Fot. UCI

Dziś rano UCI wydało oświadczenie informujące o odwołaniu Tour of Qatar – zarówno panów, jak i pań. Organizator wyścigu, firma ASO, jeszcze nie nie podał żadnej informacji.

Wyścig w Katarze miał być jednym z nowych w kalendarzu World Tour. Tour of Qatar powstał w 2002 roku pod wpływem współpracy Eddy’ego Merckxa z rządzącymi kraju znad Zatoki Perskiej. Wyścig ten przyczynił się także do powstania kolejnych wydarzeń w tym regionie – Tour of Oman, Dubai Tour oraz Abu Dhabi Tour.

Katarski wyścig wraz z Abu Dhabi Tour miał od nowego sezonu wejść w skład kalendarza World Tour tworząc w lutym blok czterech wyścigów na Bliskim Wschodzie

Samo oświadczenie UCI jest jednak dość krótkie:

„Światowa Federacja Kolarska otrzymała dziś informacje o odwołaniu zarówno Tour of Qatar, jak i Ladies Tour of Qatar. Ta decyzja jest zrozumiała ze względu na trudności z nakłonieniem sponsorów do odpowiedniego wsparcia finansowego imprezy.”

-czytamy na stronie UCI.

Poprzedni artykułOrica AIS zapowiada agresywne wejście w sezon 2017
Następny artykułFernando Gaviria marzy o wygraniu Paris-Roubaix
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments