Dubai Tour

Od przyszłego sezonu wyścig w Dubaju będzie miał pięć etapów.

W 2016 roku w klasyfikacji generalnej zwyciężył Marcel Kittel (Etixx-Quickstep), który przetrwał stromą wspinaczkę na Hatta Dam dzięki przewadze wynikającej ze zdobytych bonifikat. Wygląda na to, że od przyszłego sezonu szanse dla sprinterów rosną – Dubai Tour będzie miał pięć etapów, a jedyną, górską trudnością jest właśnie Hatta Dam.

Pierwszego dnia zawodnicy pokonają dość kręte (jak na tamtejsze warunki) 181km z Dubai International Marine Club do Palm Jumeirah. Większa część odcinka umieszczona jest w miejskim otoczeniu.

dubai-st1

Drugiego dnia peleton ponownie wystartuje z Dubai International Marine Club i odwiedzi cztery Emiraty – Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain oraz  Ras Al Khaimah. W sumie do pokonania 188km po bardzo wietrznych, nadmorskich terenach Zatoki Perskiej. Finisz w Ras Al Khaimah.

dubai-st2

Etap numer trzy jest najdłuższy – 200km. Start, tradycyjnie już, w Dubai International Marine Club. Po 200km Dubai Silicon Oasis Stage skończy się w Al Aqah. Ponownie trudności będą stanowić wiatr i upał.

dubai-st3

Czwartego dnia kolarze będą się zmagali z jedynymi podjazdami. Start w Dubai International Marine Club, a meta po 172km na znanym już Hatta Dam o długości 1km, ale nachyleniu sięgającym 17% tuż przed finiszem. Tutaj powinna się rozstrzygnąć klasyfikacja generalna.

dubai-st4

Ostatniego dnia czekają 124km po ulicach miasta. Piąty raz start będzie gościł przy Dubai International Marine Club, a finisz czeka na City Walk. Najprawdopodobniej odcinek pokazowy, ale na mecie zapewne czeka nas walka o bonifikaty i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

dubai-st5

Dubai Tour 2017:

  • Etap 1 (31 stycznia): DIMC – Palm Jumeirah 181km
  • Etap 2 (1 lutego): DIMC – Ras Al Khaimah 188km
  • Etap 3 (2 lutego): DIMC – Al Aqah 200km
  • Etap 4 (3 lutego): DIMC – Hatta Dam 172km
  • Etap 5 (4 lutego): DIMC – City Walk 124km
Poprzedni artykułSagan rozważa użycie hamulców tarczowych w Roubaix
Następny artykułCzy zespół TJ Sport zostanie uratowany?
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments