Dwa składy CCC Sprandi Polkowice będą się ścigać w nadchodzących czterech jednodniówkach, rozgrywanych w Belgii, Holandii i we Włoszech. Dla części ekipy, będzie to ostatni test przed pierwszym głównym celem sezonu – Mediolan San Remo.

Finałowym sprawdzianem przed La Primaverą, będzie dla nas GP Nobili Rubinetterie. Rozgrywany jest on niedaleko Mediolanu i podobnie jak M-SR, także tu zawodnicy zmierzą się w końcówce z dwoma wzniesieniami. Możliwe są zatem dwa scenariusze – albo finisz z małego peletonu, albo oderwanie się na podjazdach ucieczki, która dojedzie do mety. W pierwszym wariancie powalczyć ma szansę Grega Bole, a w drugim, jednym z atakujących może być Maciej Paterski, Sylwester Szmyd lub Davide Rebellin– wyjaśnia Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy. Wyścig ma stosunkowo płaski profil i liczy 187,5km. Największą „przeszkodą” na trasie są dwie wspinaczki pod Massino Visconti w końcowej fazie zmagań.

Obecni kolarze CCC Sprandi Polkowice mają bardzo dobry bilans w GP Nobili Rubinetterie, gdyż trzykrotnie stawali w nim na podium. Bole triumfował tam w 2009 roku, Rebellin był trzeci dwa lata później, a przed rokiem Christian Delle Stelle zameldował się na 2.pozycji (minimalnie przegrywając z Simone Ponzim w masowym sprincie). Tylko Delle Stelle z tej trójki nie stanie na starcie tegorocznej edycji.

26-letni Włoch będzie w tym czasie rywalizować w krajach Beneluksu – belgijskich Nokere Koerse (18.03) i Handzame Classic (20.03) oraz holenderskim Ronde Van Zeeland Seaports (21.03). Wyścigi te mają typowy dla tego regionu charakter – wąskie, kręte ulice, często pokryte brukiem, prowadzące po krótkich pagórkach. W ostatnich latach warunki na trasie i ukształtowanie terenu nie doprowadziły do większej selekcji i o zwycięstwie decydował finisz z peletonu. Stąd w składzie tacy zawodnicy jak Delle Stelle, czy też Grzegorz Stępniak.

W  holenderskim Ronde Van Zeeland Seaports chcemy dać też szansę pokazania się młodym kolarzom, ze składu U23. Będą mogli oni spróbować swoich sił w rywalizacji z zawodnikami z ekip World Tour i Professional Continental. Takie „ościganie” się wśród najlepszych, powinno mieć pozytywny wpływ na ich dalszy rozwój– dodaje Piotr Wadecki.

Skład na Nokere Koerse – Danilith Classic (18.03):Josef Cerny, Nikolay Mihaylov, Grzegorz Stępniak, Jan Hirt, Jarosław Marycz, Mateusz Taciak, Adrian Honkisz, Christian Delle Stelle.

Skład na GP Nobili Rubinetterie (19.03):Grega Bole, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Davide Rebellin, Bartłomiej Matysiak, Maciej Paterski, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau

Skład na Handzame Classic (20.03):Josef Cerny, Nikolay Mihaylov, Grzegorz Stępniak, Jan Hirt, Jarosław Marycz, Mateusz Taciak, Adrian Honkisz, Christian Delle Stelle.

Skład na Ronde Van Zeeland Seaports (21.03):Piotr Brożyna, Nikolay Mihaylov, Grzegorz Stępniak, Jakub Kaczmarek, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak, Eryk Latoń, Christian Delle Stelle.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments