Lance ArmstrongLance Armstrong oraz firma Tailwind Sports, właściciele grupy US Postal, zostali zobowiązani do zwrócenia 10 milionów dolarów firmie SCA Promotions!

Firma SCA Promotions zajmująca się ubezpieczeniami, wypłacała Armstrongowi milionowe bonusy za wygranie Tour de France. Jednak w 2004 roku za zwycięstwo w Wielkiej Pętli nie wypłaciła Amerykaninowi pięciu milionów dolarów, podejrzewając go już wtedy o stosowanie dopingu.

Armstrong pozwał SCA do sądu o niewywiązanie się z umowy. To właśnie podczas tej rozprawy Lance pod przysięgą zeznał, że nigdy nie stosował niedozwolonych środków. Na drodze ugody, z powodu niewystarczających dowodów, sąd zdecydował, że SCA powinno zapłacić kolarzowi za wygraną w 2006 roku 7,5 mln dolarów.

Po tym jak Armstrong przyznał się do stosowania dopingu, a USADA (Amerykańska Agencja Antydopingowa) dożywotnio go zawiesiła i odebrała wywalczone zwycięstwa w Tour de France w latach 1999 – 2005, firma SCA Promotions złożyła pozew przeciwko Lance’owi.

Dziś sąd w Teksasie zdecydował, iż Lance Armstrong oraz zarządzający zespołem mają zapłacić 10 milionów dolarów. Prawnicy kolarza mają odwoływać się od decyzji.

Dzisiejszy wyrok i kwota w wysokości 10 milionów “zielonych” jest najwyższą kwotą zasądzoną przeciwko jednej osobie prywatnej w historii.

Foto: Bettiniphoto