Kolumbijczyk z drużyny Movistar we wspaniałym stylu wygrał dziesiąty etap hiszpańskiej Vuelty i wrócił na pozycję lidera klasyfikacji generalnej!

Na początku poniedziałkowego etapu wydarzyły się dwie kraksy. Pierwsza z nich była poważniejsza w skutkach i wyeliminowała z wyścigu trzech kolarzy, w tym Bartosza Huzarskiego z drużyny Bora-Argon 18. Oprócz Polaka wycofali się także Kevin Reza (FDJ) oraz Markel Irizar (Trek). W drugiej uczestniczył między innymi właściciel zielonej koszulki Gianni Meersman (Etixx-Quick Step).

Gdy wszystko się względnie uspokoiło, zawodnicy zaczęli atakować. Ostatecznie stworzyła się szesnastoosobowa ucieczka z najwyżej sklasyfikowanym Benem Hermansem (BMC), który miał cztery minuty i dwadzieścia jeden sekund straty do lidera. Oprócz Belga jechało w niej także kilku dobrych górali, między innymi Rolland, Dombrowski, Gesink i Fraile, który o punkty na górskiej premii pierwszej kategorii walczył z Luisem Angelem Mate.

Harcownicy rozpoczęli kluczowy dla losów nie tylko dziesiątego etapu, ale także całego wyścigu, podjazd pod Covadongę z przewagą wynoszącą niecałe trzy minuty, która okazała zbyt mała, by walczyć o etapowe zwycięstwo. Najdłużej walczył Robert Gesink, którego “skasował” Quintana.

Kolarzom z ucieczki nie można odmówić determinacji, ale dziś zdecydowanie ciekawsze rzeczy działy się wśród faworytów. Już w pierwszej fazie podjazdu kłopoty miał Chris Froome, w którego w końcówce wstąpiły nowe siły. Jako pierwszy z liderów szarpnął Alberto Contador, ale natychmiast odpowiedział mu Nairo Quintana. Po niedługiej współpracy Kolumbijczyk rozkręcił imponujące tempo i zostawił Alberto Contadora, dogonił uciekającego Gesinka, wygrał etap i został liderem wyścigu.

Wyniki dziesiątego etapu:

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 4:50:31
2 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:24
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:25
4 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:00:28
5 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:28
6 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:28
7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – BikeExchange 0:01:02
8 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:01:05
9 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:01:09
10 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:01:11
11 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:01:24
12 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:31
13 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:31
14 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:01:31
15 Leopold König (Cze) Team Sky 0:01:31
16 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:31
17 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:31
18 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 0:01:31
19 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:01:34
20 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:01:34
21 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:49
22 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:02:02
23 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:02:17
24 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:02:18
24 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:02:18
26 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:02:25
27 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:02:46
28 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:02:55
29 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:06
30 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:03:08
31 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:03:08
32 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:03:15
33 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:03:24
34 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:24
35 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:03:24
36 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:03:27
37 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:29
38 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:03:33
39 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:01
40 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:04:26
41 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:04:33
42 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:05:21
43 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:05:21
44 José Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:28
45 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:06:09
46 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:22
47 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:06:23
48 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:06:23
49 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:06:33
50 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:07:47
51 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:09:00
52 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:09:00
53 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:09:00
54 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:30
55 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:10:01
56 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:10:01
57 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:10:01
58 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:10:01
59 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:10:01
60 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:12:05
61 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:12:05
62 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:05
63 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:05
64 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:12:05
65 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:12:05
66 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:12:05
67 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:12:05
68 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:12:05
69 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:12:05
70 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:12:05
71 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:12:05
72 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:12:05
73 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:12:05
74 Benjamin King (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:05
75 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:05
76 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:12:05
77 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:12:05
78 Jack Haig (Aus) Orica – BikeExchange 0:12:05
79 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:12:05
80 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:12:12
81 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:12:12
82 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:12:12
83 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:13:28
84 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 0:13:31
85 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:13:31
86 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:13:31
87 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:13:56
88 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:14:57
89 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:16:00
90 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:16:17
91 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:16:17
92 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:16:17
93 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:16:17
94 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:16:17
95 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:16:17
96 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:16:17
97 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:16:17
98 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:16:17
99 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:16:17
100 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:16:21
101 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:16:21
102 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:16:21
103 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:16:21
104 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:16:21
105 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:16:21
106 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:16:21
107 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:16:21
108 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:16:21
109 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:16:21
110 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:16:21
111 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:16:39
112 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:18:06
113 Jens Keukeleire (Bel) Orica – BikeExchange 0:19:56
114 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – BikeExchange 0:19:56
115 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:19:56
116 Christian Knees (GER) Team Sky 0:20:56
117 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:21:43
118 Sam Bewley (NZl) Orica – BikeExchange 0:21:43
119 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:21:43
120 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:21:43
121 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:21:43
122 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:21:43
123 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:21:43
124 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:21:43
125 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:21:43
126 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:21:43
127 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:21:43
128 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:21:43
129 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:21:43
130 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:21:43
131 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant – Alpecin 0:21:43
132 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:21:43
133 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:21:43
134 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:21:43
135 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:21:43
136 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:21:43
137 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:43
138 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:21:43
139 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:43
140 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:21:43
141 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:21:43
142 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:21:43
143 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:21:43
144 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Argon 18 0:21:43
145 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:22:42
146 Svein Tuft (Can) Orica – BikeExchange 0:26:20
147 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:26:20
148 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:26:20
149 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:26:20
150 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:26:20
151 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:26:20
152 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:26:20
153 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:26:20
154 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:26:20
155 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:26:20
156 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:26:20
157 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:26:20
158 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:26:20
159 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:26:20
160 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:26:20
161 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:26:20
162 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:26:20
163 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:26:20
164 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:26:46
165 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:26:58
166 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:27:02
167 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:27:36
168 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:27:52
169 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:27:52
170 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:28:40
171 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:28:40
172 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 0:28:43
173 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:28:43
174 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:28:45
175 Nikias Arndt (GER) Team Giant – Alpecin 0:28:53
176 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:30:51
177 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:32:26
178 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 0:32:26
179 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:32:26
DNF Kévin Réza (Fra) FDJ
DNF Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo
DNF Bartosz Huzarski (Pol) Bora – Argon 18

Klasyfikacja generalna:

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 38:37:07
2 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:57
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:58
4 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – BikeExchange 0:02:09
5 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:02:54
6 Leopold König (Cze) Team Sky 0:02:57
7 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:03:03
8 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:03:06
9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:03:14
10 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:03:20
11 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:03:49
12 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:04:05
13 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:04:20
14 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:04:47
15 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:05:02
16 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:11
17 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:05:22
18 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:05:50
19 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:06
20 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:06:12
21 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:06:40
22 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:06:55
23 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:07:09
24 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:22
25 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:06
26 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:08:34
27 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:08:37
28 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:08:55
29 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:09:07
30 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:09:56
31 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:10:14
32 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:11:31
33 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:12:49
34 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:13:37
35 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:16:59
36 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:17:32
37 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:20:06
38 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:20:42
39 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:21:11
40 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:21:33
41 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:21:44
42 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:23:26
43 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:27:23
44 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:28:39
45 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:29:49
46 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:29:55
47 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:33:51
48 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:35:20
49 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:35:46
50 Benjamin King (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:36:34
51 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:37:35
52 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:38:45
53 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:41:23
54 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:41:30
55 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:43:54
56 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:46:23
57 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:46:31
58 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:48:34
59 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:48:35
60 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:49:30
61 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:50:28
62 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:52:25
63 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:53:43
64 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:55:06
65 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:56:18
66 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:56:37
67 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:57:52
68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:58:09
69 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:58:59
70 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:59:15
71 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:00:01
72 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 1:00:58
73 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 1:01:28
74 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 1:02:29
75 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 1:02:52
76 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 1:04:18
77 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 1:04:22
78 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 1:04:51
79 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:04:59
80 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 1:05:42
81 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 1:05:54
82 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 1:06:23
83 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 1:06:58
84 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:07:11
85 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 1:07:18
86 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:07:32
87 Jens Keukeleire (Bel) Orica – BikeExchange 1:07:36
88 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 1:08:59
89 José Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 1:09:32
90 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 1:11:37
91 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 1:11:42
92 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 1:13:58
93 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 1:13:59
94 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1:15:02
95 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 1:15:08
96 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 1:15:27
97 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 1:15:43
98 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:16:14
99 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 1:17:07
100 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 1:17:23
101 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 1:17:40
102 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:18:02
103 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1:18:04
104 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 1:18:18
105 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 1:19:32
106 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 1:21:53
107 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:22:08
108 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 1:22:17
109 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 1:22:29
110 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 1:22:56
111 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 1:24:45
112 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:25:20
113 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 1:25:44
114 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:25:48
115 Jack Haig (Aus) Orica – BikeExchange 1:26:08
116 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 1:26:28
117 Michal Golas (Pol) Team Sky 1:26:50
118 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 1:27:40
119 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 1:28:01
120 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 1:28:44
121 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 1:28:51
122 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 1:29:17
123 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 1:29:42
124 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 1:30:53
125 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 1:31:32
126 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Argon 18 1:31:50
127 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 1:32:15
128 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 1:32:44
129 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:32:44
130 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 1:32:49
131 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:33:08
132 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:33:09
133 Christian Knees (GER) Team Sky 1:33:40
134 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 1:34:14
135 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 1:35:27
136 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 1:37:11
137 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:38:59
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 1:39:15
139 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 1:40:01
140 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 1:40:18
141 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:41:00
142 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 1:41:02
143 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 1:41:09
144 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 1:42:28
145 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:42:59
146 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 1:43:00
147 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 1:45:29
148 Sam Bewley (NZl) Orica – BikeExchange 1:46:08
149 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 1:47:50
150 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1:47:54
151 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:48:12
152 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – BikeExchange 1:48:34
153 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 1:50:36
154 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 1:52:24
155 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:52:55
156 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 1:53:01
157 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:53:02
158 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 1:53:39
159 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 1:54:08
160 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 1:54:24
161 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 1:55:15
162 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 1:56:13
163 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 1:56:26
164 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:56:59
165 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant – Alpecin 1:57:50
166 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 1:58:34
167 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 2:00:59
168 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 2:01:48
169 Johan Le Bon (Fra) FDJ 2:01:53
170 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 2:02:41
171 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 2:03:47
172 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 2:04:38
173 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 2:06:57
174 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Argon 18 2:07:45
175 Svein Tuft (Can) Orica – BikeExchange 2:08:22
176 Nikias Arndt (GER) Team Giant – Alpecin 2:10:03
177 Julien Morice (Fra) Direct Energie 2:13:02
178 Laurent Pichon (Fra) FDJ 2:16:55
179 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 2:30:55