Portal cyclingnews.com poinformował, że zespół TJ Sport, znany wcześniej, jako Lampre-Merida, w którym jeździ nasz Przemysław Niemiec, pozyskał sponsorów i otrzyma licencję World Tour.

W dniu 25 listopada, UCI przyznała siedemnastu zespołom licencję World Tour. Drużyną, która była niepewna swojej przyszłości była ekipa TJ Sport, której główny sponsor pochodzi z Chin. Ekipa Przemka Niemca, poprosiła o przedłużenie terminu na dostarczenie wszystkich formalności do dnia 15 grudnia. Było to spowodowane chorobą osoby odpowiedzialnej za tę procedurę.

Na początku grudnia zespół odwołał obóz treningowy i pojawiły się doniesienia, że kierwonik ekipy Giuseppe Saronni, ma problemy z tym, aby zabezpieczyć finansowo swoją drużyne przed sezonem 2017. Pomimo wystawnej i bogatej konferencji pod koniec sierpnia, zespół borykał się z problemami finansowymi.

Kilka źródeł twierdzi, iż środki finansowe dla TJ Sport będą pochodzić z Bliskiego Wschodu, a konkretnie z Abu Dhabi, ale szczegółowe informacje na ten temat nie zostały jeszcze potwierdzone.

Poprzedni artykułDłuższy Dubai Tour 2017 zaprezentowany
Następny artykułASSOS dostarczy stroje dla BMC Racing Team
Student politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego pasja to od zawsze kolarstwo. Zimą dla miłej odmiany biega na nartach. Uwielbia psy i włoską kuchnię.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments