ewan calebCaleb Ewan (Orica GreenEDGE) został zwycięzcą drugiego etapu Herald Sun Tour. To jego pierwsze zwycięstwo w koszulce australijskiego zespołu. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Cameron Meyer (Orica GreenEDGE).

W trzecim dniu Herald Sun Tour kolarze mieli do pokonania 118 kilometrów z Bendigo do Nagambie. Na trasie był tylko jeden podjazd trzeciej kategorii i można się było raczej spodziewać walki sprinterów.

herald 2 etap

Pierwszą lotną premię wygrał Craig Evers (Data#3 Symantec team). Dopiero po około 40 kilometrach uformowała się trzyosobowa ucieczka w składzie: Tyler Farrar (MTN – Qhubeka), Michael Cuming (JLT Condor) i zwycięzca prologu – William Clarke (Drapac). Jedyną dziś górską premię jako pierwszy przejechał Farrar, ale liderem tej klasyfikacji pozostał Robert Power (Australia U-23). Także lotna premia padła łupem doświadczonego Amerykanina.

Po około 90 kilometrach ścigania z ucieczki odpadł Cuming, a dwójka miała tylko około 80 sekund przewagi nad peletonem. Harcownicy zostali wchłonięci przez dużą grupę na kilka kilometrów przed metą

W finałowym sprincie najszybszy okazał się Caleb Ewan (Orica GreenEDGE), dla którego to pierwsze zwycięstwo w koszulce australijskiego zespołu. Drugi był Steele Von Hoff (Australia), a trzeci Sam Witmitz (Team Budget Forklifts).

W klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Cameron Meyer (Orica GreenEDGE).

Poniżej video z ostatnich metrów dzisiejszego etapu, z kamery zamontowanej na rowerze zwycięzcy.

 

Wyniki drugiego etapu:

1 Caleb EWAN (OGE) 2:38:51
2 Steele VON HOFF (AUS) +0
3 Samuel WITMITZ (BFL) +0
4 John MURPHY (UHC) +0
5 Brenton JONES (DPC) +0
6 Massimo GRAZIATO (AWS) +0
7 James MOWATT (DSR) +0
8 Graham BRIGGS (JLT) +0
9 Michael RICE (STR) +0
10 Tanner PUTT (UHC) +0
11 Tiziano DALL’ANTONIA (AND) +0
12 Felix ENGLISH (JLT) +0
13 Michael HEPBURN (OGE) +0
14 Alexander SMYTH (AWS) +0
15 Patrick SHAW (ART) +0
16 Matt BRAMMEIER (MTN) +0
17 Marco FRAPPORTI (AND) +0
18 Alistair DONOHOE (STR) +0
19 Paul VAN DER PLOEG (CMR) +0
20 Grayson NAPIER (NSR) +0
21 Cameron MEYER (OGE) +0
22 Serge PAUWELS (MTN) +0
23 Patrick BEVIN (ART) +0
24 Lucas EUSER (UHC) +0
25 Matthew Harley GOSS (MTN) +0
26 Robbie HUCKER (DPC) +0
27 Jeremy CAMERON (AWS) +0
28 Lachlan NORRIS (DPC) +0
29 Scott DAVIES (GBR) +0
30 Samuel SPOKES (DPC) +0
31 Christopher JONES (UHC) +0
32 Jackson MAWBY (NSR) +0
33 Benjamin HILL (CMR) +0
34 Adrian HEGYVARY (UHC) +0
35 Simon CLARKE (OGE) +0
36 Joseph COOPER (ART) +0
37 Tommy NANKERVIS (BFL) +0
38 Cameron WURF (AUS) +0
39 Tyler SPURRELL (DSR) +0
40 Jacob KAUFFMANN (BFL) +0
41 Franco PELLIZOTTI (AND) +0
42 Mark O’BRIEN (ART) +0
43 Alberto NARDIN (AND) +0
44 Songezo JIM (MTN) +0
45 Damien HOWSON (OGE) +0
46 Michael TORCKLER (BFL) +0
47 Thomas MOSES (JLT) +0
48 Stuart SHAW (STR) +0
49 Robert POWER (JUA) +0
50 Nicholas SCHULTZ (AUS) +0
51 Brendan CANTY (BFL) +0
52 Adam PHELAN (DPC) +0
53 Jayden COPP (CMR) +0
54 Brodie TALBOT (BFL) +0
55 Lachlan MORTON (AUS) +0
56 Ryan THOMAS (DSR) +0
57 Mitchell COOPER (NSR) +0
58 Daniel SUMMERHILL (UHC) +0
59 Chris HAMILTON (AUS) +0
60 Richard HANDLEY (JLT) +0
61 Ryan CAVANAGH (JUA) +0
62 Grant FERGUSON (GBR) +0
63 David EDWARDS (CMR) +0
64 Harry CARPENTER (JUA) +0
65 Jake KELLY (GBR) +0
66 Scott THOMAS (DSR) +0
67 Craig EVERS (DSR) +0
68 Cameron BAYLY (STR) +0
69 David MELVILLE (DSR) +0
70 Joshua EDMONDSON (GBR) +0
71 Patrick LANE (AWS) +0
72 Neil VAN DER PLOEG (ART) +0
73 Jack BECKINSALE (JUA) +0
74 Nicholas KATSONIS (CMR) +0
75 Kane WALKER (NSR) +0
76 Angus LYONS (JUA) +0
77 Sean LAKE (AWS) +0
78 Angus MORTON (AUS) +19
79 Alexander CLEMENTS (JUA) +19
80 Gabreil CULLAIGH (GBR) +22
81 Joel STRACHAN (NSR) +22
82 Nick DOUGALL (MTN) +22
83 Kristian HOUSE (JLT) +22
84 Michael CUMING (JLT) +22
85 Christopher LAWLESS (GBR) +22
86 Sam BEWLEY (OGE) +37
87 Mitchell LOVELOCK-FAY (ART) +46
88 Tyler FARRAR (MTN) +1:13
89 William CLARKE (DPC) +1:14

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Cameron MEYER (OGE) 6:11:06
2 Joseph COOPER (ART) +4
3 Patrick BEVIN (ART) +15
4 Simon CLARKE (OGE) +19
5 Lachlan NORRIS (DPC) +23
6 Damien HOWSON (OGE) +23
7 Daniel SUMMERHILL (UHC) +24
8 Lachlan MORTON (AUS) +27
9 Scott DAVIES (GBR) +28
10 Mitchell COOPER (NSR) +28
11 Serge PAUWELS (MTN) +29
12 Robert POWER (JUA) +29
13 Chris HAMILTON (AUS) +29
14 Michael TORCKLER (BFL) +30
15 Grant FERGUSON (GBR) +30
16 Franco PELLIZOTTI (AND) +30
17 Patrick SHAW (ART) +30
18 Christopher JONES (UHC) +31
19 Brendan CANTY (BFL) +31
20 Lucas EUSER (UHC) +32
21 Mark O’BRIEN (ART) +34
22 Joshua EDMONDSON (GBR) +21:31
23 Gabreil CULLAIGH (GBR) +21:45
24 Caleb EWAN (OGE) +25:36
25 Steele VON HOFF (AUS) +25:42
26 Samuel WITMITZ (BFL) +25:45
27 Brenton JONES (DPC) +25:46
28 Neil VAN DER PLOEG (ART) +25:47
29 Michael HEPBURN (OGE) +25:47
30 Paul VAN DER PLOEG (CMR) +25:47
31 Felix ENGLISH (JLT) +25:50
32 Adam PHELAN (DPC) +25:50
33 Jack BECKINSALE (JUA) +25:51
34 Tyler SPURRELL (DSR) +25:52
35 Tommy NANKERVIS (BFL) +25:52
36 John MURPHY (UHC) +25:52
37 David EDWARDS (CMR) +25:52
38 Graham BRIGGS (JLT) +25:52
39 James MOWATT (DSR) +25:52
40 Harry CARPENTER (JUA) +25:53
41 Matthew Harley GOSS (MTN) +25:53
42 Ryan THOMAS (DSR) +25:53
43 Cameron BAYLY (STR) +25:53
44 Angus LYONS (JUA) +25:53
45 Alistair DONOHOE (STR) +25:54
46 Matt BRAMMEIER (MTN) +25:54
47 Tiziano DALL’ANTONIA (AND) +25:54
48 Jackson MAWBY (NSR) +25:54
49 Cameron WURF (AUS) +25:55
50 Ryan CAVANAGH (JUA) +25:55
51 Jayden COPP (CMR) +25:55
52 Tanner PUTT (UHC) +25:55
53 Samuel SPOKES (DPC) +25:55
54 Scott THOMAS (DSR) +25:55
55 Richard HANDLEY (JLT) +25:55
56 Craig EVERS (DSR) +25:55
57 Benjamin HILL (CMR) +25:55
58 Thomas MOSES (JLT) +25:55
59 Kane WALKER (NSR) +25:55
60 Alexander SMYTH (AWS) +25:56
61 Adrian HEGYVARY (UHC) +25:56
62 Jake KELLY (GBR) +25:56
63 Jacob KAUFFMANN (BFL) +25:56
64 Massimo GRAZIATO (AWS) +25:56
65 Michael RICE (STR) +25:56
66 Robbie HUCKER (DPC) +25:57
67 Sean LAKE (AWS) +25:57
68 Patrick LANE (AWS) +25:57
69 Grayson NAPIER (NSR) +25:58
70 Stuart SHAW (STR) +25:58
71 Brodie TALBOT (BFL) +25:59
72 Jeremy CAMERON (AWS) +25:59
73 Nicholas SCHULTZ (AUS) +26:00
74 Songezo JIM (MTN) +26:02
75 David MELVILLE (DSR) +26:02
76 Nicholas KATSONIS (CMR) +26:03
77 Alberto NARDIN (AND) +26:03
78 Marco FRAPPORTI (AND) +26:06
79 Kristian HOUSE (JLT) +26:13
80 Christopher LAWLESS (GBR) +26:14
81 Nick DOUGALL (MTN) +26:15
82 Michael CUMING (JLT) +26:16
83 Angus MORTON (AUS) +26:17
84 Joel STRACHAN (NSR) +26:18
85 Alexander CLEMENTS (JUA) +26:23
86 Sam BEWLEY (OGE) +26:24
87 Mitchell LOVELOCK-FAY (ART) +26:40
88 William CLARKE (DPC) +26:59
89 Tyler FARRAR (MTN) +27:03

 

@ArekWaluga77

Foto: Herald Sun Tour