ActiveJet Team

Już w środę 18 lutego rozpocznie się portugalska etapówka Volta ao Algarve. Na starcie obok ActiveJet Team pojawi się 21 zespołów, w tym 8 z World Touru. Zwycięstwa sprzed roku bronić będzie mistrz świata Michał Kwiatkowski.

41. edycja wyścigu po regionie Algarve liczy 5 etapów, w tym jazdę indywidualną na czas. Każdego dnia zawodnicy będą się zmagali z mniejszymi i większymi podjazdami, a decydującym etapem będzie czwarty, który kończy się na Alto do Malhao.

Przed rokiem najlepszy w całym wyścigu okazał się Michał Kwitakowski, który pokonał Hiszpana Alberto Contadora i ówczesnego mistrza świata Portugalczyka Rui Costę.

Dla ActiveJet Team będzie to kolejny start w tak silnie obsadzonym wyścigu. Dyrektor sportowy Piotr Kosmala desygnował do składu: Pawła Franczaka, Mario Gonzaleza, Kamila Gradka, Pawła Bernasa, Łukasza Bodnara, Jesusa Ezquerrę, Pawła Brylowskiego i Michała Podlaskiego.

– Po serii wyścigów jednodniowych, przed nami start w pierwszym wyścigu etapowym w tym sezonie. Będziemy starali się jechać aktywnie, aby zaznaczyć swoją obecność. Trzeci etap to jazda indywidualna na czas, która będzie dla nas pierwszym tego typu sprawdzianem w tym w tym roku. Zawodnicy są pozytywnie nastawieni i czekamy z niecierpliwością na pierwszy etap – powiedział Kosmala.

Informacja prasowa