Trasa tegorocznej odsłony wyścigu Giro del Trentino – Melinda, jest już prawie kompletna.

Przypomnijmy, że włoska etapówka w tym roku rozpocznie się od tradycyjnej jazdy drużynowej na czas z Riva del Garda do Arco. Z kolei drugi dzień rywalizacji to już górska przeprawa. W środę 22 kwietnia barwny peleton będzie miał do pokonania 168 kilometrów z Dro do Brentonico. Będzie to królewski odcinek z podjazdami pod Monte Velo i Parco del Baldo.

Tym razem poznaliśmy szczegóły ostatniego etapu. Zawodnicy będą musieli pokonać 170 kilometrów do miejscowości Cles. W ten sposób organizatorzy będą chcieli oddać hołd historycznemu patronowi wyścigu Trofeo Melinda – Marco Brentariego, który zmarł rok temu w marcu. Będzie to także owoc współpracy wyścigów Giro del Trentino i Trofeo Melinda.

Zaraz po starcie kolarze ruszą w kierunku Val di Sole oraz Val di Non. Na 47 kilometrze będzie czekała lotna premia, a dalej dwa podjazdy drugiej kategorii (Fondo – 997 metrów wysokości, Passo Predaia 1250 – metrów). Po długich zjazdach przyjdzie pora na dwa płaskie okrążenia, które zdecydują o losach wyścigu i etapu.

Organizatorzy już za kilka tygodni zaprezentują przebieg przedostatniego dnia rywalizacji i tym samym całą trasę Giro del Trentino-Melinda 2015.

Po raz kolejny portal naszosie.pl będzie relacjonował dla Państwa przebieg wyścigu prosto z Trentino!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments