold Konig, David Lopez, Wout Poels, Richie Porte, Nicholas Roche, Xavier Zandio.

Dawid Gruntkowski

Foto Sky