20154766-250326-2_1423225426Drużyna Etixx-Quick Step ogłosiła skład na ważny dla niej wyścig – Tour of Qatar. Tytułu będzie bronił Niki Terpstra, a w składzie jest także Tom Boonen, który czterokrotnie zwyciężał w tym wyścigu i ma na koncie najwięcej wygranych etapów w historii – aż dwadzieścia dwa.

Tom Boonen, który 17 stycznia został ojcem bliźniaczek, jest dodatkowo zmotywowany przed występem w Katarze.

– W ostatnich tygodniach solidnie trenowałem. Byłem także na zgrupowaniu w Calpe, gdzie poziom był wysoki, co dobrze wpłynęło na moją kondycję. To nasz pierwszy wyścig w sezonie, więc jesteśmy zmotywowani. Etapy są płaskie, ale wietrzne, co będzie utrudnieniem. W programie jest jazda indywidualna na czas, ale będzie wielu zawodników, którzy będą silni w tej konkurencji, choćby Bradley Wiggins, który świetnie radzi sobie także w wachlarzach, gdy wieje wiatr. Jeżeli zaś chodzi o narodziny moich córek, to jestem bardzo szczęśliwy. Dziewczynki są zdrowe, a bycie tatą to wspaniałe uczucie. Jestem zatem zmotywowany do osiągnięcia pierwszego sukcesu w sezonie – mówił Boonen.

Swoje do zrobienia i do pokazania będzie miał także obrońca tytułu i zwycięzca zeszłorocznego Paryż-Roubaix Niki Terpstra.

– Nie ukrywam, że jest to dla mnie specjalny wyścig. W zeszłym roku zapoczątkował on moją dobrą passę, której kulminacją było zwycięstwo w Paryż-Roubaix. Mam nadzieję, że po tym wyścigu będę się czuł tak samo, jak w roku ubiegłym. W tym wyścigu trzeba być bardzo uważnym ze względu na wiatr. Jako drużyna mamy stąd dobre wspomnienia i liczymy, że uda się dołożyć kolejne zwycięstwa – dodał Terpstra.

Pełny skład Etixx-Quick Step na Tour of Qatar 2015:

Guillaume Van Keirsbulck, Iljo Keisse, Martin Velits, Matteo Trentin, Niki Terpstra, Nikolas Maes, Stijn Vandenbergh, Tom Boonen.

Foto: Etixx-Quick Step

Marta Wiśniewska