Matteo BonoSprawdźcie, co wydarzyło się dzisiaj na rynku transferowym. 

Oczywiście dla nas największym newsem było podpisanie Gregi Bole przez CCC, ale nie zapominajmy, że obecnie między ekipami panuje nieustanny ruch zawodników. Co prawda największe nazwiska są już raczej zaklepane, ale wciąż można dopatrzeć się interesujących posunięć.

Nadal w niezwykle ciekawy sposób rozwija się chociażby zespół Cult Energy. Dopiero co pasjonowaliśmy się bardzo prawdopodobnym transferem doświadczonego Nicka Nuyensa, a dziś ogłosili podpisanie dwuletniego kontraktu z młodym, utalentowanym Czechem – Karelem Hnikiem. Kolarz wcześniej jeździł w Etixx, był także stażystą w MTN-Qhubeka. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour Alsace.

Inny talent, Fredrik Ludvigsson, trafił natomiast do Giant-Shimano. To jego pierwszy profesjonalny kontrakt, a w drużynie jeździ już jego brat, Tobias, który był największą inspiracją 20-latka.

Co jeszcze działo się w świecie transferów? Matteo Bono przedłużył kontrakt z Lampre-Merida o kolejny rok. Będzie to już jego dziesiąty sezon z włoskim zespołem, co czyni go zawodnikiem najdłużej jeżdżącym w barwach tej ekipy. Drużyna zapowiedziała, że kolarz ma teraz przede wszystkim być wzorem i nauczycielem dla młodszych kolegów. Sam Bono następująco skomentował sytuację:

To magiczne uczucie, otrzymać taki kredyt zaufania od zespołu, sponsorów, kolegów z drużyny. Dziękuję im za wszystko. Moim celem zawsze będzie dać z siebie wszystko dla drużyny, aby razem osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Cóż, nam nie pozostaje nic innego jak czekać na dalsze rozstrzygnięcia transferowe.

 

Fot.: corvospro.com

Ania Gmaj

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments