armitsteadElisabeth Armitstead (Boels Dolmans Cycling Team) wygrała ostatni etap Ladies Tour of Qatar i wygrała klasyfikację generalną wyścigu.

Ostatni etap Ladies Tour of Qatar tradycyjnie rozpoczynał się w Sealine Beach Resort, a kończył w Doha Corniche. Panie miały dziś do pokonania niespełna 102 kilometry. Ekipa liderki, czyli Boels Dolmans nie pozwoliła na skuteczne odjazdy i o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu.

Tam swój drugi triumf zaliczyła Elisabeth Armitstead (Boels Dolmans Cycling Team), która tym samym przypieczętowała swój triumf w wyścigu.  Drugie miejsce zajęła Chloe Hosking (Wiggle Honda), a podium uzupełniła Barbara Guarischi (Velocio-SRAM).

Armitstead wygrała także klasyfikację punktową, a młodzieżówka padła łupem Beatrice Bartelloni (Alé Cipollini). Wśród ekip najlepsza okazała się Wiggle Honda.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Elizabeth ARMITSTEAD BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 2:24:15
2 Chloe HOSKING WIGGLE HONDA 0:00:00
3 Barbara GUARISCHI VELOCIO – SRAM 0:00:00
4 Roxane FOURNIER FRANCE 0:00:00
5 Emma JOHANSSON ORICA – AIS 0:00:00
6 Lucinda BRAND RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:00
7 Kelly DRUYTS TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:00:00
8 Elena CECCHINI ITALY 0:00:00
9 Pascale JEULAND FRANCE 0:00:00
10 Tiffany CROMWELL VELOCIO – SRAM 0:00:00
11 Amy PIETERS TEAM LIV – PLANTUR 0:00:00
12 Kimberley WELLS AUSTRALIE 0:00:00
13 Giorgia BRONZINI WIGGLE HONDA 0:00:00
14 Arianna FIDANZA ALE CIPOLLINI 0:00:00
15 Soline LAMBOLEY FRANCE 0:00:00
16 Marta TAGLIAFERRO ALE CIPOLLINI 0:00:00
17 Leah KIRCHMANN OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:00:00
18 Fanny RIBEROT FRANCE 0:00:00
19 Brianna WALLE OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:00:00
20 Shara GILLOW RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:00
21 Lotta LEPISTÖ BIGLA CYCLING TEAM 0:00:00
22 Shelley OLDS BIGLA CYCLING TEAM 0:00:00
23 Martina ALZINI ITALY 0:00:00
24 Wan Tong WANG CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:00:00
25 Nel DE CRITS TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:00:00
26 Yue BAI CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:00:00
27 Steffy VAN DEN HAUTE TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:00:00
28 Eleonora VAN DIJK BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:00
29 Romy KASPER BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:00
30 Trixi WORRACK VELOCIO – SRAM 0:00:00
31 Lauren KITCHEN HITEC PRODUCTS 0:00:00
32 Floortje MACKAIJ TEAM LIV – PLANTUR 0:00:00
33 Christine MAJERUS BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:00
34 Julie LETH HITEC PRODUCTS 0:00:00
35 Kelly VAN DEN STEEN TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:00:00
36 Moniek TENNIGLO RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:00
37 Amalie DIDERIKSEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:00
38 Gracie ELVIN ORICA – AIS 0:00:00
39 Jolien D’HOORE WIGGLE HONDA 0:00:00
40 Maria Giulia CONFALONIERI ALE CIPOLLINI 0:00:00
41 Anouska KOSTER RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:00
42 Chantal BLAAK BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:00
43 Julia SOEK TEAM LIV – PLANTUR 0:00:00
44 Jiaqi LI CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:00:00
45 Emilie MOBERG HITEC PRODUCTS 0:00:00
46 Coralie DEMAY FRANCE 0:00:00
47 Lucy GARNER TEAM LIV – PLANTUR 0:00:00
48 Valentina SCANDOLARA ORICA – AIS 0:00:00
49 Gilke CROKET TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:00:00
50 Kaat HANNES TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:00:00
51 Loren ROWNEY VELOCIO – SRAM 0:00:00
52 Béatrice BARTELLONI ALE CIPOLLINI 0:00:00
53 Lisa BRENNAUER VELOCIO – SRAM 0:00:00
54 Roxanne KNETEMANN RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:00
55 Willeke KNOL TEAM LIV – PLANTUR 0:00:00
56 Janel HOLCOMB OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:00:00
57 Jenelle CROOKS AUSTRALIE 0:00:00
58 Tone Hatteland LIMA HITEC PRODUCTS 0:00:00
59 Tatiana GUDERZO HITEC PRODUCTS 0:00:00
60 Alena AMIALIUSIK VELOCIO – SRAM 0:00:00
61 Loes GUNNEWIJK ORICA – AIS 0:00:00
62 Emilia FAHLIN WIGGLE HONDA 0:00:00
63 Silvia VALSECCHI ITALY 0:00:00
64 Eugénie DUVAL FRANCE 0:00:00
65 Francesca PATTARO ITALY 0:00:00
66 Alison TETRICK OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:00:00
67 Alexandria NICHOLLS AUSTRALIE 0:00:00
68 Claudia CRETTI ITALY 0:00:00
69 Kendelle HODGES AUSTRALIE 0:00:00
70 Elena BERLATO ALE CIPOLLINI 0:00:00
71 Vera KOEDOODER BIGLA CYCLING TEAM 0:00:00
72 Amanda SPRATT ORICA – AIS 0:00:00
73 Ya Nan LIU CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:00:13
74 Miriam BJØRNSRUD HITEC PRODUCTS 0:00:20
75 Jessica MUNDY AUSTRALIE 0:00:20
76 Rossella RATTO ITALY 0:00:20
77 Audrey CORDON WIGGLE HONDA 0:00:20
78 Doris SCHWEIZER BIGLA CYCLING TEAM 0:00:20
79 Georgia BAKER AUSTRALIE 0:00:20
80 Joëlle NUMAINVILLE BIGLA CYCLING TEAM 0:00:24
81 Xiu Jie JIANG CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:00:26
82 Annalisa CUCINOTTA ALE CIPOLLINI 0:00:00
Xi Sha ZHAO CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM Abandon
Elisa LONGO BORGHINI WIGGLE HONDA Non Partant
Sara MUSTONEN TEAM LIV – PLANTUR Non Partant

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Elizabeth ARMITSTEAD BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 9:59:25
2 Chloe HOSKING WIGGLE HONDA 0:00:12
3 Eleonora VAN DIJK BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:22
4 Trixi WORRACK VELOCIO – SRAM 0:00:29
5 Emma JOHANSSON ORICA – AIS 0:00:30
6 Jolien D’HOORE WIGGLE HONDA 0:02:26
7 Tiffany CROMWELL VELOCIO – SRAM 0:02:29
8 Pascale JEULAND FRANCE 0:02:29
9 Amy PIETERS TEAM LIV – PLANTUR 0:02:29
10 Gracie ELVIN ORICA – AIS 0:02:37
11 Valentina SCANDOLARA ORICA – AIS 0:02:37
12 Béatrice BARTELLONI ALE CIPOLLINI 0:02:48
13 Lucinda BRAND RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:02:51
14 Loes GUNNEWIJK ORICA – AIS 0:02:51
15 Marta TAGLIAFERRO ALE CIPOLLINI 0:04:39
16 Shelley OLDS BIGLA CYCLING TEAM 0:11:30
17 Giorgia BRONZINI WIGGLE HONDA 0:11:33
18 Barbara GUARISCHI VELOCIO – SRAM 0:11:37
19 Kelly DRUYTS TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:11:41
20 Elena CECCHINI ITALY 0:11:41
21 Romy KASPER BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:11:41
22 Lauren KITCHEN HITEC PRODUCTS 0:11:41
23 Shara GILLOW RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:11:41
24 Maria Giulia CONFALONIERI ALE CIPOLLINI 0:11:41
25 Christine MAJERUS BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:11:41
26 Chantal BLAAK BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:11:41
27 Lisa BRENNAUER VELOCIO – SRAM 0:11:41
28 Tatiana GUDERZO HITEC PRODUCTS 0:11:41
29 Roxanne KNETEMANN RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:11:56
30 Soline LAMBOLEY FRANCE 0:12:01
31 Alena AMIALIUSIK VELOCIO – SRAM 0:12:19
32 Audrey CORDON WIGGLE HONDA 0:12:39
33 Yue BAI CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:13:57
34 Kelly VAN DEN STEEN TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:13:57
35 Eugénie DUVAL FRANCE 0:14:00
36 Moniek TENNIGLO RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:14:11
37 Lotta LEPISTÖ BIGLA CYCLING TEAM 0:14:11
38 Brianna WALLE OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:14:14
39 Leah KIRCHMANN OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:14:14
40 Julie LETH HITEC PRODUCTS 0:14:14
41 Julia SOEK TEAM LIV – PLANTUR 0:14:14
42 Anouska KOSTER RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 0:14:17
43 Steffy VAN DEN HAUTE TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:14:19
44 Coralie DEMAY FRANCE 0:14:19
45 Amanda SPRATT ORICA – AIS 0:14:22
46 Xiu Jie JIANG CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:14:31
47 Georgia BAKER AUSTRALIE 0:14:34
48 Wan Tong WANG CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:18:28
49 Roxane FOURNIER FRANCE 0:18:30
50 Amalie DIDERIKSEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:18:30
51 Kimberley WELLS AUSTRALIE 0:18:30
52 Emilie MOBERG HITEC PRODUCTS 0:18:30
53 Lucy GARNER TEAM LIV – PLANTUR 0:18:30
54 Nel DE CRITS TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:18:38
55 Loren ROWNEY VELOCIO – SRAM 0:18:38
56 Gilke CROKET TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:18:38
57 Kaat HANNES TOPSPORT VLAANDEREN-PRO-DUO 0:18:38
58 Willeke KNOL TEAM LIV – PLANTUR 0:18:38
59 Emilia FAHLIN WIGGLE HONDA 0:18:38
60 Vera KOEDOODER BIGLA CYCLING TEAM 0:18:38
61 Jenelle CROOKS AUSTRALIE 0:18:45
62 Joëlle NUMAINVILLE BIGLA CYCLING TEAM 0:19:02
63 Annalisa CUCINOTTA ALE CIPOLLINI 0:19:05
64 Arianna FIDANZA ALE CIPOLLINI 0:19:15
65 Floortje MACKAIJ TEAM LIV – PLANTUR 0:19:20
66 Francesca PATTARO ITALY 0:19:23
67 Rossella RATTO ITALY 0:19:43
68 Fanny RIBEROT FRANCE 0:23:31
69 Claudia CRETTI ITALY 0:23:31
70 Martina ALZINI ITALY 0:23:37
71 Jiaqi LI CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:23:39
72 Janel HOLCOMB OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:23:39
73 Doris SCHWEIZER BIGLA CYCLING TEAM 0:23:57
74 Alison TETRICK OPTUM P/B KELLY BENEFIT 0:27:29
75 Tone Hatteland LIMA HITEC PRODUCTS 0:27:29
76 Alexandria NICHOLLS AUSTRALIE 0:27:29
77 Silvia VALSECCHI ITALY 0:27:29
78 Elena BERLATO ALE CIPOLLINI 0:27:29
79 Jessica MUNDY AUSTRALIE 0:27:41
80 Ya Nan LIU CHINA CHONGMING-LIV-CHAMPION SYSTEM 0:27:42
81 Kendelle HODGES AUSTRALIE 0:27:49
82 Miriam BJØRNSRUD HITEC PRODUCTS 0:27:49

 

@ArekWaluga77

Foto: Ladies Tour of Qatar