CCC Polsat PolkowiceW hiszpańskiej miejscowości Calpe, grupa CCC Sprandi Polkowice odbywa swoje pierwsze zgrupowanie w sezonie 2015.

Do Hiszpanii większość ekipy udała się 12 stycznia. Po 10 dniach w Calpe, zespół uda się na Majorkę, gdzie będzie trenować aż do Challenge Mallorca – serii jednodniowych wyścigów.

– Zawodnicy kontynuują w Calpe przygotowania, które rozpoczęli w listopadzie. W tym roku mamy bardzo intensywny początek sezonu, gdyż zaczynamy starty już pod koniec stycznia. W lutym też czeka nas sporo wyścigów, w których powinniśmy prezentować odpowiedni poziom. Z tego powodu podczas zgrupowania nie będziemy się koncentrować na budowaniu bazy, a będzie już więcej ćwiczeń siłowych i szybkościowych. Zawodnicy w przerwie zimowej trenowali we własnym zakresie, część z nich wybrało się w grudniu na Wyspy Kanaryjskie lub do Calpe, więc powinni być do tego właściwe przygotowani – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice.

Codziennie po treningu typowo kolarskim zawodnicy wykonują tzw. ćwiczenia core stability. Jest z nami trener, który specjalizuje się w tej dziedzinie i pod jego okiem kolarze wykonują ok.45-60-minutowe ćwiczenia stabilizujące i rozciągające. Pracuje z nami również osteopata, który dba o to, by zawodników nic nie bolało, by ich odpowiednio „nastawić” i zminimalizować ryzyko kontuzji – dodaje dyrektor sportowy.

Zgrupowanie w Calpe to również okazja dla nowych zawodników, by mogli się zintegrować z drużyną i poznać nawzajem. Jest to także czas, by kolarze zapoznali się z nowymi rowerami, sprawdzili ich ustawienia i dokonali ewentualnych korekt.

Pierwsze starty

Drużyna zainauguruje sezon 2015 startem w Trofeo Santanyi-SesSalines-Campos (29.01), wchodzącego w skład Challenge Mallorca. Grupa ścigać się będzie także w pozostałych imprezach z tego cyklu: Trofeo Serra de Tramuntana (30.01), Trofeo Alcúdia-Can Picafort-Playa de Muro (31.01) i Trofeo Palma (1.02) – wszystkie wyścigi mają klasę 1.1. Druga część drużyny rywalizować będzie we francuskim Grand Prix la Marseillaise (1.02 – klasa 1.1). 4 lutego dwie „pomarańczowe ekipy” rozpoczną zmagania w wyścigach etapowych – Dubai Tour (4-7.02 – klasa 2.HC) oraz Etoile de Besseges (4-8.02 – klasa 2.1).

W lutym zespół czekają kolejne starty w Hiszpanii – Vuelta Ciclista a Murcia (14.02 – 1.1), Clasica de Almeria (15.02 – 1.1), Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol (18.02-22.02 – 2.1) oraz we Francji – Tour Cycliste International du Haut Var-matin (21-22.02 – 2.1).

Przygotowania grupy orlików

Zawodnicy z kategorii U23, którymi opiekuje się Tomasza Brożyny, pozostali w Polsce, w Szklarskiej Porębie. Do Calpe przylecą 6 lutego i spędzą tam 2 tygodnie – Zgrupowanie w Szklarskiej Porębie będzie podzielone na dwa mikrocykle pięciodniowe. Każdy z nich będzie się składał z 4 dni intensywnego treningu i 1 dnia treningu spokojnego. Głównym celem zgrupowania będzie ogólnorozwojowe przygotowanie zawodników do sezonu, dlatego nie zabraknie treningów na nartach biegowych i marszobiegów. Są to młodzi zawodnicy, więc bardzo istotna jest praca nad wzmocnieniem wszystkich partii mięśniowych i ogólną kondycją. Ma to być także podbudowa pod zgrupowanie w Calpe, gdzie skupimy się już tylko na ćwiczeniach specjalistycznych na rowerze – mówi Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy grupy U23.

Informacja prasowa

Foto: CCC Sprandi Polkowice