fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Przemysław Niemiec, kolarz ekipy UCI World Tour UAE Team Emirates został ambasadorem wyścigu Tour de Rybnik. Olimpijczyk z Pekinu już był gościem Tour de Rybnik w roku 2015 wtedy brał udział w oficjalnym rekonesansie trasy, teraz został „twarzą” imprezy.

Współpracę podjąłem gdyż jestem otwarty na różne propozycje związane z kolarstwem. Chęć poznania nowych ludzi i podzielenia się z nimi wiedzą jaką posiadam myślę że dobrze zrobi do dalszego rozwoju kolarstwa w Polsce. Dlaczego ten wyścig? Śląsk był mi zawsze bliski od początku mojej przygody z rowerem gdyż pierwsze starty miałem w makroregionie śląskim. Miałem już raz przyjemność być na rekonansie trasy i spotkało się to z dużym zainteresowaniem ze strony kolarzy więc mam nadzieję na dalszy rozwój imprezy jaką jest Tour de Rybnik

– podkreśla Przemek.

Już w 2018 r. będziemy mogli spotkać Przemka Niemca w Rybniku. W jakiej roli, to okaże się na początku przyszłego sezonu.

Bardzo się cieszę, że nawiązaliśmy współpracę z Przemkiem. Przemek to bardzo pozytywna, barwna i waleczna postać. Jest to dla nas spora dawka pozytywnej energii, którą spożytkujemy podczas organizacji kolejnych edycji naszej imprezy

 – komentuje Robert Słupik.

Przemysław Niemiec urodzony w Oświęcimiu kolarz obecnie mieszka w Pisarzowicach (woj. śląskie). Od roku 2011 ściga się w najwyższej światowej dywizji Wolrd Tour.  Pierwsze kroki kolarskie stawiał pod okiem trenera Piotra Karkoszki. Kolejnymi klubami były m.in.: Amore & Vita-Beretta, Miche czy Lampre-ISD. Do obecnej ekipy UAE Team Emirates przeszedł z teamu Lampre Merida.  Do największych sukcesów zalicza m.in. wygrany etap na Vuelta Espana (2014) czy Tour of Turkey (2016).

informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments