austria14-st1-Kennaugh-wins-WEB-630x420Peter Kennaugh (Sky) podsumował swój miesięczny pobyt w Australii. Brytyjczyk jest zadowolony ze swojej dyspozycji jak nigdy dotąd. Oznacza to, że jego rywale i kibice muszą traktować go poważnie w nadchodzących wiosennych wyścigach.

Mistrz Wielkiej Brytanii przebywał w Australii od 5 stycznia. W tym czasie wystartował w People`s Choice Classic (kryterium ulicznym poprzedzającym wyścig Tour Down Under), Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Race. W kryterium przez prawie cały wyścig jechał w trzyosobowej ucieczce, w TDU był solidnym pomocnikiem Richiego Porte, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a w pożegnalnym wyścigu Evansa był w grupce najlepszych, która rozegrała między sobą walkę o zwycięstwo.

Kennaugh uważa, że te starty dały mu dużo pewności siebie i nadzieję na dobre występy w wiosennych wyścigach.

– Zajęło mi to kilka lat, aby w tak wczesnej fazie sezonu czuć się dobrze i móc na równi rywalizować z najlepszymi. W końcu mogę ścigać się, a nie wisieć gdzieś na końcu peletonu – opowiadał portalowi Cyclingnews.com.

Europejski plan startów Kennaugha zawiera następujące wyścigi: Ruta del Sol, Strade Bianche, o którym mówi: Będzie to podobny wyścig do tego pożegnalnego Cadela, ale oczywiście na wyższym poziomie, spróbuję w nim powalczyć, Tirreno-Adriatico, Milan-San Remo, E3 Harelbeke, Tour of Flanders, Amstel Gold Race i Liege-Bastogne-Liege.

Kolarz Sky wierzy także, że zwycięstwo w zeszłorocznym Wyścigu Dookoła Austrii i oczywiście tytuł mistrza Wielkiej Brytanii doda mu pewności siebie w tegorocznych startach:

Chciałem wówczas pojechać na Tour de France, ale gdy nie znalazłem się w składzie, to pomyślałem sobie, że muszę to przyjąć i znów odnaleźć radość z jazdy na rowerze. Wtedy pojechałem do Austrii i wygrałem, potem były mistrzostwa. To dodało mi wiele pewności siebie, co być może skutkuje już na początku tego sezonu – zakończył Kennaugh.

Peter Kennaugh ma 25 lat i od początku profesjonalnej kariery ściga się w drużynie Sky. Do jego największych sukcesów należą wspomniane zwycięstwa w Tour of Austria i mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Ale w swojej karierze wygrał także Coppi e Bartali oraz etap na Giro del Trentino.

Foto: Cycling Weekly

Marta Wiśniewska