CCC Sprandi PolkowicePo dobrym występie w Murcji i Almerii, grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w kolejnym hiszpańskim wyścigu – etapowym Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.

– Wyścig w Andaluzji zapowiada się na najcięższy z spośród wszystkich, które znalazły się w naszym kalendarzu w pierwszych dwóch miesiącach tego sezonu. Na liście startowej są zawodnicy, którzy w ostatnich latach wygrywali Tour de France, jak Contador i Froome, więc o poziom nie musimy się martwić. Do tego dochodzi sporo podjazdów i końcówek na podjeździe – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice. – Wysyłamy tam najmocniejszą aktualnie „siódemkę”. Ostatnie wyścigi z udziałem tych kolarzy pokazały, że są oni w dobrej dyspozycji fizycznej. Musimy jeszcze popracować nad taktycznym rozgrywaniem samych końcówek, bo w tym elemencie mamy spore rezerwy – dodał.

5 zawodników, którzy pojadą w Andaluzji mają za sobą starty w Vuelta Ciclista a Murcia i Clasica de Almeria – Grega Bole, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Adrian Honkisz i Branislau Samoilau. W Murcji 6.miejsce wywalczył Paterski. W Almerii finiszował on na 11. pozycji, a Bole był trzy „oczka” wyżej.

Vuelta a Andalucia liczy 6 etapów, które zostaną rozegrane w ciągu pięciu dni. Wyścig rozpocznie się od stosunkowo płaskiego etapu z lekko pofałdowaną końcówką oraz popołudniowej, krótkiej jazdy indywidualnej na czas. Drugiego dnia rywalizacji odbędzie się z etap z podjazdem 3.kategorii, usytuowanym 6 kilometrów przed metą. 3. i 4. odcinek to teren dla typowych górali z finałowym, długim podjazdem 1. kategorii. Na koniec, kolarze zmierzą się z kolejnym wzniesieniem prowadzącym do mety, jednak będzie ono znacznie krótsze.

Skład na Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol (18.02 – 22.02): Grega Bole, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Stefan Schumacher, Adrian Honkisz.

Program Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol:

Etap 1a – La Rábida – Hinojos (121.3k)
Etap 1b (ITT) – Coria del Río – Coria del Río (8.2k)
Etap 2. – Utrera – Lucena (194.7k)
Etap 3. – Motril – Alto de Hazallanas (159.8k)
Etap 4. – Maracena – Alto de Allanadas (202.4k)
Etap 5. – Montilla – Alhaurín de la Torre (170.9k)

Informacja prasowa