Etixx-Quick StepDla zawodników Etixx – Quick Step, niedziela jest pierwszym dniem odpoczynku podczas zgrupowania w Walencji.

Michał Kwiatkowski i spółka, mają za sobą sześć ciężkich dni treningowych. Zawodnicy trenowali zarówno na rowerach, jak i poświęcili trochę czasu na ćwiczenia ogólnorozwojowe i stabilizacyjne.

Jakość dróg jest tu znakomita”, powiedział Koen Pelgrim – trener Etixx – Quick Step. “Można tu trenować na płaskim oraz zróżnicowanych podjazdach. Można wybierać pomiędzy dłuższymi wzniesieniami, a stromymi krótkimi hopkami. Nasz dzień odpoczynku to dopiero pierwszy pochmurny dzień w minionym tygodniu. To idealne miejsce do treningu”, dodał.

“Sprawdziliśmy progi tlenowe kolarzy na podstawie testu mleczanowego i ustaliliśmy też kilka grup zaawansowania. W jednej znaleźli się zawodnicy, którzy przygotowują się do Tour Down Under. Dla nich sezon zaczyna się już niedługo i ich trening musi być już cięższy i bardziej specjalistyczny. Następnie mamy grupę specjalistów od wiosennych klasyków i sprinterów. Osobno trenowali także nasi górale”, kontynuował.

“Najdłuższy do tej pory trening to około 150 kilometrów. To było wczoraj, a dwa dni wcześniej zrobiliśmy od 100 do 120 km, w zależności od grupy. W kolejnym tygodniu nasi sprinterzy skupią się na 200 metrowych finiszach i tempówkach, a górale na treningach wytrzymałościowych i siłowych. Specjaliści od jazdy na czas mogą liczyć na trening na rowerach czasowych, a dla grupy Tour Down Under przygotujemy długi trening w górach”, zakończył.

 

Foto: Etixx – Quick Step/Tim de Waele

Andrzej Gucwa