Ben Gastauer (AG2R La Mondiale) wygrał pierwszy etap Tour du Haut Var, zostając tym samym liderem wyścigu.

20 drużyn stanęło dziś na starcie francuskiej etapówki Tour du Haut Var. Była wśród nich ekipa CCC Sprandi Polkowice. Jej liderem miał być Davide Rebellin, który dwukrotnie wygrywał już ten wyścig (1999 r. i 2008 r.).

Pierwszy etap prowadził z Le Cannet des Maures, a po 170 kilometrach kolarze mieli finiszować w Seillans. Na zawodników czekały dwie górskie premie drugiej kategorii, a finisz był także usytuowany na podjeździe.

haut stage1Dość szybko utworzyła się ucieczka w składzie: Thomas Vaubourzeix (Veranclassic – Ekoi), Roy Curvers (Giant-Alpecin), Loïc Chetout (Cofidis), Ben Gastauer (AG2R La Mondiale) i Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM). Piątka harcowników nie zdołała osiągnąć przewagi większej niż niespełna pięć minut.

30 kilometrów przed metą z ucieczki podpadł Chetout, a czwórka miała już tylko dwie minuty przewagi nad dużą grupą. Harcownicy podczas podjazdu pod Mur de Montauroux podzielili się, ale peleton był coraz bliżej. Na czele kręcił Gastauer, który na 9 kilometrów przed metą miał 90 sekund przewagi nad dużą grupą, ale przed sobą jeszcze finałowy podjazd.

Zawodnik z Luksemburga nie dał się doścignąć peletonowi i został pierwszym liderem wyścigu. Duża grupa finiszowała tuż za nim. Drugi był Jonathan Hivert (Bretagne Séché), a trzeci Philippe Gilbert (BMC).

Wyniki pierwszego etapu:

1 GASTAUER Ben (LUX) ALM les 164,6 km en 4h11’15” (moy. 39,307 km/h)
2 HIVERT Jonathan (FRA) BSE à 07”
3 GILBERT Philippe (BEL) BMC ”
4 WEGMANN Fabian (GER) CLT ”
5 * LAPORTE Christophe (FRA) COF ”
6 SPILAK Simon (SLO) KAT ”
7 TCATEVICH Aleksei (RUS) KAT ”
8 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ ”
9 GERDEMANN Linus (GER) CLT ”
10 VICIOSO ARCOS Angel (ESP) KAT ”
11 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM ”
12 PLANCKAERT Baptiste (BEL) RLM ”
13 ZAKARIN Ilnur (RUS) KAT ”
14 REBELLIN Davide (ITA) CCC ”
15 CHEREL Mikael (FRA) ALM ”
16 VANTOMME Maxime (BEL) RLM ”
17 VORGANOV Eduard (RUS) KAT ”
18 FEDRIGO Pierrick (FRA) BSE ”
19 EL FARES Julien (FRA) M13 ”
20 BAGOT Yohan (FRA) COF ”
21 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM ”
22 PICHON Laurent (FRA) FDJ ”
23 GULDHAMMER Rasmus (DEN) CLT ”
24 LOUBET Julien (FRA) M13 ”
25 * SEPULVEDA Eduardo (ARG) BSE ”
26 SILIN Egor (RUS) KAT ”
27 * TURGIS Anthony (FRA) COF ”
28 HAGA Chad (USA) TGA ”
29 NOCENTINI Rinaldo (ITA) ALM ”
30 * TURGIS Jimmy (FRA) RLM ”
31 * PACHER Quentin (FRA) ADT ”
32 COUSIN Jerome (FRA) EUC ”
33 DI GREGORIO Rémy (FRA) M13 ”
34 VIMPERE Théo (FRA) AUB ”
35 BOOKWALTER Brent (USA) BMC ”
36 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC ”
37 ATAPUMA HURTADO Darwin (COL) BMC ”
38 * WAEYTENS Zico (BEL) TGA ”
39 TULIK Angelo (FRA) EUC ”
40 FUMEAUX Jonathan (SUI) IAM ”
41 WARBASSE Lawrence (USA) IAM ”
42 DUPONT Hubert (FRA) ALM ”
43 RUTKIEWICZ Marek (POL) CCC ”
44 * COMBAUD Romain (FRA) ADT ”
45 KOCHETKOV Pavel (RUS) KAT ”
46 PELLIZOTTI Franco (ITA) AND ”
47 * WARNIER Antoine (BEL) WBC ”
48 * CHEVRIER Clement (FRA) IAM ”
49 DERNIES Tom (BEL) WBC à 21”
50 BILLE Gaetan (BEL) WIL ”
51 VOECKLER Thomas (FRA) EUC ”
52 ROSSKOPF Joseph (USA) BMC ”
53 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
54 BARBAS Yoann (FRA) ADT ”
55 GATTO Oscar (ITA) AND à 25”
56 BIHEL César (FRA) AUB à 27”
57 * PAILLOT Yoann (FRA) M13 à 28”
58 BELKOV Maxim (RUS) KAT ”
59 MARTINEZ Yannick (FRA) EUC à 37”
60 TVETCOV Serghei (ROU) AND à 39”
61 GESLIN Anthony (FRA) FDJ à 42”
62 GERARD Arnaud (FRA) BSE ”
63 FEILLU Brice (FRA) BSE à 01’08”
64 MEZGEC Luka (SLO) TGA à 01’23”
65 * LE GAC Olivier (FRA) FDJ à 01’31”
66 LE BON Johan (FRA) FDJ ”
67 REZA Kévin (FRA) FDJ à 01’37”
68 * RAIBAUD Jimmy (FRA) ADT à 01’39”
69 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) M13 à 01’40”
70 * DUCHESNE Antoine (CAN) EUC à 01’42”
71 SCHELLING Patrick (SUI) IAM ”
72 TANNER David (AUS) IAM ”
73 HUREL Tony (FRA) EUC à 01’44”
74 GUAY Julien (FRA) AUB ”
75 MOINARD Amaël (FRA) BMC à 01’46”
76 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) VER à 02’00”
77 CURVERS Roy (NED) TGA à 02’17”
78 DRUCKER Jean-Pierre (LUX) BMC à 02’23”
79 TIMMER Albert (NED) TGA à 03’08”
80 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF à 03’33”
81 ISTA Kevin (BEL) WBC ”
82 GUYOT Yann (FRA) ADT à 03’38”
83 BANDIERA Marco (ITA) AND à 03’40”
84 ANDERSEN Oddbjorn Klomsten (NOR) FRB ”
85 APPOLLONIO Davide (ITA) AND ”
86 STASSEN Julien (BEL) WBC ”
87 MAINARD Jerome (FRA) ADT ”
88 LEMARCHAND Romain (FRA) CLT ”
89 FONSECA Armindo (FRA) BSE ”
90 JAKIN Alo (EST) AUB ”
91 HUPOND Thierry (FRA) TGA ”
92 BERARD Julien (FRA) ALM ”
93 VACHON Florian (FRA) BSE ”
94 TACIAK Mateusz (POL) CCC ”
95 * DEWORTELAER Serge (BEL) VER ”
96 MIHAYLOV Nikolay (BUL) CCC ”
97 CLAEYS Dimitri (BEL) WIL ”
98 VAUGRENARD Benoît (FRA) FDJ ”
99 PICHOT Alexandre (FRA) EUC à 03’50”
100 PENVEN Clément (FRA) M13 à 04’36”
101 PARDINI Olivier (BEL) WIL à 05’24”
102 REUS Kai (NED) WIL ”
103 JULES Justin (FRA) VER à 06’07”
104 * GOUAULT Pierre (FRA) AUB à 06’26”
105 * WERTZ Thomas (BEL) WBC ”
106 CAMMAERTS Edwig (BEL) VER ”
107 * DE ROOZE Niels (BEL) VER ”
108 * SAINT MARTIN Clement (FRA) M13 ”
109 * LEVEAU Jeremy (FRA) RLM ”
110 * TARRIDE Grégoire (FRA) M13 ”
111 VEIKKANEN Jussi (FIN) FDJ ”
112 PREMONT Christophe (BEL) WIL ”
113 DEMOITIE Antoine (BEL) WBC à 06’30”
114 TRONET Steven (FRA) AUB ”
115 KUREK Adrian (POL) CCC ”
116 MOLARD Rudy (FRA) COF ”
117 TABORRE Fabio (ITA) AND à 06’34”
118 TURGOT Sébastien (FRA) ALM à 06’50”
119 CALLEEUW Joeri (BEL) WIL à 06’56”
120 * GARCIA Damien (FRA) FRB à 09’23”
121 * ZABEL Rick (GER) BMC ”
122 * SENNI Manuel (ITA) BMC ”
123 GILBERT Jérôme (BEL) WIL ”
124 * PELLAUD Simon (SUI) IAM ”
125 DALL’ANTONIA Tiziano (ITA) AND à 09’25”
126 STEPNIAK Grzegorz (POL) CCC ”
127 DELLE STELLE Christian (ITA) CCC ”
128 * BREIVOLD Jon Soeveras (NOR) FRB ”
129 HABEAUX Gregory (BEL) WBC ”
130 REIHS Michael (DEN) CLT ”
131 * KRISTOFFERSEN Anders (NOR) FRB ”
132 RENAULT Maxime (FRA) AUB ”
133 FINDERS Dirk (GER) VER ”
134 VINTHER Troels Ronning (DEN) CLT ”
135 LARSSON Gustav (SWE) CLT ”
136 QUEMENEUR Perrig (FRA) EUC ”
137 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE ”
138 * VAN ZUMMEREN Stef (BEL) WIL ”
139 * MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
140 VERHELST Louis (BEL) COF à 09’31”
141 * HAUGEN Henrik Steen (NOR) FRB ”
142 * BOUVRY Dieter (BEL) RLM ”
143 GARDEYN Gorik (BEL) VER ”
144 SINNER Benoît (FRA) ADT ”
145 * CHETOUT Loïc (FRA) COF ”
146 MORTENSEN Martin (DEN) CLT à 14’23”
147 * TANDREVOLD Halvor (NOR) FRB à 18’49”
148 * EVENSEN Henrik (NOR) FRB ”
149 RULLIERE Melvin (FRA) VER ”
150 KOWALSKI Rudy (FRA) RLM ”
151 JI Cheng (CHN) TGA à 19’29”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 GASTAUER Ben ALM les 164,6 km en 4h11’15” (moy. 39,307 km/h)
2 HIVERT Jonathan BSE à 07”
3 GILBERT Philippe BMC ”
4 WEGMANN Fabian CLT ”
5 * LAPORTE Christophe COF ”
6 SPILAK Simon KAT ”
7 TCATEVICH Aleksei KAT ”
8 LADAGNOUS Matthieu FDJ ”
9 GERDEMANN Linus CLT ”
10 VICIOSO ARCOS Angel KAT ”
11 DUMOULIN Samuel ALM ”
12 PLANCKAERT Baptiste RLM ”
13 ZAKARIN Ilnur KAT ”
14 REBELLIN Davide CCC ”
15 CHEREL Mikael ALM ”
16 VANTOMME Maxime RLM ”
17 VORGANOV Eduard KAT ”
18 FEDRIGO Pierrick BSE ”
19 EL FARES Julien M13 ”
20 BAGOT Yohan COF ”
21 VUILLERMOZ Alexis ALM ”
22 PICHON Laurent FDJ ”
23 GULDHAMMER Rasmus CLT ”
24 LOUBET Julien M13 ”
25 * SEPULVEDA Eduardo BSE ”
26 SILIN Egor KAT ”
27 * TURGIS Anthony COF ”
28 HAGA Chad TGA ”
29 NOCENTINI Rinaldo ALM ”
30 * TURGIS Jimmy RLM ”
31 * PACHER Quentin ADT ”
32 COUSIN Jerome EUC ”
33 DI GREGORIO Rémy M13 ”
34 VIMPERE Théo AUB ”
35 BOOKWALTER Brent BMC ”
36 DELFOSSE Sébastien WBC ”
37 ATAPUMA HURTADO Darwin BMC ”
38 * WAEYTENS Zico TGA ”
39 TULIK Angelo EUC ”
40 FUMEAUX Jonathan IAM ”
41 WARBASSE Lawrence IAM ”
42 DUPONT Hubert ALM ”
43 RUTKIEWICZ Marek CCC ”
44 * COMBAUD Romain ADT ”
45 KOCHETKOV Pavel KAT ”
46 PELLIZOTTI Franco AND ”
47 * WARNIER Antoine WBC ”
48 * CHEVRIER Clement IAM ”
49 DERNIES Tom WBC à 21”
50 BILLE Gaetan WIL ”
51 VOECKLER Thomas EUC ”
52 ROSSKOPF Joseph BMC ”
53 ANTOMARCHI Julien RLM ”
54 BARBAS Yoann ADT ”
55 GATTO Oscar AND à 25”
56 BIHEL César AUB à 27”
57 * PAILLOT Yoann M13 à 28”
58 BELKOV Maxim KAT ”
59 MARTINEZ Yannick EUC à 37”
60 TVETCOV Serghei AND à 39”
61 GESLIN Anthony FDJ à 42”
62 GERARD Arnaud BSE ”
63 FEILLU Brice BSE à 01’08”
64 MEZGEC Luka TGA à 01’23”
65 * LE GAC Olivier FDJ à 01’31”
66 LE BON Johan FDJ ”
67 REZA Kévin FDJ à 01’37”
68 * RAIBAUD Jimmy ADT à 01’39”
69 KONOVALOVAS Ignatas M13 à 01’40”
70 * DUCHESNE Antoine EUC à 01’42”
71 SCHELLING Patrick IAM ”
72 TANNER David IAM ”
73 HUREL Tony EUC à 01’44”
74 GUAY Julien AUB ”
75 MOINARD Amaël BMC à 01’46”
76 VAUBOURZEIX Thomas VER à 02’00”
77 CURVERS Roy TGA à 02’17”
78 DRUCKER Jean-Pierre BMC à 02’23”
79 TIMMER Albert TGA à 03’08”
80 ROSSETTO Stéphane COF à 03’33”
81 ISTA Kevin WBC ”
82 GUYOT Yann ADT à 03’38”
83 BANDIERA Marco AND à 03’40”
84 ANDERSEN Oddbjorn Klomsten FRB ”
85 APPOLLONIO Davide AND ”
86 STASSEN Julien WBC ”
87 MAINARD Jerome ADT ”
88 LEMARCHAND Romain CLT ”
89 FONSECA Armindo BSE ”
90 JAKIN Alo AUB ”
91 HUPOND Thierry TGA ”
92 BERARD Julien ALM ”
93 VACHON Florian BSE ”
94 TACIAK Mateusz CCC ”
95 * DEWORTELAER Serge VER ”
96 MIHAYLOV Nikolay CCC ”
97 CLAEYS Dimitri WIL ”
98 VAUGRENARD Benoît FDJ ”
99 PICHOT Alexandre EUC à 03’50”
100 PENVEN Clément M13 à 04’36”
101 PARDINI Olivier WIL à 05’24”
102 REUS Kai WIL ”
103 JULES Justin VER à 06’07”
104 * GOUAULT Pierre AUB à 06’26”
105 * WERTZ Thomas WBC ”
106 CAMMAERTS Edwig VER ”
107 * DE ROOZE Niels VER ”
108 * SAINT MARTIN Clement M13 ”
109 * LEVEAU Jeremy RLM ”
110 * TARRIDE Grégoire M13 ”
111 VEIKKANEN Jussi FDJ ”
112 PREMONT Christophe WIL ”
113 DEMOITIE Antoine WBC à 06’30”
114 TRONET Steven AUB ”
115 KUREK Adrian CCC ”
116 MOLARD Rudy COF ”
117 TABORRE Fabio AND à 06’34”
118 TURGOT Sébastien ALM à 06’50”
119 CALLEEUW Joeri WIL à 06’56”
120 * GARCIA Damien FRB à 09’23”
121 * ZABEL Rick BMC ”
122 * SENNI Manuel BMC ”
123 GILBERT Jérôme WIL ”
124 * PELLAUD Simon IAM ”
125 DALL’ANTONIA Tiziano AND à 09’25”
126 STEPNIAK Grzegorz CCC ”
127 DELLE STELLE Christian CCC ”
128 * BREIVOLD Jon Soeveras FRB ”
129 HABEAUX Gregory WBC ”
130 REIHS Michael CLT ”
131 * KRISTOFFERSEN Anders FRB ”
132 RENAULT Maxime AUB ”
133 FINDERS Dirk VER ”
134 VINTHER Troels Ronning CLT ”
135 LARSSON Gustav CLT ”
136 QUEMENEUR Perrig EUC ”
137 BIDEAU Jean-Marc BSE ”
138 * VAN ZUMMEREN Stef WIL ”
139 * MALDONADO Anthony AUB ”
140 VERHELST Louis COF à 09’31”
141 * HAUGEN Henrik Steen FRB ”
142 * BOUVRY Dieter RLM ”
143 GARDEYN Gorik VER ”
144 SINNER Benoît ADT ”
145 * CHETOUT Loïc COF ”
146 MORTENSEN Martin CLT à 14’23”
147 * TANDREVOLD Halvor FRB à 18’49”
148 * EVENSEN Henrik FRB ”
149 RULLIERE Melvin VER ”
150 KOWALSKI Rudy RLM ”
151 JI Cheng TGA à 19’29”

 

Foto:Kramon