Foto: Aviva Womens Tour

Marianne Vos (Rabobank – Liv) wygrała czwarty etap Aviva Womens Tour. Liderką pozostała Elizabeth Armitstead (Boels – Dolmans Cycling Team).

W przedostatnim dniu brytyjskiej etapówki panie ścigały się na trasie z Nottingham do Stoke-on-Trent. Do przebycia było niespełna 120 kilometrów, z dwoma górskimi premiami w końcowej części rywalizacji.

aviva 4 etap

Pierwsza lotna premia to walka o bonusowe sekundy między liderką Elizabeth Armitstead (Boels – Dolmans Cycling Team), a Marianne Vos (Rabobank – Liv). Lepsza okazała się Vos i odrobiła sekundę do mistrzyni świata. Na kolejnej premii Vos także odrobiła do Brytyjki sekundę.

Przed pierwszym podjazdem Armitstead spróbowała ataku, ale reszta rywalek była czujna. Na zjeździe liderka ponowiła atak, a wraz z nią pojechały: Emma Johansson i Elisa Longo Borghini (obie Wiggle High5) i Ashleigh Moolman (Cervélo-Bigla Pro Cycling). Za nimi jechała kilkunastoosobowa grupka, w której były między innymi Marianne Vos i Małgorzata Jasińska (Ale Cippolini).

Grupki zjechał się tuż przed ostatnim kilometrem. Finiszowy sprint  z takiej grupki wygrała Marianna Vos (Rabobank – Liv). Druga była Leah Kirchmann (Team Liv-Plantur), a trzecia Emma Johansson (Wiggle High5).

Gosia Jasińska finiszowała na dwunastym miejscu i w generalce przesunęła się na trzynastą pozycję.

Wyniki czwartego etapu:

1 VOS Marianne RBW 3:07:00
2 KIRCHMANN Leah TLP +0
3 JOHANSSON Emma WHT +0
4 DIDERIKSEN Amalie DLT +0
5 BRENNAUER Lisa LPR +0
6 ARMITSTEAD Elizabeth DLT +0
7 PIETERS Amy WHT +0
8 MOOLMAN-PASIO Ashleigh CBT +0
9 HARRIS Nikki DLT +0
10 VAN DIJK Ellen DLT +0
11 LONGO BORGHINI Elisa WHT +0
12 JASINSKA Malgorzata ALE +0
13 SPRATT Amanda OGE +0
14 MACKAIJ Floortje TLP +0
15 KING Danielle WHT +0
16 ELVIN Gracie OGE +0
17 BLAAK Chantal DLT +0
18 BRONZINI Giorgia WHT +11
19 WEAVER Molly TLP +17
20 CROMWELL Tiffany LPR +20
21 AMIALIUSIK Alena LPR +1:07
22 KOSTER Anouska RBW +2:39
23 POST Jermaine PHV +2:39
24 BUURMAN Eva PHV +2:39
25 MASSEY Laura DRP +2:39
26 DURRELL Rebeca DRP +2:39
27 BARNES Alice DRP +2:39
28 SLIK Rozanne TLP +2:39
29 BUJAK Eugenia BTC +2:39
30 ENSING Janneke PHV +2:39
31 VILLUMSEN Linda UHC +2:39
32 BASTIANELLI Marta ALE +2:39
33 SCANDOLARA Valentina CPC +2:39
34 KOPPENBURG Clara CBT +2:39
35 HALL Katharine UHC +2:39
36 PAYTON Hannah DRP +2:39
37 GILLOW Shara RBW +2:39
38 DUVAL Eugénie FUT +2:39
39 MANLY Alexandra OGE +2:39
40 FAHLIN Emilia ALE +2:39
41 GUDERZO Tatiana HPU +2:39
42 KNETEMANN Roxanne RBW +2:39
43 LEPISTÖ Lotta CBT +2:39
44 GUTIERREZ RUIZ Sheyla CPC +2:39
45 RATTO Rossella CPC +2:39
46 MAJERUS Christine DLT +2:45
47 BARNES Hannah LPR +2:45
48 POOLEY Emma GBR +2:48
49 GEORGE Jennifer DRP +4:59
50 CECCHINI Elena LPR +5:03
51 BRAND Lucinda RBW +5:03
52 PLICHTA Anna BTC +5:56
53 HOEKSMA Ilona PHV +8:58
54 WALKER Jessie GBR +8:58
55 RADOTIC Mia BTC +8:58
56 COLEMAN Sophie DRP +8:58
57 TREVISI Anna ALE +8:58
58 PARK Annasley GBR +8:58
59 TAGLIAFERRO Marta ALE +8:58
60 KLEIN Lisa CBT +8:58
61 VAN DEN BOS Jip PHV +8:58
62 SLAPPENDEL Iris UHC +8:58
63 TROMP Esra PHV +8:58
64 TAYLOR Carlee TLP +8:58
65 ROWNEY Loren OGE +8:58
66 MUSTONEN Sara TLP +8:58
67 D’HOORE Jolien WHT +8:58
68 WILES Tayler OGE +8:58
69 GUARISCHI Barbara LPR +8:58
70 DEMAY Coralie FUT +8:58
71 LLOYD Manon GBR +8:58
72 WILD Kirsten HPU +8:58
73 KITCHEN Lauren HPU +8:58
74 FOURNIER Roxane FUT +8:58
75 JEULAND Pascale FUT +8:58
76 SCHWEIZER Doris CPC +8:58
77 HEINE Vita HPU +10:25
78 MOBERG Emilie HPU +10:25
79 TETRICK Alison CPC +10:25
80 FRAPPORTI Simona HPU +10:25
DNF GARNER Grace GBR
DNF VAN DER BREGGEN Anna RBW
DNF RIVAT Amélie FUT
DNF RATHBUN Laurel UHC
DNS KERN Spela BTC

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 ARMITSTEAD Elizabeth DLT 13:02:56
2 MOOLMAN-PASIO Ashleigh CBT +8
3 LONGO BORGHINI Elisa WHT +10
4 VOS Marianne RBW +15
5 SPRATT Amanda OGE +17
6 KIRCHMANN Leah TLP +37
7 PIETERS Amy WHT +40
8 BRENNAUER Lisa LPR +44
9 JOHANSSON Emma WHT +46
10 ELVIN Gracie OGE +47
11 MACKAIJ Floortje TLP +50
12 KING Danielle WHT +50
13 JASINSKA Malgorzata ALE +50
14 VAN DIJK Ellen DLT +50
15 HARRIS Nikki DLT +50
16 BRONZINI Giorgia WHT +57
17 CROMWELL Tiffany LPR +1:10
18 WEAVER Molly TLP +1:41
19 DIDERIKSEN Amalie DLT +1:49
20 AMIALIUSIK Alena LPR +1:57
21 BLAAK Chantal DLT +2:39
22 MAJERUS Christine DLT +3:20
23 VILLUMSEN Linda UHC +3:38
24 HALL Katharine UHC +3:42
25 GILLOW Shara RBW +3:42
26 POST Jermaine PHV +3:49
27 BUJAK Eugenia BTC +4:32
28 BUURMAN Eva PHV +4:32
29 BARNES Alice DRP +5:11
30 BARNES Hannah LPR +5:17
31 KNETEMANN Roxanne RBW +5:17
32 MASSEY Laura DRP +5:20
33 RATTO Rossella CPC +5:20
34 KOSTER Anouska RBW +5:20
35 ENSING Janneke PHV +5:24
36 GUDERZO Tatiana HPU +5:32
37 CECCHINI Elena LPR +5:53
38 DUVAL Eugénie FUT +8:26
39 GUTIERREZ RUIZ Sheyla CPC +8:26
40 MANLY Alexandra OGE +8:26
41 PLICHTA Anna BTC +8:28
42 KOPPENBURG Clara CBT +8:35
43 SLIK Rozanne TLP +8:38
44 BRAND Lucinda RBW +11:22
45 KITCHEN Lauren HPU +11:30
46 HEINE Vita HPU +12:57
47 LEPISTÖ Lotta CBT +14:30
48 D’HOORE Jolien WHT +14:52
49 WILES Tayler OGE +14:58
50 POOLEY Emma GBR +15:31
51 FAHLIN Emilia ALE +17:45
52 DURRELL Rebeca DRP +17:48
53 BASTIANELLI Marta ALE +17:48
54 PAYTON Hannah DRP +17:48
55 GEORGE Jennifer DRP +20:08
56 SCANDOLARA Valentina CPC +20:23
57 SCHWEIZER Doris CPC +20:55
58 HOEKSMA Ilona PHV +24:07
59 PARK Annasley GBR +24:07
60 WALKER Jessie GBR +24:07
61 RADOTIC Mia BTC +24:07
62 TAGLIAFERRO Marta ALE +24:07
63 MUSTONEN Sara TLP +24:07
64 SLAPPENDEL Iris UHC +24:07
65 TAYLOR Carlee TLP +24:07
66 GUARISCHI Barbara LPR +24:07
67 TROMP Esra PHV +24:07
68 VAN DEN BOS Jip PHV +24:07
69 JEULAND Pascale FUT +24:07
70 WILD Kirsten HPU +24:07
71 FOURNIER Roxane FUT +24:27
72 MOBERG Emilie HPU +25:34
73 ROWNEY Loren OGE +25:57
74 TREVISI Anna ALE +26:42
75 KLEIN Lisa CBT +27:16
76 FRAPPORTI Simona HPU +28:18
77 COLEMAN Sophie DRP +32:08
78 DEMAY Coralie FUT +32:08
79 TETRICK Alison CPC +32:41
80 LLOYD Manon GBR +36:11