juniorzy-sobótka małeMarceli Zieliński i Mariusz Gąsiorowski od nowego sezonu będą reprezentowali barwy ekipy A.PO.GÉ U Charente-Maritime.

Obaj zawodnicy urodzili się w 1996 roku i przyszły sezon będzie dla nich pierwszym w gronie młodzieżowców. Przez ostatnie dwa lata zawodnicy ekipy ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz ścigali się w juniorach i byli solidnymi postaciami w polskim peletonie.

Gąsiorowski w ostatnim roku był szósty w mistrzostwach Polski w wyścigu ze startu wspólnego oraz wygrał etap na Memoriale im. Józefa Tropaczyńskiego. Dodatkowo kilkukrotnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Wraz z kadrą m.in w wyścigu Keizer des Juniores ścigał się także Zieliński, który w mistrzostwach Polski był osiemnasty.

Od nowego roku obaj dołączą do składu francuskiej drużyny A.PO.GÉ U Charente-Maritime, która posiada licencję DN2 (druga dywizja we francuskim kolarstwie amatorskim). W tej samej ekipie w minionym sezonie ścigali się również: Piotr Polus, Michał Michciński i Łukasz Klasiński.

 

Andrzej Gucwa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
edek
edek

czyli wszyscy zdolni uciekają stąd gdzie pieprz rośnie… bo tu kolarska pustynia… i jeden wypicowany Tour de Balon