Tour of Qatar

Cycling: 14th Tour of Qatar 2015 / Stage 3

Niki Terpstra (Etixx-Quick Step) wygrywając czasówkę Tour of Qatar objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Oto co powiedział wtorkowy bohater.

Zwycięstwo to dla mnie mała niespodzianka. Na początku nie miałem zamiaru jechać na pełen gaz, chciałem zachować siły na moment kiedy dostałbym wiatr w twarz. Jednak mój dyrektor sportowy Wilfried Peeters tak mnie dopingował, że dawałem z siebie wszystko. Utrzymałem dobrą prędkość aż do mety, dzięki czemu założyłem złotą koszulkę lidera. To niesamowite, że udało mi się wygrać przy tak silnej konkurencji, wśród której byli specjaliści od jazdy na czas jak Wiggins czy Cancellara.

Teraz przede wszystkim zamierzam cieszyć się dzisiejszym triumfem wraz z kolegami z zespołu, a potem zaplanujemy taktykę na kolejne etapy. Muszę być cały czas skoncentrowany, bo jak pokazały poprzednie etapy chwila nieuwagi i jesteś w drugiej grupie. A dla mnie to oznacza stratę koszulki lidera.

Dobrze przepracowałem zimę, jestem w formie i cieszę się z tego wyniku. Mam nadzieję, że moja forma będzie rosła w każdym miesiącu poprzedzającym klasyki. Dziś pokazałem, że idę w dobrym kierunku.

Foto: Etixx-Quick Step – Tim de Waele