maxime bouetMaxime Bouet zdecydował się na zrezygnowanie ze swojej mocnej pozycji w szeregach Ag2r La Mondiale i postanowił przenieść się na dwa lata do ekipy Etixx-Quick Step.

27-letni Francuz ostatnie pięć lat spędził w barwach Ag2r La Mondiale, gdzie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Giro del Trentino i drugie na etapie Tour de France. Jednak jak sam przyznaje, angaż w ekipie Patricka Lefevere, był jego marzeniem.

“Jako dziecko byłem fanem Toma Boonena”, powiedział Bouet dla francuskiej gazety La Provence. “Marzenie o byciu profesjonalnym zawodnikiem towarzyszyło mi od dziecka, ale nigdy nie myślałem, że dołączę do najlepszych kolarzy na świecie, którzy tworzą Etixx-Quick Step”, dodał.

Zawodnik chce być uwzględniany do składu na najważniejsze imprezy sezonu i towarzyszyć Michałowi Kwiatkowskiemu i Rigoberto Uranowi. Wiadomo już, że rozpocznie sezon od Tour Down Under, a potem ma wielkie nadzieje na udział w Tour de France. Wszystko zależy jednak od tego, jaki cel na kolejny rok obierze Rigoberto Uran. “Mogę jechać zarówno w Giro d’Italia, jak i w Tour de France. Ja osobiście preferuję wielką pętlę“, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa