trentino2Giro del Trentino-Melinda, tak będzie brzmiała nazwa nowego wyścigu, który zostanie rozegrany od 21 do 24 kwietnia we Włoszech.

Giro del Trentino i Melinda Consortium – organizator Trofeo Melinda połączyły siły, aby przetrwać trudny czas dla organizatorów wyścigów we Włoszech. Giro dell Trentino po 38 latach sukcesów organizacyjnych i Trofeo Melinda po 23 edycjach stworzyły nowy wyścig Giro del Trentino-Melinda, który  odbędzie się w tym roku od 21 do 24 kwietnia.

Marka Melinda pojawi się na koszulce lidera klasyfikacji generalnej. Dodatkowo, ostatni, czwarty etap zakończy się w Valle di Non, gdzie mieści się siedziba firmy Melinda (firma skupująca owoce od ponad 4 tysięcy rolników), a przejedzie przez Val di Sole, zgodne z tradycją Trofeo Melinda.

Michele Odorizzi, prezes Melindy powiedział. „Przez ponad 20 lat Melinda związała swoją markę z kolarstwem, poprzez organizację prestiżowego wyścigu jednodniowego. Nawiązaliśmy jednak współpracę z GS Alto Garda, które daje nam szansę na pozostanie w kolarstwie w naszym regionie. Łączymy siły z innym wielkim wydarzeniem z naszego obszaru prowadzenia działalności i wierzę, że to okaże się bardzo dobre dla wszystkich„.

Giacomo Santini , prezes GS Alto Garda (organizator Giro del Trentino-Melinda): „To porozumienie przynosi niesamowitą wartość, która w nieco innej formie, ale jednak pozwoli na przetrwanie Trofeo Melinda. Od teraz jednodniówka zostanie włączona do programu etapówki znanej na całym świecie. Dla Giro del Trentino, współpraca z Melindą to coś wspaniałego, bo podobnie jak ta firma, stawiamy na zaangażowanie ludzi i wartości kulturowe”.

Jak co roku portal naszosie.pl będzie obecny na tej włoskiej imprezie.

 

Foto: Artur Machnik

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments