bmc-switzerland.com

BMC Racing Team będący w trakcie corocznego przedsezonowego obozu w Hiszpańskiej miejscowości Denia, oficjalnie przedstawił nowa kolekcję strojów. Drużyna związała się kontraktem z szwajcarska firmą ASSOS, która przez trzy najbliższe lata będzie oficjalnym partnerem zespołu.

Firma ASSOS od wielu lat jest związana z kolarstwem. Ma na swoim koncie między innymi wykonanie innowacyjnego, anatomicznego kombinezonu w 1978 roku, który został wykorzystany między innymi w trakcie trwania mistrzostw świata w Monachium przez szwajcarskiego kolarza  Daniela Gisigera.

Stroje, w których zawodnicy BMC będą ścigali się w sezonie 2017 swoją szatą graficzną nie odbiegają znacząco od dotychczasowych, dostarczanych przez Pearl Izumi.  Sympatykom kolarzy wczerwono-czarnych barwach zapewne od razu rzuci się w oczy logo nowego partnera, firmy TAG Heuer. Spodenki, które do tej pory były dwu kolorowe, będą od tej pory tylko czarne. W sposób szczególny został wyróżniony mistrz olimpijski Greg Van Avermaet, którego koszulka posiada złote paski wokół czarnych geometrycznych kształtów.

„BMC Racing Team zawsze dąży do ulepszania i innowacji, zwłaszcza jeśli chodzi o kontekst techniczny odzieży” –  powiedział generalny menadżer zespołu, Jim Ochowicz. 

Szwajcarski Assos to specjaliści w dziedzinie inżynierii i aerodynamiki, stworzyli ubiór odpowiedni do ścigania  do każdych warunków pogodowych, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Ich szwajcarska jakość i osiągnięcia techniczne , były dla nas naturalnym wyborem jako odzieżowego partnera technicznego.”

kontynuował Jim Ochowicz.

“Zdajemy sobie sprawę, że w BMC Racing Team pracujemy z jednymi z najlepszych zawodników na świecie, mamy ukierunkowany zespół do tworzenia, eksperymentowania i rozwijania nowych technologii nie znanych do tej pory. To pcha nas by pójść dalej niż tylko rozwój produktów do użytku komercyjnego, i oczywiście jest idealnym narzędziem do testowania nowej technologii, zanim zostanie udostępniona w naszej kolekcji ”

– powiedział Phil Duff prezes ASSOS.

W późnych latach 70-tych i wczesnych 80-tych, znaczny odsetek profesjonalnego peletonu jeździł w krótkich spodenkach Assos, niektórzy robili to oficjalnie a wielu nieoficjalnie. Szwajcarski producent odzieży szczyci się tym, że jako pierwszy wprowadził na rynek spodenki wykonane z lycry, co szybko zostało docenione przez kolarzy.

Roche Maier odpowiedzialny za rozwój marki i produktu w firmie Assos, bardzo emocjonujący sposób przedstawił uczucia jakie towarzyszą odnowieniu współpracy z drużyną na poziomie World Tour:

Współzawodnictwo w kolarstwie jest w naszym DNA, a my nadal chcemy się nim karmić. Teraz, po 25 latach, wracamy do korzeni, oficjalny powrót do profesjonalnego peletonu jest możliwy dzięki zawarciu partnerstwa z zespołem BMC Racing. I to nie dlatego, że musieliśmy, ale dlatego że nasze serca tego chciały.”

Obóz w Denia rozpoczynający oficjalny tok przygotowań do nowego sezonu to zawsze doskonała okazja, aby pochylić się nad minionym rokiem i dokonać pewnych podsumowań oraz poddać refleksji wydarzenia z nim związane.

“Sezon 2016 był kolejnym udanym rokiem dla BMC Racing Team,  mamy na koncie okrągłe 30 zwycięstw, z czego 12 było na poziomie UCI World Tour”  – zbilansował Jim Ochowicz. 

Trzech naszych zawodników, Rohan Dennis, Manuel Quinziato i Philippe Gilbert zostało mistrzami swoich krajów. Greg Van Avermaet wygrał etap w Tour de France i nosił żółtą koszulkę przez trzy dni, a Richie Porte pokazał swój potencjał jako lidera w wyścigu Grand Tour i zajął piątą lokatę w klasyfikacji ogólnej. Jempy Drucker wygrał etap w Vuelta a Espana, Darwin Atapuma nosił czerwoną koszulkę na czterech etapach, a BMC Racing Team wygrał klasyfikację drużynową.” – kontynuuje generalny menadżer zespołu, dodając dalej:

“Oczywiście zwycięstwo Grega Van Avermaet w wyścigu ze startu wspólnego w igrzyskach olimpijskich w Rio było kolejnym wielkim wydarzeniem sezonu 2016, ale mieliśmy też wiele innych niezapomnianych zwycięstw przez cały rok.”

puentuje Ochowicz.

W sezonie 2017 BMC Racing Team będzie liczył 28 zawodników, w tym pięciu nowych członków. Wśród nich jest trzech doświadczonych zawodników – Martin Elmiger, Nicolas Roche i Francisco Ventoso, oraz dwóch rozpoczynających swoją przygodę z profesjonalnym peletonem – Kilian Frankiny i Miles Scotson.

Pełen skład zespołu:

Tom Bohli (SUI), Brent Bookwalter (USA), Damiano Caruso (ITA), Rohan Dennis (AUS), Alessandro De Marchi (ITA), Silvan Dillier (SUI), Jempy Drucker (LUX), Martin Elmiger (SUI), Kilian Frankiny (SUI),  Floris Gerts (NED), Ben Hermans (BEL), Stefan Küng (SUI), Amaël Moinard (FRA), Daniel Oss (ITA), Richie Porte (AUS), Manuel Quinziato (ITA), Nicolas Roche (IRL), Joey Rosskopf (USA), Samuel Sánchez (ESP), Michael Schär (SUI), Miles Scotson (AUS), Manuel Senni (ITA), Dylan Teuns (BEL), Greg Van Avermaet (BEL), Tejay van Garderen (USA), Francisco Ventoso (ESP), Loïc Vliegen (BEL), Danilo Wyss (SUI).