Portal cyclingnews.com poinformował, że zespół TJ Sport, znany wcześniej, jako Lampre-Merida, w którym jeździ nasz Przemysław Niemiec, pozyskał sponsorów i otrzyma licencję World Tour.

W dniu 25 listopada, UCI przyznała siedemnastu zespołom licencję World Tour. Drużyną, która była niepewna swojej przyszłości była ekipa TJ Sport, której główny sponsor pochodzi z Chin. Ekipa Przemka Niemca, poprosiła o przedłużenie terminu na dostarczenie wszystkich formalności do dnia 15 grudnia. Było to spowodowane chorobą osoby odpowiedzialnej za tę procedurę.

Na początku grudnia zespół odwołał obóz treningowy i pojawiły się doniesienia, że kierwonik ekipy Giuseppe Saronni, ma problemy z tym, aby zabezpieczyć finansowo swoją drużyne przed sezonem 2017. Pomimo wystawnej i bogatej konferencji pod koniec sierpnia, zespół borykał się z problemami finansowymi.

Kilka źródeł twierdzi, iż środki finansowe dla TJ Sport będą pochodzić z Bliskiego Wschodu, a konkretnie z Abu Dhabi, ale szczegółowe informacje na ten temat nie zostały jeszcze potwierdzone.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments