André Greipel (Lotto Soudal) otworzył swój licznik zwycięstw w 2015 roku. Kolejnym jego celem będzie triumf w Kuurne-Bruxelles-Kuurne.

Po nieco zmienionym programie startowym André Greipel musiał dłużej czekać na swój pierwszy triumf niż zazwyczaj. Niemiecki sprinter odpuścił tym razem Santos Tour Down Under, Katar i Oman. Mistrz Niemiec liczy na to, że wygrana na etapie Volta ao Algarve będzie początkiem dobrej serii.

„Zawsze miło zwyciężać po raz pierwszy w sezonie. Mój zespół bardzo dobrze kasował ucieczki i idealnie mnie rozprowadził. Ja także wykonałem swoją pracę bardzo dobrze. Taki wynik powinien pomóc w dalszej części sezonu. W drużynie jest bardzo dobra atmosfera, a ja jestem zadowolony ze swojej formy.

Ciężko było ominąć w tym sezonie Tour Down Under. Przecież startowałem tam siedem lat z rzędu. Rozpocząłem sezon później niż zwykle i to powinno zaprocentować. Kolejne dni to będzie raczej relaks i odpoczynek. W niedzielę stanę na starcie Kuurne-Bruxelles-Kuurne. Mam nadzieję, że pogoda będzie dopisywać i postaram się o zwycięstwo w tym wyścigu. Do tej pory najlepiej wypadłem w 2009 roku, kiedy zająłem trzecie miejsce.”

 

Foto: Volta ao Algarve

 

Poprzedni artykułCCC Sprandi Polkowice pojedzie w Amstel Gold Race 2015!
Następny artykułEkipa Cult Pro Cycling okradziona
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments