Valerio AgnoliWłoch Valerio Agnoli wciąż szuka kontraktu na przyszły sezon, po tym jak Astana nie przedłużyła z nim umowy.

Agnoli od 11 lat jest zawodowym kolarzem. W przeszłości reprezentował barwy takich ekip jak: Domina Vacanze, Naturino-Sapore Di Mare, Aurum Hotels, a w 2008 roku trafił do Liquigasu. 29-latek spędził w tej drużynie pięć sezonów i był kluczowym pomocnikiem Vincenzo Nibaliego, gdy Sycylijczyk odnosił pierwsze wielkie sukcesy w poważnych wyścigach.

Nibali „pociągnął za sobą” Agnoliego w 2013 roku do Astany, gdzie pomagał rodakowi w zwycięstwie w Giro d’Italia. Na swoim indywidualnym koncie ma m.in drugie miejsce na etapach Vuelta a Espana, Volta a Catalunya. W minionym roku był siódmy w Vuelta a Burgos i ósmy w wyścigu Dookoła Danii.

„Jestem jeszcze młody. Myślę, że stać mnie na dobre wyniki i pokazywanie się z dobrej strony. Mam w sobie wiele pasji, a 30-letni kolarz jest w najlepszym wieku swojej dojrzałości fizycznej i psychicznej. Nie jestem jeszcze gotowy do przejścia na sportową emeryturę”, powiedział.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments