Chris Froome (Team Sky) powtórzył wczorajszy wyczyn Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo) i w pięknym stlu wygrał czwarty etap Vuelta a Andalucia. Dzięki temu o sekundę odebrał Hiszpanowi prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Tuż za etapowym podium znalazł się Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice).

Czwarty dzień rywalizacji w wyścigu Dookoła Andaluzji to kolejna górska końcówka. Tym razem meta znajdowała się na podjeździe 1. kategorii Alto de Allanadas, a do przejechania były 202 kilometry.

vuelta andalucia 4

 

Najdłużej spośród harcowników na czele utrzymali się Mirco Selvaggi (Wanty-Groupe Gobert) oraz Simon Geschke (Giant-Alpecin) i to właśnie ten duet rozpoczął finałowy podjazd z przewagą trzech minut. Włoch wkrótce zgubił Niemca i rozpoczął samotny rajd w kierunku szczytu. Półtorej kilometra przed końcem miał 50 sekund zapasu nad grupką Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo).

Wkrótce zaatakował z niej Peter Kennaugh (Sky Team). Było to jednak przygotowanie do akcji Chrisa Froome’a (Sky Team). Brytyjczyk zdołał zgubić jadącego w koszulce lidera Contadora i schwytał zmordowanego Selvaggi’ego. Na mecie zyskał blisko 30 sekund przewagi i o jedną sekundę w generalce wyprzedził Hiszpana!

Trzecie miejsce na etapie zajął Mikel Nieve (Sky Team), a czwarte Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki czwartego etapu:

1 11 FROOME, Christopher GBR SKY 5h08’54”
2 31 CONTADOR VELASCO, Alberto ESP TCS a 29″
3 14 NIEVE, Mikel ESP SKY a 49″
4 201 SZMYD, Sylwester POL CCC a 59″
5 3 INTXAUSTI, Beñat ESP MOV a 01’00”
6 101 KELDERMAN, Wilco NED TLJ a 01’13”
7 96 REICHENBACH, Sébastien SUI IAM a 01’26”
8 75 BARDET, Romain FRA ALM a 01’27”
9 174 EDET, Nicolas FRA COF a 01’27”
10 41 VAN DEN BROECK, Jurgen BEL LTS a 01’38”
11 173 MATE, Luis Angel ESP COF a 01’40”
12 22 PARDILLA BELLÓN, Sergio ESP CJR a 01’43”
13 12 KENNAUGH, Peter GBR SKY a 01’49”
14 82 JUNGELS, Bob LUX TFR a 01’49”
15 196 TORRES AGUDELO, Rodolfo COL COL a 01’59”
16 117 KUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi ERI MTN a 02’12”
17 16 SIUTSOV, Kanstantsin BLR SKY a 02’15”
18 45 VANENDERT, Jelle BEL LTS a 02’16”
19 95 CHAVANEL, Sylvian FRA IAM a 02’16”
20 44 MONFORT, Maxime BEL LTS a 02’16”
21 5 MORENO, Javier ESP MOV a 02’24”
22 216 MARTIN HERNANDEZ, Victor ESP BUR a 02’34”
23 151 FIRSANOV, Sergey RUS RVL a 02’38”
24 152 FOLIFOROV, Alexander RUS RVL a 02’40”
25 72 BAKELANTS, Jan BEL ALM a 02’58”
26 195 QUINTERO, Carlos Julian COL COL a 02’58”
27 193 DIAZ CARDENAS, Edward Fabian COL COL a 02’58”
28 92 COPPEL, Jerome FRA IAM a 03’09”
29 15 ROCHE, Nicolas IRL SKY a 03’21”
30 136 GAUTIER, Cyril FRA EUC a 03’24”
31 131 ROLLAND, Pierre FRA EUC a 03’26”
32 203 PATERSKI, Maciej POL CCC a 03’41”
33 21 ARROYO, David ESP CJR a 03’44”
34 6 HERRADA, José ESP MOV a 03’50”
35 4 IZAGUIRRE, Gorka ESP MOV a 03’50”
36 67 OLIVIER, Daan NED TGA a 03’52”
37 191 CANO ARDILA, Alex COL COL a 04’16”
38 121GASPAROTTO, Enrico ITA WGG a 04’38”
39 124 EIJSSEN, Yannick BEL WGG a 04’38”
40 127 SELVAGGI, Mirko ITA WGG a 04’56”
41 56 ROY, Jérémy FRA FDJ a 05’00”
42 54 ELISSONDE, Kenny FRA FDJ a 05’00”
43 162 HOOGERLAND, Johnny NED ROO a 05’02”
44 32 BASSO, Ivan ITA TCS a 05’19”
45 141 NAESEN, Oliver BEL TSV a 05’59”
46 122 DE GREEF, Francis BEL WGG a 05’59”
47 172 HARDY, Romain FRA COF a 06’03”
48 102 TEN DAM, Laurens NED TLJ a 06’07”
49 87 ZUBELDIA, Haimar ESP TFR a 06’33”
50 211 BELDA, David ESP BUR a 07’15”
51 43 LIGTHART, Pim NED LTS a 07’15”
52 103 KRUIJSWIJK, Steven NED TLJ a 08’29”
53 65 GESCHKE, Simon GER TGA a 08’45”
54 104 LEEZER, Tom NED TLJ a 08’51”
55 167 VAN GOETHEM, Brian NED ROO a 09’08”
56 93 WYSS, Marcel SUI IAM a 09’08”
57 206 SAMOILAU, Branislau BLR CCC a 10’04”
58 187 RATTO, Daniele ITA UHC a 10’04”
59 42 DE CLERCQ, Bart BEL LTS a 10’58”
60 212 DEL PINO, Jesus ESP BUR a 11’08”
61 133 JEROME, Vincent FRA EUC a 11’11”
62 71 PERAUD, Jean-christophe FRA ALM a 11’16”
63 51 PINEAU, Cedric FRA FDJ a 11’45”
64 134 MEDEREL, Maxime FRA EUC a 11’45”
65 164 DUYN, Huub NED ROO a 12’07”
66 116 THOMSON, Jay Robert RSA MTN a 12’12”
67 74 MINARD, Sébastien FRA ALM a 12’20”
68 77 VAN SUMMEREN, Johan BEL ALM a 12’20”
69 62 FRÖHLINGER, Johannes GER TGA a 12’20”
70 64 FAIRLY, Caleb USA TGA a 12’20”
71 76 RIBLON, Christophe FRA ALM a 12’22”
72 161 DE MAAR, Marc NED ROO a 13’04”
73 106 TJALLINGII, Maarten NED TLJ a 13’04”
74 132 SICARD, Romain FRA EUC a 13’22”
75 105 HOFLAND, Moreno NED TLJ a 13’54”
76 37 ANDERSEN, Michael Valgren DEN TCS a 13’54”
77 26 CARTHY, Hugh GBR CJR a 14’09”
78 1 LOBATO DEL VALLE, Juan Jose ESP MOV a 14’27”
79 2 CAPECCHI, Eros ITA MOV a 14’27”
80 33 HERNANDEZ BLAZQUEZ, Jesus ESP TCS a 14’27”
81 34 PAULINHO, Sergio POR TCS a 14’27”
82 125 MINNAARD, Marinus Corneli NED WGG a 14’27”
83 163 VAN GINNEKEN, Sjoerd NED ROO a 14’36”
84 197 VALENCIA, Juan Pablo COL COL a 15’20”
85 55 ROUX, Anthony FRA FDJ a 15’55”
86 145 THEUNS, Edward BEL TSV a 15’55”
87 142 CAPIOT, Amaury BEL TSV a 15’55”
88 63 DE KORT, Koen NED TGA a 16’08”
89 61 DEGENKOLB, John GER TGA a 16’08”
90 57 VICHOT, Arthur FRA FDJ a 16’08”
91 194 RUBIANO CHAVEZ, Miguel Angel COL COL a 16’10”
92 91 PINEAU, Jérôme FRA IAM a 16’24”
93 144 LIETAER, Eliot BEL TSV a 16’24”
94 186 JONES, Christopher USA UHC a 16’48”
95 112 FARRAR, Tyler USA MTN a 16’48”
96 17 ZANDIO ECHAIDE, Xabier ESP SKY a 16’49”
97 177 JOEAAR, Gert EST COF a 16’53”
98 47 WELLENS, Tim BEL LTS a 16’56”
99 111 BRAMMEIER, Matthew IRL MTN a 17’01”
100 147 JACOBS, Pieter BEL TSV a 17’09”
101 146 HELVEN, Sander BEL TSV a 17’11”
102 25 BILBAO, Peio ESP CJR a 17’17”
103 202 HONKISZ, Adrian POL CCC a 17’26”
104 205 BOLE, Grega SLO CCC a 17’26”
105 107 VAN EMDEN, Jos NED TLJ a 17’28”
106 115 SONGEZO, Jim RSA MTN a 17’43”
107 184 CLARKE, Jonathon AUS UHC a 17’47”
108 176 VAN STAEYEN, Michael BEL COF a 17’47”
109 157 SOLOMENNIKOV, Andrei RUS RVL a 18’13”
110 114 DOUGALL, Nick RSA MTN a 18’21”
111 83 DEVOLDER, Stijn BEL TFR a 18’39”
112 86 SILVESTRE, Fabio POR TFR a 18’39”
113 85 SERGENT, Jesse NZL TFR a 18’39”
114 23 PRADES REVERTE, Eduardo ESP CJR a 18’40”
115 185 EUSER, Lucas USA UHC a 18’40”
116 154 KUSTADINCHEV, Roman RUS RVL a 18’40”
117 94 LANG, Pirmin SUI IAM a 18’42”
118 137 JEANDESBOZ, Fabrice FRA EUC a 18’42”
119 155 RYBAKOV, Alexander RUS RVL a 18’42”
120 214 SALAS, Ibai ESP BUR a 19’13”
121 165 HONIG, Reinier NED ROO a 19’28”
122 182 BAZZANA, Alessandro ITA UHC a 20’00”
123 36 TOSATTO, Matteo ITA TCS a 20’14”
124 166 GROENEWEGEN, Dylan NED ROO a 20’16”
125 35 PETROV, Eugeni RUS TCS a 20’16”
126 27 LASCA, Francesco ITA CJR a 20’16”
127 126 NAPOLITANO, Danilo ITA WGG a 20’16”
128 217 MERINO CORTAZAR, Igor ESP BUR a 21’21”

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 11 FROOME, Christopher GBR SKY 17h32’16” 43
2 31 CONTADOR VELASCO, Alberto ESP TCS a 02″ 66
3 3 INTXAUSTI, Beñat ESP MOV a 02’32” 2
4 14 NIEVE, Mikel ESP SKY a 02’52” 64
5 75 BARDET, Romain FRA ALM a 03’13” 65
6 12 KENNAUGH, Peter GBR SKY a 03’50” 76
7 16 SIUTSOV, Kanstantsin BLR SKY a 05’07” 85
8 174 EDET, Nicolas FRA COF a 05’10” 86
9 95 CHAVANEL, Sylvian FRA IAM a 05’30” 45
10 22 PARDILLA BELLÓN, Sergio ESP CJR a 05’44” 50
11 82 JUNGELS, Bob LUX TFR a 05’50” 84
12 44 MONFORT, Maxime BEL LTS a 06’42” 14
13 151 FIRSANOV, Sergey RUS RVL a 07’03” 48
14 152 FOLIFOROV, Alexander RUS RVL a 07’17” 78
15 92 COPPEL, Jerome FRA IAM a 07’28” 10
16 4 IZAGUIRRE, Gorka ESP MOV a 07’38” 84
17 5 MORENO, Javier ESP MOV a 08’10” 0
18 96 REICHENBACH, Sébastien SUI IAM a 08’20” 25
19 101 KELDERMAN, Wilco NED TLJ a 08’32” 50
20 173 MATE, Luis Angel ESP COF a 08’38” 8
21 41 VAN DEN BROECK, Jurgen BEL LTS a 08’50” 36
22 117 KUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi ERI MTN a 08’56” 58
23 32 BASSO, Ivan ITA TCS a 09’19” 13
24 193 DIAZ CARDENAS, Edward Fabian COL COL a 09’22” 98
25 136 GAUTIER, Cyril FRA EUC a 10’03” 15
26 124 EIJSSEN, Yannick BEL WGG a 10’35” 34
27 162 HOOGERLAND, Johnny NED ROO a 10’36” 13
28 6 HERRADA, José ESP MOV a 10’39” 15
29 216 MARTIN HERNANDEZ, Victor ESP BUR a 11’05” 98
30 131 ROLLAND, Pierre FRA EUC a 11’42” 77
31 201 SZMYD, Sylwester POL CCC a 11’51” 90
32 196 TORRES AGUDELO, Rodolfo Andres COL COL a 12’20” 35
33 211 BELDA, David ESP BUR a 12’22” 62
34 122 DE GREEF, Francis BEL WGG a 13’30” 24
35 203 PATERSKI, Maciej POL CCC a 14’11” 60
36 15 ROCHE, Nicolas IRL SKY a 14’46” 99
37 87 ZUBELDIA, Haimar ESP TFR a 14’55” 88
38 191 CANO ARDILA, Alex COL COL a 15’13” 6
39 72 BAKELANTS, Jan BEL ALM a 16’53” 76
40 54 ELISSONDE, Kenny FRA FDJ a 18’24” 84
41 21 ARROYO, David ESP CJR a 18’59” 94
42 164 DUYN, Huub NED ROO a 19’18” 85
43 103 KRUIJSWIJK, Steven NED TLJ a 19’20” 70
44 93 WYSS, Marcel SUI IAM a 19’50” 65
45 134 MEDEREL, Maxime FRA EUC a 20’38” 64
46 132 SICARD, Romain FRA EUC a 21’10” 50
47 195 QUINTERO, Carlos Julian COL COL a 21’20” 74
48 104 LEEZER, Tom NED TLJ a 21’34” 78
49 127 SELVAGGI, Mirko ITA WGG a 21’56” 46
50 212 DEL PINO, Jesus ESP BUR a 22’04” 82
51 56 ROY, Jérémy FRA FDJ a 22’12” 17
52 172 HARDY, Romain FRA COF a 23’43” 72
53 121 GASPAROTTO, Enrico ITA WGG a 24’05” 30
54 42 DE CLERCQ, Bart BEL LTS a 24’49” 10
55 125 MINNAARD, Marinus Corneli NED WGG a 26’02” 89
56 43 LIGTHART, Pim NED LTS a 26’10” 85
57 71 PERAUD, Jean-christophe FRA ALM a 26’13” 80
58 51 PINEAU, Cedric FRA FDJ a 26’17” 11
59 187 RATTO, Daniele ITA UHC a 26’19” 94
60 185 EUSER, Lucas USA UHC a 27’05” 71
61 91 PINEAU, Jérôme FRA IAM a 28’01” 91
62 141 NAESEN, Oliver BEL TSV a 28’01” 93
63 145 THEUNS, Edward BEL TSV a 28’55” 58
64 57 VICHOT, Arthur FRA FDJ a 29’35” 39
65 33 HERNANDEZ BLAZQUEZ, Jesus ESP TCS a 30’47” 15
66 65 GESCHKE, Simon GER TGA a 30’58” 90
67 206 SAMOILAU, Branislau BLR CCC a 31’11” 69
68 67 OLIVIER, Daan NED TGA a 31’49” 54
69 74 MINARD, Sébastien FRA ALM a 32’29” 16
70 137 JEANDESBOZ, Fabrice FRA EUC a 32’30” 50
71 26 CARTHY, Hugh GBR CJR a 32’42” 25
72 167 VAN GOETHEM, Brian NED ROO a 32’47” 54
73 45 VANENDERT, Jelle BEL LTS a 32’51” 77
74 205 BOLE, Grega SLO CCC a 35’01” 55
75 61 DEGENKOLB, John GER TGA a 35’09” 75
76 37 ANDERSEN, Michael Valgren DEN TCS a 36’13” 94
77 102 TEN DAM, Laurens NED TLJ a 36’27” 46
78 112 FARRAR, Tyler USA MTN a 36’45” 58
79 161 DE MAAR, Marc NED ROO a 36’55” 51
80 106 TJALLINGII, Maarten NED TLJ a 37’15” 1
81 1 LOBATO DEL VALLE, Juan Jose ESP MOV a 37’18” 7
82 2 CAPECCHI, Eros ITA MOV a 37’46” 78
83 23 PRADES REVERTE, Eduardo ESP CJR a 38’01” 18
84 105 HOFLAND, Moreno NED TLJ a 38’03” 3
85 194 RUBIANO CHAVEZ, Miguel Angel COL COL a 38’10” 59
86 62 FRÖHLINGER, Johannes GER TGA a 38’14” 73
87 157 SOLOMENNIKOV, Andrei RUS RVL a 38’38” 50
88 85 SERGENT, Jesse NZL TFR a 38’40” 50
89 86 SILVESTRE, Fabio POR TFR a 38’44” 33
90 214 SALAS, Ibai ESP BUR a 38’45” 66
91 144 LIETAER, Eliot BEL TSV a 38’53” 60
92 34 PAULINHO, Sergio POR TCS a 39’15” 73
93 184 CLARKE, Jonathon AUS UHC a 39’36” 62
94 63 DE KORT, Koen NED TGA a 39’46” 19
95 147 JACOBS, Pieter BEL TSV a 39’53” 89
96 197 VALENCIA, Juan Pablo COL COL a 40’04” 85
97 186 JONES, Christopher USA UHC a 40’16” 54
98 64 FAIRLY, Caleb USA TGA a 40’23” 34
99 163 VAN GINNEKEN, Sjoerd NED ROO a 40’31” 10
100 142 CAPIOT, Amaury BEL TSV a 40’44” 3
101 155 RYBAKOV, Alexander RUS RVL a 40’45” 35
102 177 JOEAAR, Gert EST COF a 41’07” 72
103 77 VAN SUMMEREN, Johan BEL ALM a 41’52” 74
104 176 VAN STAEYEN, Michael BEL COF a 41’56” 15
105 165 HONIG, Reinier NED ROO a 41’58” 90
106 116 THOMSON, Jay Robert RSA MTN a 41’59” 88
107 76 RIBLON, Christophe FRA ALM a 43’05” 44
108 133 JEROME, Vincent FRA EUC a 43’06” 28
109 182 BAZZANA, Alessandro ITA UHC a 43’28” 70
110 107 VAN EMDEN, Jos NED TLJ a 43’52” 78
111 111 BRAMMEIER, Matthew IRL MTN a 44’30” 61
112 25 BILBAO, Peio ESP CJR a 44’38” 82
113 154 KUSTADINCHEV, Roman RUS RVL a 44’55” 28
114 27 LASCA, Francesco ITA CJR a 45’10” 98
115 17 ZANDIO ECHAIDE, Xabier ESP SKY a 45’40” 71
116 115 SONGEZO, Jim RSA MTN a 45’58” 38
117 47 WELLENS, Tim BEL LTS a 46’10” 31
118 202 HONKISZ, Adrian POL CCC a 46’52” 15
119 94 LANG, Pirmin SUI IAM a 48’06” 42
120 126 NAPOLITANO, Danilo ITA WGG a 49’05” 4
121 55 ROUX, Anthony FRA FDJ a 49’44” 50
122 36 TOSATTO, Matteo ITA TCS a 49’51” 56
123 83 DEVOLDER, Stijn BEL TFR a 49’58” 6
124 114 DOUGALL, Nick RSA MTN a 50’17” 57
125 146 HELVEN, Sander BEL TSV a 50’43” 9
126 166 GROENEWEGEN, Dylan NED ROO a 51’39” 39
127 217 MERINO CORTAZAR, Igor ESP BUR a 52’05” 42
128 35 PETROV, Eugeni RUS TCS a 53’49” 5