Matt-Brammeier-1000x600Afrykańska drużyna MTN-Qhubeka podpisała dwuletni kontrakt z Mattem Brammeierem. Kolarz w ten sposób powraca do ścigania na poziomie pro-kontynentalnym. 

Sezon 2014 spędził w ekipie Synergy Baku Cycling Project, po tym, jak rozwiązano jego wcześniejszą drużynę – Champion System. To był drugi raz, kiedy Irlandczyk nie miał pracodawcy z nie swojej winy. Taka sama sytuacja miała miejsce w 2011 roku, kiedy to przestał istnieć skład HTC-High Road. Sezon 2012 spędził w Omedze Pharma-Quick Step.

– Matt Brammeier był bardzo dużym wzmocnieniem dla każdej drużyny, z którą podpisywał kontrakt. Teraz, mimo, że nie miał kontraktu, przez cały czas po sezonie trenował, więc zachował się jak prawdziwy profesjonalista. Potrzebowaliśmy doświadczonego i solidnego kolarza – powiedział główny menedżer Qhubeki Brian Smith.

Brammeier oprócz trzykrotnego tytułu mistrza Irlandii, nie ma na własnym koncie istotnych osiągnięć. Słynie z pomocy kolarskim gwiazdom, takim jak: Mark Cavendish, Edvald Boasson Hagen, Gerald Ciolek lub Tyler Farrar.

Przypomnijmy, że MTN-Qhubeka jako pierwsza afrykańska drużyna w historii otrzymała dziką kartę na tegoroczny wyścig Tour de France.

Foto: MTN-Qhubeka

Marta Wiśniewska