arredondoNajlepszy góral Giro d’Italia – Julian Arredondo w przyszłym sezonie zadebiutuje w Tour de France.

Zawodnik Trek Factory Racing może zaliczyć miniony sezon do bardzo udanych. Kolumbijczyk na wyścigu Dookoła Włoch wygrał etap i klasyfikację górską, a ponadto był piąty w Tirreno-Adriatico i czwarty w Tour de San Luis. Dobre wyniki specjalisty od podjazdów spowodowały, że szefostwo jego teamu postanowiło przedłużyć z nim kontrakt.

Jestem bardzo zadowolony z mojego pierwszego sezonu na najwyższym poziomie kolarstwa. Udało mi się zdobyć kilka dobrych wyników, co pozwoliło mi przedłużyć kontrakt. W dalszym ciągu czuję jednak chęć polepszania swoich umiejętności i chcę się rozwijać. Wiem, że mocno muszę popracować nad jazdą na czas, jeśli chce walczyć o klasyfikacje generalne etapówek”, powiedział 26-latek.

” Pod koniec następnego roku chciałbym znaleźć się w pierwszej dwudziestce rankingu UCI WorldTour. Lubię wyścigi trwające dłużej niż tydzień i klasyki, dlatego od dawna moim idolem jest Purito Rodriguez. Podoba mi się jego styl jazdy i dążę do tego, by być takim kolarzem jak on”, dodał.

“W 2015 roku sezon rozpocznę od Ruta del Sol w lutym. W pierwszej połowie sezonu moim celem będą ardeńskie klasyki, a w drugiej zadebiutuję na trasie wielkiej pętli”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa