Fot. Tomasz Jendrzejczyk

9. edycja Tour de Rybnik już za nami. Tegoroczną edycję wygrał Kamil Zieliński (Domin Sport), który oprócz klasyfikacji generalnej zdobył również nagrodę premii specjalnej ku czci Karola Łukoszka. Na mecie za Kamilem pojawili się kolarze klubu VERVA Active kolejno Kamil Gradek oraz Paweł Franczak.

Niedzielny poranek przywitał nas słońcem i błękitnym niebem. Tak sprzyjająca pogoda oznaczała tylko jedno, że prawdopodobnie nic oprócz lekkiego wiatru nie będzie przeszkadzało kolarzom w zaciętej rywalizacji. Na starcie stanęło łącznie ponad 220 zawodników w poszczególnych kategoriach.

Już przed godziną 7 do biura zawodów zaczęli zgłaszać się pierwsi kolarze, aby odebrać numery startowe. Tegoroczna nowa trasa wiodąca przez sceniczne i malownicze tereny gmin Lyski oraz Gaszowice przyciągnęła do Lysek rekordową liczbę kolarzy amatorów. Na linii startu pojawiło się 186 kolarzy. Około godziny 9.30 wystartował wyścig 1 Orlik&Elita, a 15 minut później na trasie pojawili się kolarze rywalizujący w kategoriach Masters.

Wyścig główny rozpoczął się punktualnie o godzinie 11.30. Na starcie stanęło 38 kolarzy zawodowców. Kolarze PZKol mieli do pokonania ponad 100 kilometrów. Z rywalizacji wycofało się 18 cyklistów. Wśród pozostałych na trasie zawiązała się 5 osobowa ucieczka. I to między nimi rozegrała się walka o zwycięstwo. W samej końcówce Kamil Zieliński został z Kamilem Gradkiem, którego pewnie pokonał na finiszu. Następnie na mecie zameldowała się pozostała trójka z ucieczki: Paweł Franczak, Mateusz Komar i Piotr Jaromin.

tdr_11

Tak jak w roku poprzednim również w tej edycji imprezy wyścig główny transmitowany był na żywo w internecie oraz na telebimie w miasteczku wyścigu. Komentatorem relacji LIVE był Adam Probosz, komentator Eurosportu.

Kiedy na trasie w Lyskach rywalizowali kolarze PZKol, w Rybniku na terenie parku tematycznego odbywał się wyścig dla najmłodszych miłośników rowerów. Już po raz drugi na kampusie odbył się Mini Tour de, w którym wystartowało 85 dzieci. Młodzi kolarze rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych. Do trasy, która była w ubiegłym roku, współorganizator Wojciech Muś dodał również nowy odcinek – citytrail. Na tym odcinku ścigały się starsze kategorie wiekowe.

9. edycja Tour de Rybnik przechodzi już do historii. Jednak wszystkich kibiców, miłośników rowerów oraz zainteresowanych większą ilością informacji o imprezie zapraszamy 1. Września przed telewizory. Na kanale telewizji TVP3 Katowice o godzinie 19.10 wyemitowany zostanie reportaż z 9. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tour de Rybnik, podsumowujący całą imprezę. Dziękujemy wszystkim za kibicowanie oraz wsparcie i zapraszamy za rok.

Wyniki Tour de Rybnik 2016:

 Tour de Rybnik 2016:

klasyfikacje OPEN

klasyfikacje PZKol

mini Tour de Rybnik 0-7 lat

mini Tour de Rybnik 8-10 lat

mini Tour de Rybnik 11-12 lat

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments