Już w poniedziałek rozpocznie się Itzulia Basque Country. Skład na wyścig w Kraju Basków zaprezentował Team Sky. Znaleźli się w nim m.in. Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś i Geraint Thomas.

W 2014 roku Michał Kwiatkowski zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta Ciclista a Pais Vasco. Na pięciu z sześciu etapów „Kwiato” plasował się na 3. miejscu. Wygrał również w klasyfikacji punktowej. W poprzednim sezonie Polak nie ukończył wyścigu. Początek obecnego roku jest udany dla Kwiatkowskiego. Kolarz Team Sky był 10. w UAE Tour oraz 3. w Paryż-Nicea i Mediolan-San Remo. Itzulia Basque Country to dla Kwiatkowskiego próba generalna przed Tryptykiem Ardeńskim, który zakończy się wyścigiem Liege-Bastogne-Liege. Belgijski monument jest jednym z głównych celów mistrza Polski na ten sezon.

Dużo spokojniej sezon rozpoczął Geraint Thomas. Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France ostatnio z powodów zdrowotnych nie ukończył Tirreno-Adriatico. Brytyjczyk zadebiutuje w wyścigu dookoła Kraju Basków.

O dobry wynik w Itzulia Basque Country może powalczyć także David de la Cruz, który pod koniec marca zajął 5. miejsce w Settimana Internazionale Coppi e Bartali. W 2017 roku Hiszpan po solowym ataku wygrał 3. etap wyścigu dookoła Kraju Basków. Drugi ze stratą 3 sekund był Michał Kwiatkowski. Rok temu David de la Cruz był liderem Team Sky na Itzulia Basque Country. Ukończył wyścig na 9. pozycji.

Michał Gołaś wystartuje w Kraju Basków już po raz siódmy. W składzie Team Sky znalazł się także Diego Rosa, który w 2016 roku wygrał etap z metą na Arrate i zwyciężył klasyfikację górską.

Skład Team Sky na Itzulia Basque Country 2019: Geraint Thomas, Jonathan Castroviejo, David de la Cruz, Kenny Elissonde, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Diego Rosa.