Stefan SchumacherDuński zespół Christina Watches zniknie z peletonu po zakończeniu obecnego sezonu. Największa gwiazda w składzie drużyny – Stefan Schumacher, może jednak trafić do jednej z polskich ekip.

Właściciele kontynentalnego teamu (który często ściga się w polskich imprezach), postanowił wycofać się z kolarstwa. Christina oraz Claus Hembo, czyli producenci zegarków Christina Watches, zdecydowali się zmienić sport na piłkę ręczną. Duńczycy kupili klub FCM Handball i nie zamierzają łożyć już pieniędzy na kolarstwo.

Przypomnijmy, że w barwach tego zespołu ścigał się m.in kontrowersyjny Michael Rasmussen oraz Stefan Schumacher. Doświadczony Niemiec to zwycięzca etapowy na Tour de France i całego wyścigu Tour de Pologne, brązowy medalista mistrzostw świata, triumfator Amstel Gold Race. Na swoim koncie ma niestety wpadkę dopingową.

33-latek to także dobry znajomy Davide Rebellina z czasów, gdy razem ścigali się dla Gerolsteiner, a potem ekipy Miche-Guerciotti. Nieoficjalnie mówi się, że Schumacher w przyszłym sezonie może dołączyć do składu CCC Sprandi Polkowice.

 

Foto: Artur Machnik

Andrzej Gucwa