Reprezentacja HiszpaniiHiszpański Związek Kolarski walczy z kryzysem na rynku swoich zawodowych ekip. Od przyszłego sezonu powiększy się grono hiszpańskich drużyn kontynentalnych.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie w kraju z tak wielkimi tradycjami i sukcesami kolarskimi, zarejestrowano tylko cztery zawodowe teamy (jeden WorldTour, jeden Professional Continental i dwa Continental). Dodatkowo odwołano lub skrócono kilka wyścigów z kalendarza UCI.

RFEC, czyli Hiszpański Związek Kolarski postanowił walczyć z kryzysem kolarskim w swoim kraju i w specjalnym oświadczeniu poinformował, że od nowego roku w Hiszpanii powstaną cztery nowe ekipy kontynentalne. Oprócz Burgos-BH w “trzeciej dywizji” będą też: Unión Ciclista Trueba, Grupo Ciclista Gallego, Arratiako Ziklista Elkartea oraz Club Deportivo EK . RFEC zmieniło procedurę rekrutacyjną i obniżyło opłaty dla potencjalnych drużyn.

W Międzynarodowej Unii Kolarskiej zostaną zarejestrowana także kobiece ekipy: Lointek , Bizkaia-Durango oraz BZK ProBasic.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa