Organizatorzy Amstel Gold Race rozdali już wszystkie „dzikie karty” na tegoroczną odsłonę swojego wydarzenia. Po raz kolejny w wyścigu pojadą zawodnicy CCC Sprandi Polkowice!

W dniu dzisiejszym organizatorzy podali pozostałych uczestników „Piwnego Wyścigu”. Do tej pory pewne udziału były ekipy World Tour oraz trzy ekipy Pro Conti: Topsport Vlaanderen – Baloise, Wanty – Groupe Gobert i Roompot-Orange.

Do tej dwudziestki doszły dziś ekipy: MTN – Qhubeka, Bardiani – CSF, Nippo – Vini Fantini, Cult Energy oraz (co ucieszy pewnie wszystkich sympatyków kolarstwa w Polsce) – CCC Sprandi Polkowice.

W składzie ekipy Piotra Wadeckiego jest dwóch zawodników, którzy w przeszłości wygrywali Amstel Gold Race – Davide Rebellin (2004 rok) i Stefan Schumacher (2007 rok). To będzie kolejny wyścig z cyklu WT, w którym wystąpi CCC Sprandi Polkowice.

– Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że organizatorzy znowu nam zaufali i po raz kolejny wystartujemy w tym wyścigu. W ubiegłym roku w ucieczce dnia jechał Jarosław Marycz, a Davide Rebellin ukończył wyścig na wysokim, 13.miejscu. Teraz pojedziemy z chęcią poprawienia tego wyniku. Będziemy też starali się jechać aktywnie, by kibica zapamiętali nas z tego wyścigu jak najlepiej– powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. –To kolejny duży krok w rozwoju naszej ekipy i potwierdzenie, że zmierzamy we właściwym kierunku. W naszym kalendarzu jest coraz więcej wyścigów z najwyższej półki, coraz częściej ścigamy się z najlepszymi, a to w przyszłości musi przełożyć się na poprawę poziomu naszych kolarzy i coraz lepsze wyniki– dodał.

Amstel Gold Race odbędzie się 19. kwietnia, a ubiegłoroczną edycję wygrał Philippe Gilbert (BMC Racing Team). Rebellin zajął bardzo dobre, trzynaste miejsce.

Info: własne + CCC Sprandi Polkowice

Foto: CCC Sprandi Polkowice

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek.
Maciek.

Piękny sezon się zapowiada 😉

yorg
yorg

Sylwek widać lekko podcięty,ale walczył pięknie,dla mnie osobiście,jego występ był najważniejszy.

Eddy
Eddy

Całe dzieciństwo i sporo dorosłego życia czekałem z nadzieją na taki renesans polskiego kolarstwa!!! 🙂