Tour de Rybnik 2014

Organizatorzy Tour de Rybnik, postanowili że w przyszłym roku wyścig będzie składał się z dwóch etapów. 

Tour de Rybnik 2015 wg. wstępnych założeń ma być imprezą dwudniową. Pierwszego dnia (sobota) organizatorzy przewidują tylko jeden wyścig, w którym wystartują mężczyźni kat. Orlik oraz Elita I etap (PZKol). Drugiego dnia (niedziela) na kibiców będą czekały, aż cztery wyścigi – #1 – amatorzy, #2 – mężczyźni kat. Orlik oraz Elita (PZKol) – II etap, #3 – kobiety kat. Junior, Orlik, Elita (PZKol) oraz #4 -mini Tour de Rybnik, czyli wyścig dla najmłodszych.

Rozwój wyścigu to efekt licznych sukcesów polskich kolarzy (m.in. Rafała Majki w Tour de Pologne oraz Michała Kwiatkowskiego w Mistrzostwach Świata). Nic tak nie dodaje wiatru w żagle jak sukcesy, dlatego organizatorzy postanowili wykorzystać wzrost popularności kolarstwa na rozwój imprezy. Tour de Rybnik to jedyna tej rangi impreza kolarska w województwie śląskim. Kolarska liga mistrzów – ProLiga – zobowiązuje do tego aby nieustannie rozwijać i wzbogacać imprezę.

8. Tour de Rybnik to ogromne wyzwanie organizacyjne. Przed nami m.in. rozmowy z policją i zarządcami dróg, a także pozyskanie sponsorów. To bez wątpienia dwa najważniejsze punkty organizacji imprezy. Czy nam się uda? Gdybyśmy w to nie wierzyli to nie podejmowalibyśmy próby realizacji tak ambitnego celu – tłumaczy dyrektor wyścigu Robert Słupik. Już wysłaliśmy zgłoszenie wyścigu do Polskiego Związku Kolarskiego. Lada dzień będzie gotowa oferta dla sponsorów i zaczynamy pracę nad kolejną edycją Tour de Rybnik.

Fundacja Elektrowni Rybnik, Centrum, Kształcenia Inżynierów oraz Fizjo-Sport już teraz zapraszają wszystkich do współpracy przy 8. edycji rybnickiej imprezy kolarskiej. Firmy, media, partnerzy czy osoby prywatne, które pragną współpracować przy kolejnej edycji rybnickiej imprezy zapraszamy do kontaktu z organizatorami.

Edycja 2015 identycznie jak poprzednie zaplanowana jest na wrzesień. Konkretna data będzie znana po zatwierdzeniu kalendarza imprez przez Polski Związek Kolarski.

Informacja prasowa

Foto: Barndovo

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments