chicchiFrancesco Chicchi podpisał dziś kontrakt z Androni Giocattoli. Doświadczony Włoch związał się z ekipą Gianniego Savio na jeden rok.

Mimo, że sezon już się rozpoczął to niektórzy kolarze nadal szukają zatrudnienia. Dzisiaj miejsce na kolejny sezon znalazł sobie Francesco Chicchi. Włoch w sezonie 2015 będzie ścigał się w koszulce Androni Giocattoli. Złoty medalista mistrzostw świata w kategorii orlików z Zolder (2002 rok) podpisał swój pierwszy kontrakt z Fassa Bortolo. Następnie jeździł między innymi w Liquigas, Omega Pharma – Quick Step czy ostatnio w Neri Sottoli.

Doświadczony Włoch ma na swoim koncie 36 zwycięstw, a ostatni ważny triumf zanotował w 2013 roku podczas Tour de Langkawi. Zadebiutuje w koszulce Androni Giocattoli na trasie Omloop Het Nieuwsblad 28 lutego.

 

@ArekWaluga77

Foto: Twitter

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
EQS
EQS

Pamiętam jak Sagan miał go rozprowadzać na Paryż-Nicea, biedny Chicci się pogubił a Sagan wtedy przypadkiem zajął drugie miejsce, później wygrał etap po którym nie chciał rozmawiać z dziennikarzami przez barierę językową, i tak zaczęła się błyskotliwa kariera Sagana.

Yanev
Yanev

Czy od kilku dni komentarze pozostają utajnione, czy to mi się pogorszył wzrok i niedowidzę?