Katusha, Etixx-Quickstep oraz Lampre już zdradziły kogo zabiorą do Francji na Wielką Pętlę.

Rosyjski zespół postawił na balans pomiędzy górami i sprintami. Na wysokich przełęczach do formy ma wrócić Joaquim Rodriguez wspierany przez Ilnura Zakarina, Jurgena van den Broecka, Alberto Losadę i Angela Vicioso.Tour de France, to obok Igrzysk Olimpijskich główny cel sezonu dla Purito, który dotychczas spisuje się jednak poniżej oczekiwań. Być może w przypadku słabości lidera drużyna zdecyduje się na zmianę taktyki.

Z kolei sprinty to pole do popisu dla Alexandra Kristoffa. W pociągu Norwega znaleźli się szybcy Michael Morkov, Marco Haller i, służący ogromnym doświadczeniem i obyciem, Jacopo Guarnieri. Kristoff, który w zeszłym roku imponował formą, ale zawiódł na Wielkiej Pętli, będzie chciał z kolei powtórzyć sukcesy z 2014 roku, kiedy dwukrotnie wygrywał szybkie etapy.

Skład Team Katusha na Tour de France:

Joaquim Rodriguez, Ilnur Zakarin, Alexander Kristoff, Jurgen van den Broeck, Alberto Losada, Angel Vicioso, Jacopo Guarnieri, Michael Morkov, Marco Haller

Zdecydowanie na wygrane etapowe postawiła belgijska grupa Etixx-Quickstep. Zdecydowanym liderem został Marcel Kittel, który odrodził się po fatalnym sezonie 2015 i chce wrócić do seryjnego wygrywania etapów Tour de France. Niemiec będzie miał bardzo mocne wsparcie: trzykrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Tony Martin, Iljo Keisse, Julien Vermote, Maximiliano Richeze, Fabio Sabatini oraz Petr Vakoc.

Jeśli niemiecki sprinter nie da rady pokonać podjazdów, to swoich szans będą szukać dwaj szybcy górale – Julian Alaphilippe i Daniel Martin. Dla młodego Francuza jest to debiut w Wielkim Tourze, dlatego Patrick Lefevere nie nakłada na niego presji i chce, by jego kolarz uczył się jazdy w tak trudnym wyścigu. Martin z kolei ma spróbować powiększyć swój dorobek etapowy w Tour de France, który zatrzymał się na jednym sukcesie z 2013 roku.

Skład Etixx-Quickstep na Tour de France:

Marcel Kittel, Julian Alaphilippe, Daniel Martin, Tony Martin, Iljo Keisse, Julien Vermote, Maximiliano Richeze, Fabio Sabatini, Petr Vakoc

Mniej określone cele ma z kolei Lampre-Merida. Liderem na klasyfikację generalną będzie Louis Meintjes, walczący o poprawienie dziesiątej lokaty z zeszłorocznego wyścigu Vuelta a Espana. Drugim liderem będzie były mistrz świata Rui Costa. Portugalczyk, po dwóch nieudanych próbach walki o wysokie miejsce w Paryżu (dwukrotnie nie ukończył zmagań) wrócił do swojej starej miłości – polowania na etapy. Dotychczas konto wskazuje liczbę 3, być może uda się je poprawić.

W barwach Lampre-Merida pojawiło się aż trzech debiutantów – Tsgabu Grmay, Jan Polanc oraz Luka Pibernik. Skład uzupełniają Yukiya Arashiro, Kristijan Durasek, Matteo Bono oraz Davide Cimolai. Tych kolarzy możemy się spodziewać w ucieczkach oraz przy boku Meintjesa.

Skład Lampre-Merida na Tour de France:

Louis Meintjes, Rui Costa, Tsgabu Grmay, Jan Polanc, Luka Pibernik, Yukiya Arashiro, Kristijan Durasek, Matteo Bono, Davide Cimolai

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments