Alexandr KuchynskiBiałoruś doczekała się swojego narodowego projektu kolarskiego. Nowa drużyna zarejestrowana za naszą wschodnią granicą, będzie posiadała licencję kontynentalną.

Głównym menadżerem projektu będzie jeden z najlepszych w historii Białorusi zawodowców, czyli Alexandr Kuchyński. 35-latek cztery ostanie sezony spędził w barwach Katushy, a wcześniej ścigał się dla takich ekip jak: Liquigas, Ceramica-Flaminia i zarejestrowanej niegdyś w Polsce drużynie Amore & Vita. Teraz postanowił zakończyć sportową karierę i zaangażował się w organizację zawodowej ekipy w swoim kraju.

Celem jest zbudowanie zespołu, który sprawi, że kolarstwo będzie bardziej popularne w naszym kraju”, powiedział Kuchyński dla veloclub.net. “Nasz prezydent inwestuje w kolarstwo. Powstał profesjonalny welodrom, ale dzieci nie interesuje kolarstwo, bo wolą grać w hokeja i piłkę nożną. Drużyna kolarska z prawdziwego zdarzenia powinna jednak pomóc”, dodał.

“Chciałbym przekazać swoje doświadczenie młodszym kolegom. Na początku nasz skład będzie liczył kilkunastu kolarzy. Kilku z elity i kilku orlików. Póki co będziemy na szczeblu kontynentalnym i będziemy głównie ścigali się we Włoszech, Białorusi, Rosji i innych krajach”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa