ActiveJet TeamDyrektor sportowy ActiveJet Team – Piotr Kosmala podpisał umowy na start w dwóch prestiżowych wyścigach z udziałem ekip World Tour. Pierwszym z nich będzie hiszpański klasyk Vuelta Ciclista a Murcia, a drugim portugalska etapówka Volta ao Algarve em Bicicleta.

Najbliższym wyścigiem ActiveJet Team będzie Vuelta Ciclista a Murcia – 14 lutego. Na liście startowej widnieje aż 7 zespołów z World Touru, a ekipa Piotra Kosmali będzie najprawdopodobniej jedynym zagranicznym team’em o statusie kontynentalnym, który otrzyma zaproszenie do startu.

Jeszcze mocniejsza obsada zapowiada się w Algarve, gdzie zwycięstwa sprzed roku bronić będzie mistrz świata Michał Kwiatkowski. Obok jego zespołu Etixx – Quick Step z grona najlepszych ekip na świecie pojawią się: Team Sky, Cannondale-Garmin, Astana, Lotto, Katiusza, Movistar czy LottoNL-Jumbo.

Od początku istnienie naszej grupy powtarzaliśmy, że starty z jak najlepszą obsadą są dla nas priorytetem. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie jest łatwo walczyć w wyścigach, gdzie pół peletonu to kolarze z World Touru, ale zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości. Oczywiście grupie kontynentalnej nie jest łatwo zapewnić zawodnikom taki kalendarz jak w naszym przypadku. Mogę jednak nieśmiało powiedzieć, że chyba nie ma drugiej takiej ekipy kontynentalnej na świecie, która jeździłaby w takich wyścigach jak my – powiedział Piotr Kosmala.

Miesiąc marzec będzie dla ActiveJet Team szansą sprawdzenia się w kolejnych portugalskich wyścigach. 1 marca zaplanowany jest start w klasyku Classica de Loulé, a następnie w trzech etapówkach: Grande Premio Internacional do Guadiana, Volta a Costa Vicentina i Volta ao Alentejo.

Są to wyścigi drugiej kategorii z kalendarza UCI. Zawodnicy będą mieli już w nogach sporo kilometrów wyścigowych w doborowym towarzystwie, więc staniemy na starcie z myślą o zwycięstwie – dodał Kosmala.

Informacja prasowa